FILM PROFILAKTYCZNY „ZDĄŻYĆ”

Anna Wiktorowska

W dniu 17 października 2022r. Pani aspirant sztabowa Ewelina Kozdruj z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zorganizowała projekcję filmu profilaktycznego „Zdążyć”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Film poprzedziła pogadanka funkcjonariusza policji nt. przeciwdziałania uzależnieniom oraz bezpieczeństwu dzieci i młodzieży na drogach.
Film ma na celu przestrzegać młodzież przed zażywaniem substancji psychoaktywnych. Opowiada historię studentki Dory Skrzyńskiej która wraca z Nowego Jorku do rodzinnego domu w Polsce. Brat Dory – Przemek jest żołnierzem, bardzo kocha swoją siostrę i nie do końca akceptuje jej wybory i styl życia. Dora na balu dla Rezerwistów i Weteranów poznaje Aleksandra Ordeckiego Osę, który wprowadza dziewczynę w świat dopalaczy i narkotyków. W filmie ukazana jest również rola rodziny, która ma ogromne znaczenie w życiu młodego człowieka. Zobacz więcej zdjęć...