Delegacja CKZiU w Nowej Wsi na powiatowych obchodach Narodowego Czytania 2022

Paulina Kopczyńska

Zdjęcie z narodowego czytaniaInicjatywa „Narodowe Czytanie” organizowana jest w Polsce od 2012 roku i polega na wspólnym, głośnym czytaniu wybranej polskiej lektury. Patronem tego wydarzenia jest para prezydencka.
Od kilku lat Narodowe Czytanie w powiecie grójeckim organizowane jest w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, nie inaczej było w tym roku. W sobotę, 3 września 2022 r., w kameralnej atmosferze ,,Ballady i romanse’’ Adama Mickiewicza, które zostało wybrane jako tegoroczna lektura, czytali zaproszeni goście: samorządowcy, dyrektorzy instytucji z terenu Warki i powiatu grójeckiego, społecznicy, nauczyciele, młodzież szkolna oraz pracownicy muzeum.

Naszą placówkę reprezentowała delegacja, w której skład weszli uczniowie: Amelia Barańska i Jakub Bagnicki z klasy czwartej 5-letniego technikum w zawodzie technik ekonomista, Ewa Korzeniewska z klasy czwartej 5-letniego technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu, Kinga Chojecka z klasy czwartej 4-letniego technikum architektury krajobrazu oraz nauczyciel-bibliotekarz Paulina Kopczyńska.
Podczas wydarzenia odczytane zostały wszystkie utwory z tomiku „Ballady i romanse”, a przedstawiciele CKZiU w Nowej Wsi przeczytali balladę „Kurhanek Maryli”.
Dzięki udziałowi w akcji uczniowie, którzy wzięli udział głośnym odczytaniu ballady, nabyli bezcennego doświadczenia w postaci wystąpienia przed publicznością. Była to także niesamowita okazja do poszerzenia kulturalnych horyzontów. Więcej zdjęć...