Filtr
Admin

Uczniowie 4 klasy Technikum Ogrodniczego uczestniczyli w szkoleniu w ramach akcji "Zostań Partnerem Grunt to Bezpieczeństwo", które firma Bayer CropScience zorganizowała w Dworku nad Pilicą w Wólce Magierowej koło Nowego Miasta nad Pilicą.  Obejrzyj zdjęcia...

Elżbieta Wojtera

,,Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat…’’

W dniu 21 października 2016 r. odbyły się pierwsze 5 – godzinne warsztaty florystyczne uczniów klasy I technikum architektury krajobrazu. W warsztatach uczestniczyło 21 osób. Uczniowie zgłębiali wiedzę i doskonalili umiejętności z zakresu florystyki nagrobnej. Prace uczniów to kompozycje formalne, nowoczesne w kolorystyce monochromatycznej. Uczniowie zaniosą je na groby bliskich w Dniu Wszystkich Świętych. Gratulujemy artystycznych pomysłów. Zdjęcia z wasztatów florystycznych.

 

Admin

W tym roku trzy uczennice klasy III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu – Adela Kowalska, Patrycja Jasiówka, Magdalena Korcz – spędziły trzy miesiące w gospodarstwach rolnych naszych zachodnich sąsiadów. Uczennice wzięły udział w projekcie pod nazwą „Kształcenie praktyczne w rolnictwie - staż zawodowy polskich uczniów w niemieckich gospodarstwach rolnych”, którego beneficjentem jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Projekt, dofinansowany w ramach programu ERASMUS+, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie, stwarzał szanse na zdobycie nowych wiadomości i doskonalenie umiejętności. 

Admin

Dnia 19 października 2016 r., drużyna reprezentująca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięła udział w Powiatowym Turnieju piłki nożnej dziewcząt w Grójcu. W składzie reprezentacji znalazły się: Izabela Trzaska – klasa I TA, Paulina Kępka, Bożena Czarnecka – klasa III TE, Patrycja Strzelczyk, Kinga Kowalska (kapitan), Klaudia Krajewska, Izabela Rybicka – klasa III TOT, Aleksandra Podsiadła – klasa II TO, Karolina Garczyńska – klasa IV TO, Adela Kowalska – klasa IV TAK.

Admin

W dniach 18-19 października 2016 r. uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi z klasy I w zawodach technik ekonomista i technik spedytor oraz klasy II w zawodach technik architektury krajobrazu i technik ekonomista wraz z opiekunami panią Anną Dacką, panią Aliną Majewską i panią Marleną Górecką uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Torunia. Oto ich relacja:
„Zwiedzanie rozpoczęliśmy z licencjonowanym toruńskim przewodnikiem , który oprowadził nas po najważniejszych miejscach Torunia i zdradził kilka ciekawych legend oraz anegdot i faktów z historii miasta. Na trasie naszej wędrówki zobaczyliśmy: Krzywą Wieżę, Mury Obronne, Bramę Żeglarską, Ulicę Ciasną, Dom w którym urodził się Mikołaj Kopernik oraz jego pomnik będący symbolem miasta, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, SPICHLERZ NA ULICY RABIAŃSKIEJ, Twierdzę Obronną Toruń – Fort IV.

Admin

W dniu 18 października 2016 r., drużyna chłopców reprezentująca CKZiU w Nowej Wsi wzięła udział w Powiatowym Turnieju piłki nożnej tzw. „piłkarskich jedenastek”, który odbył się w Grójcu. Uczniowie zajęli szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Na słabszy występ drużyny miała wpływ kontuzja jednego z zawodników.

Beata Kazusek

Już od kilku lat w październiku uczniowie klas IV Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi wraz z innymi maturzystami Szkół Ponadgimnazjalnych Archidiecezji Warszawskiej, udają się na pielgrzymkę do Częstochowy, aby przed cudownym obrazem Matki Bożej dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę. Nasze tegoroczne pielgrzymowanie przebiegało pod hasłem XVI Dnia Papieskiego - "Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Paulina Kopczyńska

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystą akademię z okazji tego święta przyjęli zaproszenie: Krzysztof Kaźmierczak – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu, Barbara Orłowska - inspektor Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu, ksiądz Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, Beata Skiba – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, a także byli nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji szkoły. Na apelu obecne było grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice i oczywiście uczniowie.

Admin

Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi w dniu 11 października 2016 r. uczcili 237 rocznicę śmierci Kazimierza Pułaskiego uczestnicząc w obchodach zorganizowanych w Muzeum Pałaskiego w Warce. W samo południe przed pomnikiem Kazimierza Pułaskiego odbyły się uroczystości z udziałem władz: powiatu grójeckiego, gminy Warka a także dyrektorów, nauczycieli, uczniów i mieszkańców Warki. 

Paulina Kopczyńska

Październik w świecie książki jest znany jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (MMBS). Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.: na początku był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały miesiąc październik.

Anna Dacka

Uczniowie z klasy I Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi uczący się w zawodach technik ekonomista i technik spedytor  w dniu 6 października 2016 r. odwiedzili  Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce. Przewodnik Pani Ewa Bajoryńska w bardzo ciekawy sposób przybliżyła młodzieży fakty historyczne dotyczącę nie tylko Kazimierza Pułaskiego ale również innych Polaków żyjących na emigracji czyli  Tadeusza Kościuszki, Jana Pendereckiego, Heleny Modrzejewskiej i wielu innych.

Anna Osińska

W ramach wychowania patriotyczno-obywatelskiego uczniowie klas: I Technikum Architektury Krajobrazu i I Technikum Ogrodniczego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wraz z opiekunami: p. Anną Osińska i p. Małgorzatą Bosak odwiedzili 27 września 2016r. Sejm i Senat RP.

Elżbieta Kapusta

W ramach projektu odbyły się różnorodne działania, mające na celu zintegrowanie mieszkańców okolicy, uczniów i ich rodziców oraz sympatyków Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Jednym z rezultatów są meble ogrodowe wykonane z palet, które służą jako miejsce wypoczynku dla osób przebywających na terenie placówki.

Anna Osińska

W ramach wychowania patriotyczno-obywatelskiego uczniowie klas: I Technikum Architektury Krajobrazu i I Technikum Ogrodniczego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsiwraz z opiekunami: p. Anną Osińska i  p. Małgorzatą Bosak odwiedzili 27 września 2016r. Sejm i Senat RP.