Filtr
Admin

Akcja HDK 2 10 2015

W piątek 02.10.15 kolejny raz odbędzie się akcja HDK. Nie bądź obojętny- dołącz się do grona honorowych dawców krwi. Przyprowadź rodzinę, znajomych, którzy ukończyli 18 rok życia, niech też zostaną KREWniakami. Pamiętaj wziąć dowód tożsamości. Każdą akcję zaczynamy o godz. 9.00 i trwa do 12.30.
Elżbieta Kapusta

W dniach 17 – 18 września odbyła się wycieczka dydaktyczno - krajoznawcza klas II i IV Technikum w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu. Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili szkółkę roślin sadowniczych i ozdobnych w Kostrzynie oraz zwiedzili Gniezno „Szlakiem Piastowskim”. W drugim dniu wycieczki mieli możliwość obejrzenia wystaw i stoisk różnych wystawców na targach „AGRO SHOW” w Bednarach koło Poznania.
Organizatorem wycieczki byli uczniowie i nauczyciele CKZiU: Elżbieta Kapusta, Joanna Cieślik i Małgorzata Barszcz.
Wycieczka częściowo sponsorowana była przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Ewa Malowaniec

CKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatowych w Lewiczynie

W niedzielę, 6 września, gościliśmy w Lewiczynie na Dożynkach Powiatu Grójeckiego. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi przygotowali na tę uroczystość stoisko promocyjne i wieniec dożynkowy.

Ewa Malowaniec

Słoneczny poranek i ciągle intensywne odczucie lata osłodziły gorycz świadomości końca wakacyjnej beztroski. Tak, tak, pora wracać do szkoły… Z taką smutną refleksją wszyscy uczniowie przekraczali 1 września 2015 roku o godz. 9:00 progi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Ale smutek szybko zamienił się w radość, kiedy doszło do spotkania z dawno niewidzianymi kolegami. 

Magdalena Kmidowska

Uczniowie, którzy 1 IX 2015r. rozpoczęli naukę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, mieli okazję poznać szkołę w sytuacji mniej oficjalnej, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 31 VIII 2015 r. odbyło się spotkanie uczniów kształcących się w zawodach technik ogrodnik, technik ekonomista i technik architektury krajobrazu z wychowawcami: panią Aliną Majewska i panią Magdaleną Kmidowską.