Filtr
Barbara Frydrych

Historia biblijna na nowo opowiedziana
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Gdy Jezus ukończył 12 lat, pozwolono Mu po raz pierwszy pójść do Jerozolimy na święta Paschy. Po uroczystościach, gdy zapadał zmierzch, zaniepokojeni Józef i Maria szukali Syna. Okazało się, że Jezus był w świątyni i odpowiadał na pytania uczonych. Wtedy Maria zrozumiała, że niesłusznie się niepokoiła, gdy Jezus był w domu Swego Ojca.

Samorząd Uczniowski

Jedną z najstarszych prawd życiowych jest stwierdzenie, że Święty Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym dzieciom. Co ciekawe wierzą w to również…  nieco starsze dzieci! Dlatego niezwykle ucieszyła nas wizyta Świętego Mikołaja w CKZiU w Nowej Wsi 8 grudnia 2014 r.
Mikołaj w towarzystwie urokliwych Śnieżynek, poczęstował cukierkami uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Słodki upominek wprawił wszystkich w dobry nastrój i przygotował na nadchodzące święta.
Mikołajkową akcję przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Marią Kocewiak. Galeria zdjęć...

Admin

Dzięki wytężonej pracy florystów ze Szkoły Policealnej podczas zjazdu w dniach 28-30 listopada 2014 r. uczniowie, słuchacze i pracownicy Placówki mogą poczuć świąteczną atmosferę w Placówce. Prace wykonane przez grupę wzbudzają szerokie zainteresowanie i przykuwają uwagę precyzją wykonania.  Floryści nie przestają doskonalić swojego warsztatu pracy i cały czas pracują nad nowymi pomysłami dekoracji bożonarodzeniowych. W czasie zajęć praktycznych w dniu 14 listopada 2014 r. powstały wspaniałe choinki i stroiki. Zapraszamy do oglądania prac w budynku A i B. Galeria zdjęć...

Anna Zabieglińska-Szwedo

W dniu 8 grudnia 2014 r. podczas zajęć do grupy młodzieży realizującej dokształcanie teoretyczne w Ośrodku Dokształcani i Doskonalenia Zawodowego w zawodzie fryzjer na III stopniu zawitał Mikołaj. Starszy Pan z siwą brodą przyniósł upominki, które ucieszyły grupę oraz umiliły czas intensywnej nauki spędzonej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Najwięcej radości sprawiły prezenty ręcznie wykonane przez „ Mikołaja” świąteczne kartki, mydełka zapachowe, choinki. Nie zabrakło również rózg.

Agnieszka Palacz

W dniu 16 grudnia 2014r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs językowy na najładniejszy list (w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim). I miejsce z języka angielskiego zajął Daniel Brodowicz – uczeń III klasy Technikum Ogrodniczego. Z języka niemieckiego najlepszą pracę napisał Patryk Brzeziński – uczeń II klasy Technikum Architektury Krajobrazu. Z języka rosyjskiego 2 osoby zajęły I równorzędne miejsca – Martyna Pacholczak – uczennica II klasy Technikum Ogrodniczego, Daniel Brodowicz – uczeń III klasy Technikum Ogrodniczego.

Gratulujemy

Barbara Frydrych

7 Ogólnopolska Konferencja Odmianowa
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyła się 6 grudnia 7 Ogólnopolska Konferencja Odmianowa zorganizowana przez Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce oraz FruitAkademia, przy wsparciu sponsora głównego firmy Syngenta. Uczestniczyło w niej około czterystu osób. W trakcie spotkania omówiono szczegółowo najważniejsze i najbardziej perspektywiczne dla polskiego sadownictwa odmiany. Najwięcej uwagi poświęcono jabłoniom.

Alina Majewska, Magdalena Kmidowska

images (1)W dniu 1 grudnia 2014 odbył się KONKURS WIEDZY o ADIS. Celem głównym było podniesienie wiedzy na temat ADIS oraz wirusa HIV,images kształtowanie postawy tolerancji wobec nosicieli wirusa HIV a także osób chorych na ADIS. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały nauczycieliki A. Majewska oraz M. Kmidowska. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów- zgłosiło sie 36 osób z I i II klas.

A oto zwycięzcy:
Karol Skrobisz- kl II TO
Ewelina Jaworska- kl I AK
Paweł Tworek- kl I TO

Magdalena Nowacka

22. MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE TT WARSAW 2014

 – kraj partnerski Egipt

28 listopada 2014 roku, uczniowie  klasy I i III Technikum Obsługi Turystycznej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wraz z opiekunami – Panią Magdaleną Nowacką i Panią Anną Osińską, uczestniczyli w 22. Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw.

Tematyka targów dotyczyła produktów i ofert turystycznych, które były prezentowane bezpośrednio przez: