Admin

„Racjonalna gospodarka wodą – ustalanie dawek nawadniania” to temat wykładu dla słuchaczy Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w CKZiU w Nowej Wsi, który się odbył 23 kwietnia 2017 r. Wykład poprowadził dr inż. Rafał Wawer pracownik Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach (IUNG-PIB w Puławach). 

Czytaj więcej: Racjonalna gospodarka wodą
Maria Kocewiak

Uczniowie klasy II I III technikum ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Nowej Wsi w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej Akademia Przedsiębiorczości SGGW.

Akademia Przedsiębiorczości SGGW to program edukacji ekonomicznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich, prowadzony w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Czytaj więcej: Akademia Przedsiębiorczości
Agnieszka Palacz

21 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur". Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Uczestnicy wykazywali się umiejętnością czytania tekstów po niemiecku o tematyce ogólnej, znajomością gramatyki i słownictwa z 14 obszarów tematycznych obowiązujących na egzaminie maturalnym. Organizatorzy - Wydawnictwo Synapsa - przewidzieli trzy poziomy językowe. Uczniowie naszej szkoły pisali test na dwóch poziomach: poziomie 2 - Paulina Sekuła (klasa II TEA), Katarzyna Grabik (klasa II TEA), Grzegorz Trzaska (klasa II TO) oraz na poziomie 3 – Przemysław Dziubiński (klasa III TOA). Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 30 kwietnia.

 

Alina Majewska

W dniu 20 kwietnia 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się Szkolny Konkurs wiedzy ekologicznej, zorganizowany przez panią Alinę Majewską. Głównym celem konkursu było podniesienie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska, pogłębienie zamiłowania oraz szacunku do przyrody, propagowanie działań zmierzających w kierunku ochrony środowiska. W Konkursie uczestniczyło trzydziestu dwóch uczniów z klas drugich i trzecich, kształcących się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.

Czytaj więcej: WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ
Maria Kucharczyk

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

1. Konkurs skierowany jest do uczniów naszej szkoły.

2. Konkurs składa się z dwóch części:

I część —- to prezentacja multimedialna przygotowana na ok. 15 slajdów (tematyka Unia Europejska),
II cześć —- to test pisemny składający się z 20 pytań z trzema wariantami odpowiedzi o tematyce UE.

Czytaj więcej: REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
Maria Kocewiak

dyplomPaulinaOna wie najlepiej, jak zreformować gospodarstwo swojego ojca! Indeks dla Pauliny Kępki – uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi najlepsza w ogólnopolskim konkursie.
20 kwietnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?". W XX edycji triumfowała Paulina Kępka - uczennica III klasy Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kształcąca się w zawodzie technik ekonomista.

Czytaj więcej: Zwycięska Paulina
Ewa Malowaniec

pawiak2Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oddali hołd ofiarom II wojny światowej.

W środę, 19 kwietnia, uczniowie klasy IV Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kształcący się w zawodach technik architektury krajobrazu i technik geodeta uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i języka polskiego. Wraz z wychowawczynią – panią Ewą Malowaniec – zapoznali się ze zbiorami Muzeum Więzienia Pawiak i Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha w Warszawie.

Czytaj więcej: Hołd ofiarom II wojny światowej.
Agnieszka Palacz

Uczniowie przygotowują niemieckie potrawy na konkurs "DAF-Kenner kochen"

13 kwietnia 2017r. uczeń klasy IV TG - Piotr Wierzbicki wziął udział w XIII edycji konkursu z języka niemieckiego DAF-Kenner kochen". Był to konkurs o zasięgu ogólnopolskim zorganizowanym przez Wydawnictwo PWN. Konkurs polegał na nagraniu filmu, w którym przygotowywana była wybrana potrawa. W tym roku Piotr pokazał, jak przygotować pyszną szarlotkę - podał niezbędne składniki i opowiedział, jak wyczarować z nich niezwykły deser. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 maja na stronie wydawnictwa PWN.

Joanna Cieślik

Słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego na Międzynarodowych Dniach Zieleni – Green Days 2017

W dniu 8 kwietnia 2017 r. grupa słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie technik architektury krajobrazu wybrała się wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych panią Joanna Cieślik na Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, które odbyły się na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy.

Czytaj więcej: Słuchacze KKZ na Green Days 2017
Elżbieta Wojtera

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi uczestniczyli w Międzynarodowych Dniach Zieleni ,,GREEN DAYS” 2017

38 osobowa grupa uczniów klas technikum architektury krajobrazu pod opieką: K. Smolarek, E. Wojtera i A. Zabieglińskiej – Szwedo zwiedzała stanowiska oraz poznawała nowości z zakresu urządzania i projektowania terenów zieleni. Uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w poszczególne epoki historyczne od średniowiecznych wirydarzy, przez ogrody kwaterowe, partery kwiatowe po labirynty. Scenerii dopełniali: przewodnik po ogrodach - średniowieczny zakonnik oraz barokowa dama. Następnie zwiedzali poszczególne stoiska wystawowe związane z nowoczesnym oświetleniem w ogrodzie, formami wodnymi - fontannami, materiałami budowlanymi na tarasy i nawierzchnie, nowoczesnymi donicami. Obserwowali zasadę działania maszyn i urządzeń do przesadzania dużych drzew. Oglądali materiał roślinny sezonowy oraz ciekawe odmiany krzewów i drzew. Zachwycali się pięknymi kompozycjami roślinnymi , obserwowali pracę florystów. Podziwiali zaaranżowane kąciki wypoczynkowe i projekty różnych obiektów terenów zieleni. Poznawali aktualnie wprowadzane na rynek programy do projektowanie obiektów architektury krajobrazu. Poprzez aktywny udział w targach architektury krajobrazu uczniowie wzbogacili nie tylko wiedzę zawodową, ale pozyskali również niezliczoną ilość pomocy dydaktycznych w formie różnych katalogów.

Elżbieta Kapusta

W dniu 4 kwietnia 2017 r. młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczestniczyła w pokazie rozdrabniaczy do gałęzi firmy KHUN, zorganizowanym przez placówkę oraz przedstawicieli firm Agrobard i New Holland. Zaprezentowano zalety tych maszyn, a w szczególności zwrócono uwagę na równomierne cięcie resztek roślinnych na całej szerokości roboczej maszyny, oraz szybki rozkład drobno pociętych resztek organicznych, które zostaną w pełni wykorzystane przez glebę. Cała maszyna jest zabezpieczona obudową co daje duże bezpieczeństwo przy jej użytkowaniu. Jest dostępna w różnych szerokościach roboczych, zarówno w wersji sztywnej jak i składanej. Młodzież obserwowała też pracę rozdrabniacza w sadzie, dzięki czemu sama mogła ocenić jej rezultaty i szybkość wykonywania zabiegu.
Dziękujemy za dotychczasową współpracę firmom: Agrobard i New Holland, ich przedstawicielom oraz młodzieży za zainteresowanie nowościami sadowniczymi. Obejrzyj zdjęcia z pokazu. 

Joanna Cieślik

W dniach 6 - 7 kwietnia 2017 roku odbył się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze, organizowany przez Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku. CKZiU w Nowej Wsi reprezentowało troje uczniów z klasy IV technikum architektury krajobrazu: Weronika Opałka, Adela Kowalska i Patryk Brzeziński pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Joanny Cieślik.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi na konkursie w Gdańsku
Beata Kazusek

Czas nawrócenia

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w br. prowadził biblista - ks. Leszek Rasztawicki. Spotykaliśmy się w kościele parafialnym pw. Św. Izydora Oracza. Trzydniowe konferencje (4-5-6.04.17r.) nawiązywały do czasów Jezusa i miejsc z Nim związanych. Mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia z Ziemi Świętej i zapoznać się z kulturą i tradycjami naszych „starszych braci w wierze”. 

Czytaj więcej: Rekolekcje
Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.