Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na niezwykłym spotkaniu sztuki z innowacyjną technologią.

Ewa Malowaniec

klimt 2024 035„KLIMT – The Immersive Exhibition” w Warszawie to niepowtarzalna ekspozycja, która łączy twórczość Gustava Klimta z najnowocześniejszą technologią, tworząc niezapomniane doświadczenie. Mieli je okazję przeżyć uczniowie klasy pierwszej, kształcący się w zawodach technik usług fryzjerskich i technik organizacji turystyki podczas wycieczki 18 marca 2024 roku.

Zwiedzający zobaczyli przepiękne obrazy Klimta, ale także poznali jego życiorys i całokształt jego prac jako malarza i dekoratora. Fascynujący świat austriackiego artysty, pełen złotych odcieni i intensywnych kolorów, integralnie połączony z muzyką i współczesną technologią, stworzył niepowtarzalny spektakl dla zmysłów. W specjalnej przestrzeni wirtualnej rzeczywistości (VR) mogliśmy niemal dotknąć najbardziej znanych dzieł Klimta. Podziwialiśmy „Pocałunek”, „Judytę z głową Holofernesa”, „Damę z wachlarzem” i inne obrazy.
Podczas poniedziałkowej wycieczki pozytywnych wrażeń dostarczył także jej uczestnikom seans w kinie: „Za duży na bajki 2”. Fabuła tej opowieści, skoncentrowana na problemach nastolatków, może być symbolicznym pomostem porozumienia między nieco starszą i młodszą widownią. Bohaterowie filmu stają przed trudnymi sprawami, ale dzięki przyjaźni i wsparciu mądrych dorosłych radzą sobie z nimi.
Zarówno wystawa, jak i film, były dla uczniów wyjątkową lekcją, dostarczającą ciekawych wiadomości, poruszającą zmysły i emocje, a także mobilizującą do dalszego rozwoju. >>>Zobacz zdjęcia<<<