Filtr
Ewa Malowaniec

Nie wszyscy wiedzą, że jeden z naszych uczniów zdobywa mistrzowskie laury w niszowej dyscyplinie sportu, jaką jest wyciskanie sztangi leżąc. Tym utalentowanym siłaczem jest Kamil Jagiełło z klasy I Technikum Ogrodniczego. Uczestniczył ostatnio w Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się 20 maja 2015 roku w Sztokholmie. W gronie czterdziestu zawodników - juniorów Kamil wyróżnił się wynikiem 205 kg, co zapewniło mu drugie miejsce.

Barbara Frydrych

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Nowej Wsi otwarte dla rodzin

W kolejnym Dniu Otwartym, 24 maja 2015 roku, odbył się piknik rodzinny połączony z koncertem z okazji Dnia Matki. Prezentowano kierunki kształcenia i bazę dydaktyczną. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prowadzi nabór do szkół dla młodzieży w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik geodeta, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy.
W naszej placówce mogą zdobyć wykształcenie osoby dorosłe w szkołach policealnych w zawodach: technik rachunkowości, technik turystyki wiejskiej, technik administracji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, opiekun medyczny, florysta. Ponadto osoby dorosłe mogą kontynuować naukę w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym, a także na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.nowawies.ckziu.edu.pl.

Admin

W dniach 7-9 maja 2015 r. uczniowie II i III klasy technikum geodezyjnego CKZiU w Nowej Wsi uczestniczyli w praktycznej części ogólnopolskiego konkursu geodezyjnego „GEOPODCHODY”, który odbył się w Olsztynie – stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego reprezentowały aż 3 zespoły, przygotowywane przez p. Annę Glazer-Obłoczyńską – nauczyciela przedmiotów geodezyjnych. Uczniowie z Nowej Wsi znaleźli się w gronie 22 najlepszych drużyn, wyłonionych na podstawie wyników testu teoretycznego, spośród 46 zespołów z 18 szkół w Polsce. Test teoretyczny, który uczniowie rozwiązywali 15 kwietnia br. poprzez platformę Moodle, zawierał 100 pytań z zakresu wszystkich działów geodezji – od kartografii, poprzez metody obliczeniowe aż po fotogrametrię i nowoczesne satelitarne techniki pomiarowe.

today betting odds oddstake.com football dropping odds and tips
Ewa Malowaniec

3 maja to dla Polaków ważna data. W tym dniu wspominamy uchwalenie konstytucji w 1791roku. Był to niezwykle ważny w historii Polski dokument, choć nie obowiązywał zbyt długo i kojarzony jest z klęską rozbiorów, które w 1795 roku ostatecznie wymazały naszą ojczyznę z mapy Europy na 123 lata.

Ewa Malowaniec
biletul zilei cu meciuri din fotbal omnibet.ro biletul zilei de azi

Informowaliśmy niedawno o udziale Aleksandry Krawiec z kl. III Technikum Architektury Krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO. Ola zakwalifikowała się do drugiego etapu i 17 kwietnia przystąpiła do rozwiązywania kolejnych konkursowych zadań z kategorii artystyczno-projektowej. Ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie wręcz śpiewająco i zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii. W osiągnięciu tego sukcesu pomagała Oli pani Joanna Cieślik – nauczyciel przedmiotów zawodowych w CKZiU w Nowej Wsi. Pani Joanna wspierała Olę w przygotowaniu się do tego etapu Konkursu.

Ewa Malowaniec

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekali uczniowie klas czwartych – uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Była to niezwykła chwila dla uczniów Technikum Ogrodniczego, Technikum Ekonomicznego i Technikum Architektury Kultury w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
    Uroczystość odbyła się 24 kwietnia 2015 roku. Rozpoczęła ją pani Danuta Borowiec – Dyrektor CKZiU w Nowej Wsi. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości: pana Michała Prusia – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego, pana Jana Traczyka – Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia w Starostwie Grójeckim, pan Piotr Bączek – radny powiatu grójeckiego, pan Michał Urbański – główny specjalista ds. oświaty z Urzędu Miejskiego w Warce, ksiądz Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pani Izabella Gajewska – Przewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi, absolwenci i ich rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie.