Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi aktywnymi wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

wosp 2024 002W minioną niedzielę, 28 stycznia, odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja zbierała środki dla dużych i małych pacjentów polskich oddziałów pulmonologicznych. Środki zebrane podczas tegorocznej edycji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki, monitorowania i rehabilitacji osób cierpiących na choroby płuc.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły angażują się w WOŚP, zarówno jako darczyńcy, a także jako wolontariusze zbierający pieniądze do puszek. W tegorocznej edycji wolontariuszami zostało siedmioro uczniów: Zuzanna Siodłak z kl. I TA, Karolina Kozoń z kl. I TER, Maja Kozoń i Dominika Madej z kl. II TE, Aleksandra Kudlak z kl. II TAF, Paulina Michalczyk z kl. III TEA oraz Przemysław Stępień z kl. IV TET. Młodzież zbierała datki na terenie powiatu grójeckiego.
W niedzielę nasi uczniowie łącznie zebrali dla WOŚP kwotę niemal 12 tysięcy złotych!
Jesteśmy dumni, że coraz więcej młodych ludzi angażuje się w wolontariat i akcje społeczne, co dowodzi, że młodzież nie przechodzi obojętnie obok ludzkich problemów i pragnie pomagać potrzebującym. Dziękujemy!

wosp 2024 001

wosp 2024 002