„50-lecie z Gwiazdką” w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Ewa Malowaniec

Jasełka w CKZiU w Nowej WsiW roku jubileuszu istnienia naszej szkoły świętowanie Bożego Narodzenia odbywało się pod hasłem „50-lecie z Gwiazdką. W ten świąteczny czas niechaj miłość będzie w nas”.
21 grudnia 2023 roku obyło się wigilijne spotkanie nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz emerytowanych pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14:00. Niepowtarzalny, świąteczny wystrój sali wykreowały pani Małgorzata Malec, pani Katarzyna Smolarek, pani Alina Majewska i pani Maria Kocewiak. Niezwykłą przyjemność sprawił wszystkim program artystyczny, przygotowany przez uczniów technikum pod opieką pani Beaty Kazusek. Kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych niezawodnych solistów z towarzyszeniem chóru niejednemu widzowi wycisnęły łzę wzruszenia z oczu. Po części artystycznej spotkanie kontynuowano przy pięknie przystrojonym wigilijnym stole. Panował niemal rodzinny nastrój – opowieściom, wspomnieniom, żartom nie było końca.

Wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli Technikum im. Tomasza Nocznickiego odbyło się w piątek, 22 grudnia O godzinie 10:30 wszyscy zasiedli w sali gimanstycznej. Swą obecnością zaszczycili nas: pan Jan Madej – Przewodniczący Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Powiatu Grójeckiego, pani Barbara Tybiszewska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i pani Marzena Tomaszewska – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, pan Artur Pietrzycki – prezes firmy Twój Owoc Sp. z o.o. w Wichradzu, pan Sławomir Doliński – współwłaściciel Szkółki Drzew Owocowych „Dolińscy”, pani Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi, pani Mariola Lenarczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Gościliśmy także członków Komitetu Obchodów Jubileuszu 50-lecia szkoły i Zjazdu Absolwentów: panią Danutę Bagnicką i pana Janusza Miecznika.
Była to dla wszystkich okazja do bycia razem i refleksji nad tym, co naprawdę ważne w życiu współczesnego człowieka. W świąteczny nastrój wprowadził uczestników spotkania program artystyczny, powtórzony dla całej szkolnej społeczności przez nieco stremowanych artystów. Mimo nerwów wszystko się udało i wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Głos zabrała pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Równie ciepłe słowa z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku skierowali do szkolnej społeczności przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
Po apelu uczniowie, wychowawcy i nauczyciele spotkali się przy „wigilijnych” stołach, by raczyć się pierogami, rybą, słodkościami i owocami. Klasowemu świętowaniu towarzyszyła miła, serdeczna atmosfera. Dzięki wspólnie spędzonemu czasowi mogliśmy poczuć się niemal jak rodzina. I to rodzina nie byle jaka, bo z pięćdziesięcioletnią tradycją. Poczucie dumy, wynikające z tego faktu, będzie nam towarzyszyło przez kolejne miesiące. >>>Zobacz więcej zdjęć...<<<