Admin

17 listopada 2015 r. młodzież naszej szkoły wysłuchała prelekcji dietetyka z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Grójcu.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problem nadwagi, który coraz częściej dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Nadmierna masa ciała może negatywnie odbijać się na zdrowiu, sylwetce i samopoczuciu, w tym także koncentracji i zdolności do przyswajania wiedzy.

Pani dietetyk przekazała w bardzo interesujący sposób informacje na temat prawidłowych nawyków żywieniowych oraz konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety.
Pani Dominika Pietrzyk zwróciła również uwagę na zaburzenia odżywiania: anoreksja, bulimia. Choroby te łączy jedno – obsesja na punkcie jedzenia.
Osoby zainteresowane otrzymały skierowanie na bezpłatne badanie obejmujące: pomiar tkanki tłuszczowej i zatrzymanych płynów metabolicznych w organizmie, postawienie diagnozy oraz dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.