Admin

18 marca 2015 roku w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce odbyły się eliminacje do 60. Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Skrobisz z kl. II Technikum Ogrodniczego - w turnieju recytatorskim – i Aleksandra Krawiec z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu – w turnieju poezji śpiewanej. 

Karol zaprezentował wiersz Czesława Miłosza Stwarzanie świata i fragment Pamiętników Adama i Ewy Marka Twaina. Jego interpretacja tych tekstów została nagrodzona wyróżnieniem jury.
Aleksandra przedstawiła komisji konkursowej wiersz Wisławy Szymborskiej Niektórzy lubią poezję, utwór Ogrzej mnie Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza, znany z wykonania Michała Bajora i piosenkę Edyty Geppert Zamiast ze słowami Magdaleny Czaplińskiej i muzyką Włodzimierza Korcza. Jej występ w opinii jury był najlepszy i dał jej awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Radomiu pod koniec kwietnia. 
Gratulujemy Karolowi i Oli udanego występu! Trzymamy kciuki za Olę i mamy nadzieję, że zachwyci Radom tak, jak nas zachwyca.