Ewa Malowaniec

dohymnu1

Tegoroczne obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości ze zrozumiałych względów będą wyglądać inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że w tak trudnym czasie zapominamy o tym Święcie.

Centum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi proponuje uczniom, słuchaczom i wszystkim sympatykom naszej szkoły aktywność kulturalną i patriotyczną bez wychodzenia z domu. Zachęcamy do zajęcia wygodnego miejsca – na kanapie lub w fotelu – i odbycia wirtualnego spaceru po rezydencjach królewskich.
Jest to możliwe dzięki akcji „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wydarzenie promuje siedziby polskich monarchów, zabytki i muzealne zbiory. Celem akcji jest edukacja poprzez sztukę, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze.
Więcej informacji na:
https://www.gov.pl/web/kultura/darmowy-listopad-w-rezydencjach-krolewskich--w-tym-roku-online
Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=XyH4KjWuPxo&feature=youtu.be
Dzięki możliwościom współczesnej technologii możemy w sposób nowoczesny przeżywać wyjątkowe święto, jakim jest 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Wyrazem naszej miłości do ojczyzny i szacunku dla tych, którzy walczyli o jej wolność, może być przyłączenie się do akcji „Niepodległa do Hymnu 2020” i śpiewanie hymnu narodowego w domach, wraz z rodziną i najbliższymi 11 listopada o godz. 12:00.
Więcej informacji na:
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nieustannie dba o promowanie postaw patriotycznych i bezpieczeństwo swoich uczniow i słuchaczy, dlatego tegoroczne propozycje uczczenia Święta Niepodległości proponowane przez naszą szkołę łączą te dwie wartości.