Filtr
Admin

28 stycznia gościliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi Dobromira „Mak” Makowskiego – rapera, założyciela fundacji „Młodzi dla Młodych”.
„Mak” we wzruszający sposób opowiedział nam o swoim pokiereszowanym życiu. Ojciec Makowskiego był niewidomy, pił, zachowywał się agresywnie, bił dzieci kablami, paskami ze sprzączkami. Mama sprzedawała swoje ciało. Dobromir i jego brat na ponad pięć lat trafili do domu dziecka. Tam był bity przez starszych wychowanków. Dochodziło do gwałtów. Sparaliżowany przez strach po raz pierwszy sięgnął po narkotyki, aby się „rozluźnić”. Zakochał się w rozpuszczalniku, który stał się jego ucieczką, uwolnieniem. Gdy przedawkował, trafił do ośrodka dla uzależnionych w Bytomiu na Bobrku.

Anna Dacka

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej WsiW dniu 27 stycznia 2016 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi było gospodarzem Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego. Zaproszenie na zawody przyjęło 7 szkół powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcące w Grójcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście, Liceum Ogólnokształcące w Mogielnicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, Liceum Ogólnokształcące w Warce i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce.

Admin

Dnia 14 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi będących absolwentami Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce pod opieką wicedyrektor Anny Dacki, z młodzieżą klas III tego gimnazjum.

Alina Majewska, Magdalena Kmidowska

W dniu 22 stycznia 2016 r. uczniowie klas I TAE i I TO CKZiU w Nowej Wsi wraz z opiekunami : Aliną Majewską, Magdaleną Kmidowską i Anną Wiktorowską uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy biologicznej na temat skorpionów i pajęczaków .Wśród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie,, Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów” uczniowie zobaczyli m.in. najbardziej jadowitego pająka świata – Czarną Wdowę oraz największego Goliata Olbrzymiego i Skorpiona Olbrzymiego Zamknięte szklane terraria zapewniały bezpieczeństwo oraz pozwalały na filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości 5-10 cm a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalały również poznać te stworzenia i ich ważną rolę jaką pełnią w świecie przyrody.

Barbara Frydrych

Technikum Ogrodnicze w Nowej Wsi
pod egidą Zakładu Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce

Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce jest lokalną firmą, która 13 X 2015 roku objęła patronat nad uczniami klasy I Technikum Ogrodniczego. Patron sfinansował koszt autokaru, którym uczniowie z klas I i II Technikum Ogrodniczego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pojechali 12 stycznia na XII Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej zorganizowane w Warszawskim Centrum Expo XXI.

Magdalena Kmidowska

AKCJA HONOROWEGO DAWSTWA KRWI

Kochani, 08.01.2016 r. odbyła się 83! akcja honorowego dawstwa krwi w naszej szkole. Pomagamy już od 1974 r. Łącznie na koncie szkoły znajduje się 909 litrów 350ml zebranej krwi J Bardzo cieszymy się z nowych członów którzy wstąpili do grona honorowych dawców krwi. Za oddanie krwi podczas ubiegłej zbiórki w dniu 02.10.2015r. legitymacje honorowego krwiodawcy otrzymali: Ilona Kilijańska, Natalia Jałosińska, Michał Piwowarek, Filip Majak oraz Paweł Pajewski. Brawo dla nich. Mamy nadzieję, że podczas następnej akcji zbliżymy się do magicznej liczby 1000 litrów oddanej krwi !!! a najbardziej cieszy nas, że możemy pomagać wielu ludziom w leczeniu i ratowaniu życia. Galeria zdjęć