Studniówka Anno Domini 2023 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Ewa Malowaniec

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Sevilla Gold” w Łęczeszycach. 28 stycznia 2023 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik reklamy i technik spedytor, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie przed egzaminami maturalnymi.

Bal studniówkowy uroczyście rozpoczęła pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, która przywitała uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne oraz wszystkich przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: pan Mirosław Maliszewski – poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP, pan Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, pan Krzysztof Ambroziak – Starosta Powiatu Grójeckiego, pani Anna Matyjas – Sekretarz Powiatu Grójeckiego, pan Adam Balcerowicz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, pan Jan Madej – radny Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, pan Cezary Kołodziejski – radny Powiatu Grójeckiego, pani Iwona Pietrzycka – przewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi.
Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych zatańczyła uroczystego poloneza. Układ choreograficzny przygotowywany był wiele tygodni wcześniej pod kierunkiem pani Anny Dacki i pani Magdaleny Kmidowskiej-Giszki. Mimo tremy i emocji, które towarzyszyły uczniom tego wieczoru, taniec został perfekcyjnie wykonany, a podniosły nastrój poloneza udzielił się wszystkim zgromadzonym.
Pani Dyrektor Anna Dacka życzyła uczniom, aby ich dotychyczasowy wysiłek edukacyjny zaowocował sukcesem na maturze, a bal studniówkowy był okazją do wspaniałej zabawy. Zaproszeni goście również skierowali do młodzieży wiele życzliwych słów, w których wyrażali swoje nadzieje na to, iż młodzi ludzie uzyskają dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, a w przyszłości sprostają wyzwaniom, jakie niesie dorosłe życie.
Głos zabrali także przedstawiciele uczniów klas maturalnych, którzy wyrazili nauczycielom swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcony uczniom czas i serce, jakie im okazywali. Gorące podziękowania złożono na ręce przedstawicieli władz lokalnych, kadry kierowniczej Centrum, wychowawców klas czwartych – pani Magdaleny Kmidowskiej-Giszki, pani Pauliny Kopczyńskiej, pani Klaudii Stachowicz i pana Karola Olszówki.
Na zakończenie części oficjalnej balu studniówkowego głos zabrali rodzice, którzy całej kadrze pedagogicznej CKZiU w Nowej Wsi przekazali słowa uznania za pracę dydaktyczną i wychowawczą, a młodym ludziom życzyli realizacji planów życiowych oraz miłych wspomnień z balu studniówkowego.
Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na wspólną zabawę. O dobry nastrój zadbał zespół Aviator , który zaprezentował wspaniałe przeboje – zarówno te najnowsze, jak i te trochę starsze, ale cieszące się niesłabnącą popularnością. Młodzież skwapliwie wykorzystała okazję do szaleństw na parkiecie. Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił pysznie zadbali rodzice i obsługa sali. Nie obyło się bez niespodzianki, przygotowanej przez uczniów, wspieranych przez panią Paulinę Kopczyńską – występu kabaretowego maturzystów i efektownego pokazu układu choreograficznego chłopców. Wszystko razem dało efekt w postaci wspaniałej atmosfery, wpływającej na stopień intensywności zabawy. Najbardziej wytrwali bawili się do piątej rano!
Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów maturalnych. Zapewne czeka ich jeszcze wiele trudnych prób, ale pamięć o wspaniałej studniówkowej zabawie doda im energii i pozwoli uporać się z monotonią szkolnych dni. Zobacz więcej zdjęć...