Ewa Malowaniec

CKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatowych w Lewiczynie

W niedzielę, 6 września, gościliśmy w Lewiczynie na Dożynkach Powiatu Grójeckiego. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi przygotowali na tę uroczystość stoisko promocyjne i wieniec dożynkowy.

Wystrój stoiska zawierał elementy nawiązujące do kierunków kształcenia w naszej szkole – m.in. owoce i warzywa jako symbol zawodu ogrodnik i technik ogrodnik, kompozycje kwiatowe jako symbol zawodu florysta i technik architektury krajobrazu. O pozostałych kierunkach w szkołach dla młodzieży i dla dorosłych informowali nauczyciele podczas rozmów ze zwiedzającymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się oferta kształcenia w szkołach dla dorosłych i możliwość udziału w Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych. Wszystkich, chcących bezpłatnie zdobywać nowe kwalifikacje, zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej.
Wieniec w kształcie tortu, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli, zachwycał starannym wykonaniem.
Stoisko i wieniec wzięły udział w konkursach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. W Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy w kategorii Wieniec Nowoczesny zdobyliśmy III miejsce. W Konkursie na Najładniejsze Stoisko również stanęliśmy na podium – zajęliśmy III miejsce. Gratulacje i piękny bukiet kwiatów z rąk pana Michała Prusia Radnego Powiatu Grójeckiego – przyjęła w imieniu całej społeczności szkolnej pani Danuta Borowiec – dyrektor CKZiU w Nowej Wsi. Oprócz dyplomów otrzymaliśmy kosze ze słodkościami, sponsorowane przez Simply Market w Grójcu.
Mimo niesprzyjającej aury możemy zatem uznać nasz udział w tegorocznych Dożynkach Powiatu Grójeckiego za satysfakcjonujący. Mamy nadzieję, że nasze działania trwale zapiszą się w pamięci lokalnej społeczności. Galeria zdjęć - możesz kliknąć tutaj lub na zdjęcie powyżej.