Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Ewa Malowaniec

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

panda 2023 025„Każdy ma coś, co może dać innym” – słowa Barbary Bush przyświecają wolontariuszom działającym przy Samorządzie Uczniowskim Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Kolejny raz pokazali, że potrafią dawać nie tylko przedmioty, ale przede wszystkim swój wolny czas, zainteresowanie, wspólną zabawę – po prostu szczęście. W grudniu przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej – Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Od wielu już lat młodzież z Nowej Wsi chętnie i szczerze obdarowuje potrzebujących. 21 grudnia 2021 r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu: Zuzanna Górecka z klasy I TER, Weronika Sokołowska, Zuzanna Siodłak, Karolina Jarząb z klasy I TA, Kacper Wasiak, Jakub Drążkiewicz z klasy III TEA, Hubert Ignaczak, Kacper Jakubczykz klasy III TO, Przemysław Stępień, Krystian Adamczyk z klasy IV TET, Mateusz Gontarek, Dawid Prykiel, Konrad Kulczyk i Łukasz Kucharski z klasy IV TSO wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – panią Marią Kocewiak – odwiedzili Dom Dziecka „PANDA" w Kozienicach i przekazali jego podopiecznym prezenty.
W świątecznej paczce znalazły się karty podarunkowe dla każdego podopiecznego, miód, jabłka i gruszki z sadów uczniów naszej szkoły, soki jabłkowe. Wszystkie upominki zachwyciły obdarowanych. Najcenniejszym prezentem okazał się czas, spędzony na wspólnej zabawie, rozmowach z podopiecznymi „PANDY”, śpiewaniu kolęd.
Wszyscy uczestnicy czwartkowego spotkania byli szczerze wzruszeni. Dzieci i młodzież z domu dziecka – ponieważ okazano im serdeczność i wsparcie. Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi – ponieważ doświadczyli szczęścia obdarowania innych. Zawsze przeżywamy podobne emocje, pomagając potrzebującym. To najpiękniejsza cecha, która stanowi o naszej wartości.
Uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi gratulujemy wytrwałości w realizacji idei wolontariatu. >>>Zobacz więcej zdjęć...<<<