wyzwanie2020 21

Wyzwanie czytelnicze Biblioteki Szkolnej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Dla kogo: dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników CKZiU w Nowej Wsi

Cel wyzwania: zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród młodzieży, promocja czytelnictwa, poszerzanie horyzontów.

Zasady: Jedynie 37% Polaków przeczytało w ubiegłym roku co najmniej jedną książkę, 28% nie ma w domu ani jednego egzemplarza - pokazują wstępne wyniki badania czytelnictwa autorstwa Biblioteki Narodowej. Ponad 60% badanych nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej książki!

Pragniemy, aby poziom czytelnictwa wśród wszystkich osób, związanych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi (zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a nawet rodziców naszych uczniów, jeżeli chcą!) wzrósł ponad średnią krajową. Dlatego przedstawiamy WYZWANIE CZYTELNICZE CKZiU W NOWEJ WSI 2020/21. Będzie to druga edycja Wyzwania. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym uda nam się zrealizować Wyzwanie w stu procentach – w ubiegłym roku szkolnym przeszkodziła nam pandemia i ograniczenie działalności szkół.

Chodzi o to, by przeczytać co najmniej jedną książkę w miesiącu z podanej przez nas tematyki. Chcemy, by wśród natłoku zajęć, nauki i pracy znaleźć choć trochę czasu na to, by przeczytać książkę dla swojej własnej przyjemności oraz dla poszerzenia horyzontów, na przykład kosztem zagrania w grę komputerową, oglądania telewizji czy spędzania czasu w sieci.

Jeśli chcesz wziąć udział w Wyzwaniu, udaj się do biblioteki szkolnej w CKZiU w Nowej Wsi i odbierz formularz uczestnika – tym samym zapiszesz się do udziału w akcji. Pamiętaj – warunkiem zaliczenia wyzwania jest przeczytanie jednej książki w każdym podanym miesiącu z zaproponowanej przez nas tematyki, która przedstawia się następująco:

• Październik 2020 – literacki klasyk, czyli najsłynniejsze powieści z kanonu literatury światowej
  • Listopad 2020 – powieść napisana i wydana w drugiej połowie XX wieku
  • Grudzień 2020 – książka niespodzianka, wylosowana spod choinki w bibliotece szkolnej
  • Styczeń 2021 – cztery pory roku, czyli książki z zaakcentowaną porą roku w tytule
  • Luty 2021 – romantyczna historia na walentynki
  • Marzec 2021 – wciągająca biografia znanej osoby
  • Kwiecień 2021 – zastrzyk emocji, czyli ciekawy kryminał
  • Maj 2021 – powiew polskości, czyli powieść polskiego autora

Książki wypożyczysz w bibliotece szkolnej w CKZiU w Nowej Wsi!

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych! J