Dzień Głośnego Narodowego Czytania w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Nowej Wsi.

Paulina Kopczyńska

29 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. W ramach obchodów tego nietypowego święta, w naszej placówce zadbaliśmy o to, by młodzież pielęgnowała umiejętność pięknego, głośnego czytania.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania postanowiliśmy połączyć z akcją Narodowego Czytania i obchodami Roku Polskiego Romantyzmu. 28 września 2022 r. uczniowie klasy trzeciej w zawodach technik usług fryzjerskich i technik reklamy czytali w szkolnej bibliotece balladę „Świteź” Adama Mickiewicza.
Udział w powyższym wydarzeniu pozwolił młodzieży upamiętnić rocznicę wydania pierwszego tomu „Poezji” Adama Mickiewicza, uznawaną za początek polskiego romantyzmu, wykazać się umiejętnością pięknego czytania klasyki literatury, a także przełamywać tremę towarzyszącą publicznym wystąpieniom. Zobacz więcej zdjęć...