Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi będą ekspertami od cyberbezpieczeństwa

Paulina Kopczyńska

Żyjemy w świecie otaczających nas zewsząd mediów i reklam. Internet powoli wyrasta na wiodące medium reklamowe, o czym doskonale wiedzą uczniowie CKZiU w Nowej Wsi, kształcący się w zawodzie technik reklamy. W związku z tym przydatna jest wiedza w zakresie ochrony przez niebezpieczeństwami, które mogą spotkać każdego użytkownika sieci, a niestety – wielu internautów nie jest świadomych zagrożeń.

Uczniowie klasy trzeciej technikum w zawodzie technik reklamy pod opieką nauczyciela – pani Pauliny Kopczyńskiej – realizują projekt „Bezpieczni w sieci”, którego organizatorem jest NASK – Państwowy Instytut Badawczy. Jego celem jest wspieranie nauczycieli i młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
Tematyka oscyluje wokół zagadnień takich, jak: cyberprzemoc, cyberzagrożenia, cyfrowe ślady i wizerunek online, fake newsy i dezinformacja w sieci, nielegalne i szkodliwe treści w Internecie oraz prywatność w cyfrowym świecie.
Po ukończeniu wszystkich kursów, uczniowie otrzymają certyfikaty, sygnowane przez NASK (Państwowy Instytut Badawczy) oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Certyfikaty te potwierdzą wiedzę młodzieży w temacie bezpieczeństwa w sieci. Zobacz więcej zdjęć...