Filtr
Admin

Arkadiusz Kłos z klasy IV Technikum Ogrodniczego
finalistą konkursu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana
„Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

Celem konkursu jest zaangażowanie młodzieży z obszarów wiejskich do większej aktywności pozaszkolnej. Udało się to doskonale pani Marii Kocewiak, która przekonała uczniów klasy IV Technikum Ogrodniczego do udziału w konkursie. Pod jej opieką powstały prace Arkadiusza Kłosa, Sebastiana Kilijańskiego i Arkadiusza Sałygi.

Admin

20 marca 2015 roku przywitaliśmy w progach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie tylko zbliżającą się wiosnę, ale i gimnazjalistów, pragnących poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły. 

Admin

18 marca 2015 roku w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce odbyły się eliminacje do 60. Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Skrobisz z kl. II Technikum Ogrodniczego - w turnieju recytatorskim – i Aleksandra Krawiec z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu – w turnieju poezji śpiewanej. 

Admin

9 marca grupa uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi stała się teatralnymi widzami w warszawskim teatrze Studio Buffo. Obejrzeliśmy adaptację dramatu Sławomira Mrożka „Tango” w reżyserii Piotra Cyrusa. 

Magdalena Nowacka

W dniach 06 – 07.03.2015r., uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wraz z opiekunami – p. Magdaleną Nowacka, p. Anną Osińską i p. Anną Glazer – Obłoczyńską byli na wycieczce edukacyjno - krajoznawczej w Berlinie.

Anna Glazer-Obłoczyńska

Dnia 5 marca 2015 r. w CKZiU w Nowej Wsi odbył się Dzień Nauk Ścisłych. Uczniowie w czasie przerw mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne, przygotowane w ramach konkursu „Śladami wielkich naukowców”. Wszyscy zainteresowani mogli także wziąć udział w pokazach doświadczeń fizycznych, zorganizowanych przez klasę III TG pod kierunkiem Pana Jakuba Staromłyńskiego.  Zaprezentowano m.in. działanie dzwonka na fotokomórkę oraz świecenie gazów szlachetnych takich jak hel, neon, argon, krypton czy ksenon, wywołane przepływem prądu elektrycznego.

Małgorzata Bosak

pobrane2Od kilku lat uczniowie technikum w Nowej Wsi biorą udział w konkursie marynistyczno - historycznym ,,Dwa oblicza Pułaskiego”. Jest on organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Generał Kazimierz Pułaski”. Możemy się poszczycić zwyciężczynią tego konkursu z roku 2010. Uczennica Technikum Architektury Krajobrazu – Magdalena Kawińska zajęła wtedy pierwsze miejsce i popłynęła w rejs po Morzu Bałtyckim.