Filtr
Anna Dacka, Ewelina Szewczyk

W dniu 21 marca 2016 r. uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego z CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w Zawodach Strzeleckich w ramach Ligi Obrony Kraju. Szkołę reprezentowali:

Barbara Frydrych

Dzień Otwarty 2016 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

21 marca przywitaliśmy nie tylko wiosnę, ale również licznie przybyłych gimnazjalistów pragnących poznać ofertę edukacyjną Technikum imienia Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Przygotowaliśmy dla nich stoiska promujące różne kierunki kształcenia. Zaprezentowaliśmy zawody, które szkoła miała już w swoim wykazie: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, technik geodeta, technik organizacji reklamy, a także nowy - technik spedytor.

Monika Maliszewska, Ewa Malowaniec

18 marca 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego, kształcących się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta i technik obsługi turystycznej z przedstawicielami Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną radomskiej uczelni. Przedstawiciele WSH podkreślali, że Szkoła nie organizuje Dni Otwartych, bowiem przez cały rok jej podwoje są otwarte dla wszystkich pragnących uzyskać wiadomości o nauce w tym miejscu.

Ewelina Szewczyk

Dnia 16.03.2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Mogielnicy odbyły się Powiatowy Turniej w piłkę siatkową dziewcząt. W turnieju wzięło udział siedem szkół: LO Warka, ZSP Warka, CKZiU Nowa Wies, ZSP Jasieniec, LO Grójec, LO Mogielnica i ZSP Nowe Miasto.

Beata Kazusek

W dniach 15-16 -17 marca br. uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadził ojciec Wojciech Drążek – jedyny przedstawiciel Zakonu z Marianhill w Polsce, zaproszony przez Ks. Sławomira Paszowskiego – proboszcza Parafii pw. Św. Izydora Oracza. Spotkania młodzieży i nauczycieli z ojcem rekolekcjonistą odbywały się w kościele parafialnym.

Ewa Malowaniec

15 marca 2016 roku mieliśmy możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy posłów w polskim Sejmie. Podczas wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie klasy II Technikum Ogrodniczego i klasy III Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Geodezyjnego z opiekunami – panią Elżbietą Kapustą, panią Ewą Malowaniec i panią Anną Wiktorowską - zobaczyliśmy najbardziej charakterystyczne elementy sejmu, znane przede wszystkim z telewizji.

Anna Dacka

W dnia 14 marca 2016 roku uczniowie klasy III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w zawodzie technik architektury krajobrazu – Adela Kowalska, Patrycja Jasiówka, Magdalena Korcz i Mateusz Łucka zakwalifikowali się na wyjazd na praktykę zagraniczną do Dolnej Saksonii w Niemczech. Organizatorem „Stażu Zawodowego w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii” jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu w ramach Projektu Erasmus +. Uczniowie przygotowywali się do rozmowy kwalifikacyjnej, która prowadzona była w języku niemieckim przez kilka tygodni, uczestnicząc w kursie języka niemieckiego. Poznali zarówno słownictwo niezbędne do odbycia stażu jak również kulturę naszych zachodnich sąsiadów. 

Admin

W dniu 8 marca odbyło się szkolenie w ramach przygotowania do VIII Edycji Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowej Inspekcji Pracy.
Etap szkolny odbył się 10 marca, w którym wzieli udział uczniowie klas I TO, II TO, II TOA. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka pomiędzy Bartoszem Wiewiórą kl. I TO, Pawłem Tworkiem kl. II TO i Danielem Michalakiem kl. II. Pierwsze miejsce zajął Paweł Tworek i będzie reprezentował szkółę w II etapie konkursu. Gratulujemy.

Ewelina Szewczyk

Dnia 09.03.2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Mogielnicy odbyły się Powiatowe zawody w piłkę siatkową chłopców. W turnieju wzięło udział siedem szkół: LO Warka, ZSP Warka, CKZiU Nowa Wies, ZSP Jasieniec, LO Mogielnica, LO Grójec i ZSP Grójec.

Maria Kucharczyk

W dniu 7 marca 2016r. uczniowie z klas II TET i I TE uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu n/t mediacji oraz komunikacji. Warsztaty prowadziła Pani Maria Majda – Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Radomiu.

Magdalena Kmidowska

W niedzielę 28 lutego 2016 r. na rynku grojeckim podobnie jak w kilkunastu miastach Polski biegacze w sposób dla siebie szczególny uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. W biegu Wilczym Tropem nie zabrakło i naszych uczniów - pobiegła Paulina Cieślak z II klasy Technikum w zawodzie technik geodeta. Gratulujemy Paulinie udziału w tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że był to początek wiosennej serii biegów.

Ewa Malowaniec

2 marca 2016 roku w wareckim Dworku na Długiej odbyły się eliminacje do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowała niezawodna Aleksandra Krawiec z klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu. W Konkursie Poezji Śpiewanej wykonała pięknie dwa utwory –„Nie wolno mi kochać ciebie” z repertuaru Anny German oraz „Doliny w kwiatach” Krystyny Konarskiej i wiersz Agnieszki Osieckiej „Cyganka”. 
Głos Oli kolejny raz urzekł jurorów i zapewnił jej miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu, który odbędzie się w połowie kwietnia w Radomiu. Już teraz trzymamy kciuki za Olę i życzymy jej wielu sukcesów! 
Galeria zdjęć - kliknij na zdjęcie.