Spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Ewa Malowaniec

Tradycją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest realizacja planu integracji uczniów klas pierwszych. Jednym z jego elementów jest spotkanie integracyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Uczniowie, rozpoczynający naukę w klasach pierwszych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, mogli poznać się bliżej 31 sierpnia 2022 roku. O przyjazną atmosferę spotkania zadbali wychowawcy: w klasie pierwszej w zawodzie technik ogrodnik i technik spedytor – pani Marlena Chustecka, w klasie pierwszej w zawodzie technik ekonomista – pani Sylwia Alzak, a klasie pierwszej w zawodzie technik usług fryzjerskich i technik architektury krajobrazu – pani Izabela Matejuk, w klasie pierwszej w zawodzie technik reklamy – pan Łukasz Woźniak. Zabawy integracyjne pomogły pokonać nieśmiałość i zawrzeć nowe znajomości. Podczas spaceru szkolnymi korytarzami uczniowie poznali lokalizację poszczególnych pracowni.
Z pierwszoklasistami spotkała się również pani wicedyrektor Hanna Rejnchard, która po omówieniu spraw organizacyjnych zapewniła, że nauczyciele dołożą wszelkich starań, by nowi uczniowie szybko zaaklimatyzowali się w szkole i osiągali sukcesy w nauce.
Po pierwszym spotkaniu integracyjnym niepewność i obawa ustąpiły miejsca optymistycznemu spojrzeniu w przyszłość. Mamy nadzieję, że będzie ono towarzyszyć uczniom w kolejnych miesiącach nauki.