Filtr
Danuta Borowiec

szkola 500Szanowni Państwo,
w mediach pojawiają się artykuły o szkole w Nowej Wsi, w których autorzy uzależniają dalsze jej funkcjonowanie od sprzedaży gruntów przez powiat grójecki.
Chcemy zapewnić wszystkie osoby, wiążące swoje kształcenie z naszą placówką, że funkcjonowanie szkoły nie jest zagrożone.
Już od 11 lat szkoła nie zarządza gospodarstwem w Nowej Wsi a nadal jest z nim utożsamiana.
W 2005 r. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi wyłączono Pomocnicze Gospodarstwo Szkolne, cały majątek, łącznie ze sprzętem, został przejęty przez spółkę Grójeckie Centrum Sadownicze jako odrębną jednostkę powiatu grójeckiego.

Barbara Frydrych

Uroczystość zakończenia roku szkolnego
w Technikum imienia Tomasza Nocznickiego
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów Technikum imienia Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi rozpoczęła się 24 czerwca 2016 roku o godz. 10.00. Uświetnili ją swoją obecnością: kierownik Katedry Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – dr hab. Ewa Skutnik, proboszcz parafii świętego Izydora Oracza w Nowej Wsi – ksiądz Sławomir Paszowski, przewodniczący Rady Rodziców – pan Radosław Rak.

Maria Kocewiak Samorząd Uczniowski

Po raz kolejny młodzież z Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi udowodniła, jak wielkie ma serce i jak bezinteresownie potrafi się nim dzielić. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Panią Marią Kocewiak odwiedzili 27 maja 2016 roku podopiecznych Domu Dziecka „Panda” w Kozienicach. Oprócz chwil beztroskiej zabawy ofiarowali im owoce, soki z własnych sadów, środki czystości, kosmetyki, słodycze, przybory szkolne. Młodzież, reprezentująca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, obiecała, że podczas kolejnego spotkania z dzieciakami z „Pandy” weźmie udział w specjalnie zorganizowanych zawodach sportowych. Tym samym udowodni, że radość polega nie tylko na dawaniu, ale przede wszystkim na wspólnym spędzaniu czasu z tymi, którzy cierpią na brak rodzinnego ciepła. Zdjęcia ze spotkania.

Anna Dacka

W dnia 2 lipca 2016 roku uczniowie klasy III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w zawodzie technik architektury krajobrazu – Adela Kowalska, Patrycja Jasiówka, Magdalena Korcz i Mateusz Łucka - wyjadą na praktykę zagraniczną do Dolnej Saksonii w Niemczech. Organizatorem „Stażu Zawodowego w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii” jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu w ramach Projektu Erasmus +.

Anna Glazer-Obłoczyńska

Mazowsze500W roku szkolnym 2015/2016 pięcioro uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: Paulina Cieślak, Aleksandra Feliszek, Dominika Michalak, Karol Osiak i Martyna Pacholczak, realizowało projekty stypendialne w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Barbara Papis

Z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że w 2015 roku 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie przeczytało żadnej książki.

By propagować radość czytania i promować modę na czytanie, uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole ” mającej na celu ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie.

Anna Glazer-Obłoczyńska

Uczniowie III klasy Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodzie technik geodeta dnia 9 czerwca wzięli udział w imprezie Leica Tour 2016, która odbyła się w Warszawie na terenie restauracji Boathouse. Celem wydarzenia było zaprezentowanie najnowszych technologii pomiarowych jednego z wiodących producentów jakim jest Leica. Uczestnicy imprezy wysłuchali wykładu dotyczącego m. in. zastosowań instrumentów pomiarowych oraz rozwiązań technologicznych ułatwiających i przyspieszających prace geodezyjne.

Admin

W dniu 6 czerwca 2016 r na Warsztatach Dydaktycznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyło się szkolenie dotyczące atestacji i kalibracji opryskiwaczy. Spotkanie z uczniami klas I i II technikum w zawodzie technik ogrodnik prowadził pan Jacek Glinka – Specjalista ds. Sprzedaży Maszyn oraz pan Hubert Kowalski - Atestacja opryskiwaczy z Zakładu Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce.

Alina Majewska

W dniu 31 maja2016 r. uczniowie klas I TAE i II TOA  CKZiU w Nowej Wsi wraz z opiekunami : Aliną Majewską, Joanną Cieślik uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie jednej  z najsłynniejszych mobilnych wystaw świata - "Titanic - the Exhibition". Na wystawie zobaczyliśmy  ponad 200 przedmiotów, dokumentów i zdjęć z pokładu "Titanica: oryginał listy pasażerów "Titanica", dwa listy napisane na pokładzie "Titanica" przez pierwszego oficera Williama Murdocha, serwis stołowy z "Titanica", obrączkę ślubną szwedzkiej pasażerki Gerdy Lindell znalezioną w jednej z łodzi ratunkowych przez załogę statku "Oceanic 13”,  buciki dziecięce, które czteroletnia Louise Kink miała na sobie w noc katastrofy,

Anna Dacka

Pragnę poinformować, że w dniu 2 czerwca 2016r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa będąca odpowiedzią na apel o pomoc w zbiórce krwi. Do akcji zgłosiło się 30 osób, wśród których byli pracownicy, absolwenci, uczniowie i znajomi potrzebującej pomocy osoby, jednak tylko 14 spośród nich zakwalifikowano do oddania krwi. Łącznie oddano 6,3 litra krwi. Pozostali z różnych przyczyn nie mogli w tym dniu ofiarować cząstki siebie dla ratowania innych.
Jako opiekun szkolnego Klubu HDK pragnę podziękować za odruch serca, którym kierowali się wszyscy przystępujący do akcji. Widząc wdzięczność w oczach rodziny możemy stwierdzić, że naprawdę WARTO POMAGAĆ! 
Zdjęcia z akcji.