Małgorzata Bosak

pobrane2Od kilku lat uczniowie technikum w Nowej Wsi biorą udział w konkursie marynistyczno - historycznym ,,Dwa oblicza Pułaskiego”. Jest on organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Generał Kazimierz Pułaski”. Możemy się poszczycić zwyciężczynią tego konkursu z roku 2010. Uczennica Technikum Architektury Krajobrazu – Magdalena Kawińska zajęła wtedy pierwsze miejsce i popłynęła w rejs po Morzu Bałtyckim.

Mamy nadzieję, że i w tym roku będziemy cieszyć się z sukcesu naszych uczniów, bowiem Paulina Cupryjak z kl. I Technikum Ekonomicznego i Ewelina Mossakowska z kl. IV Technikum Architektury Krajobrazu zakwalifikowały się do ścisłej dziesiątki wielkiego finału konkursu ,,Dwa oblicza Pułaskiego”.
Dziewczęta wykazały się wiedzą o biografii Kazimierza Pułaskiego i historii Muzeum jego imienia w Warce. Znały także tajniki fregaty ORP pobrane,,Generał Kazimierz Pułaski”. Przygotowały prezentacje multimedialne, które w drugim etapie konkursu zyskały uznanie jury. Najwięcej punktów, spośród 20 prezentacji uczestników konkursu, zdobyła praca Eweliny Mossakowskiej.
Rezultaty pracy obu uczennic zaowocowały zakwalifikowaniem ich do ścisłego finału. Uczennice, w gronie innych szczęśliwców, wyjechały na czterodniową wycieczkę do Gdyni. Tam rozegrany zostanie wielki finał, który wyłoni zwycięzcę konkursu. Weźmie on udział w rejsie jachtem Marynarki Wojennej RP po portach Morza Bałtyckiego wspólnie z członkami załogi ORP „Gen. K. Pułaski” latem 2015r.
Życzymy naszym reprezentantkom powodzenia w wielkim finale i spełnienia tego jednego z wielu marzeń: niezapomnianego rejsu!

today betting odds www.oddstake.com football dropping odds and tips