Filtr
Admin

   Święto Jabłka wpisało się na trwałe do szkolnej tradycji. Kolejna jego edycja miała miejsce 15 kwietnia 2015 roku. Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli: Jan Traczyk – naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego, Paweł Siennicki – członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, Jacek Pruszkowski – członek Zarządu Mazowieckiej Izby Rolniczej, Andrzej i Sławomir Dolińscy – właściciele Szkółki Drzewek Owocowych.
Na wstępie pani dyrektor Danuta Borowiec przypomniała historię nowowiejskiej placówki, która wielokrotnie zmieniała swą nazwę, ale zawsze kierunkiem wiodącym wśród profilów kształcenia pozostawał technik ogrodnik. Szczególne podziękowania skierowała pani dyrektor do panów Andrzeja i Sławomira Dolińskich, którzy podczas praktyk od wielu lat przygotowują uczniów Technikum Ogrodniczego do egzaminów zawodowych.

Alina Majewska, Ewa Malowaniec

swietojablka2015 01Aleksandra Krawiec, uczennica klasy III Technikum Architektury Krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, stoi przed szansą zdobycia indeksu Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Wszystko za sprawą udziału w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO.

Admin

Indeks dla Arkadiusza Kłosa
z klasy IV Technikum Ogrodniczego
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Nowej Wsi

W konkursie „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” organizowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana do finału został zakwalifikowany uczeń klasy IV Technikum Ogrodniczego - Arkadiusz Kłos.

Admin
W środę 08.04.15 kolejny raz odbędzie się akcja HDK. Nie bądź obojętny- dołącz się do grona honorowych dawców krwi. Przyprowadź rodzinę, znajomych, którzy ukończyli 18 rok życia, niech też zostaną KREWniakami. Pamiętaj wziąć dowód tożsamości. Każdą akcję zaczynamy o godz. 9.00 i trwa do 12.30.
Krew z tej akcji przeznaczona będzie dla ratowania zdrowia i życia poparzonego chłopca z okolic Błędowa. Nie bądź obojętny. I TY MOŻESZ POMÓC !!!
Marianna Czamara

W dniu 25 marca br. uczniowie klasy IV Technikum Ogrodniczego przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami amerykańskiej firmy 3M.
Starszy specjalista serwisu technicznego działu Bezpieczeństwa Pracy dr inż. Paweł Górski przedstawił problematykę związaną z właściwym doborem i użytkowaniem ubrań i sprzętu w ochronie zdrowia.Omówił problem ryzyka wynikającego z występowania zanieczyszczeń w atmosferze środowiska pracy, w tym dziale chemizacji rolnictwa. Po pytaniu skierowanym do uczniów „Kto ma czy miał kontakt z ochroną upraw polowych czy sadowniczych’’ pokazało się w górze 23 ręce, czyli tyle ile było uczestników spotkania. Z tego wynika, że uczniowie technikum ogrodniczego pomagają rodzicom.