Ewa Malowaniec

„W góry, w góry, miły bracie, tam przygoda czeka na cię!” – to motto jesiennej wycieczki grupy młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Piękna pogoda ostatnich dni października pozwoliła uczniom klas pierwszych i klasy czwartej, kształcącym się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik ekonomista, podziwiać Wieliczkę, Zakopane i Kraków.

Czytaj więcej: Tatry są nasze!
Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

Samorząd Szkolny Technikum im. Tomasza Nocznickiego, pragnąc uczcić pamięć o Patronie szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, jak co roku, w ramach akcji szkolnego koła wolontariatu, dnia 26. 10. 2018 r. posprzątał grób patrona Tomasza Nocznickiego w Lipiu. 30.10. 2018 r. na grobie zostały zapalone znicze i złożona wiązanka kwiatów.

Ten skromny gest jest wyrazem szacunku dla naszego Patrona. Dorobek Tomasza Nocznickiego - społecznika i polityka, działającego w czasie odbudowy Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, zasługuje na naszą niesłabnącą pamięć. Zdjęcia z akcji sprzątania grobów.

Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

 Kolejna szczytna akcja wolontariuszy z CKZiU w Nowej Wsi.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” - słowa Jana Twardowskiego zawierają w sobie odwieczną prawdę i nie pozwalają zapomnieć o tych, którzy odeszli.
Młodzież ze szkolnego koła wolontariatu "Lubimy pomagać" w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie tylko doskonale rozumie cytat Jana Twardowskiego, ale realizuje jego ideę w praktyce, czego dowodem było zorganizowanie akcji sprzątania grobów na cmentarzu we Wrociszewie i Warce.

Czytaj więcej: Pamiętamy o zmarłych
Ewa Malowaniec

Uczniowie klasy pierwszej, kształcący się w zawodzie technik ekonomista i technik architektury krajobrazu, mieli okazję zmierzyć się ze „strasznymi” atrakcjami Horror Mouse 25 października, podczas wycieczki integracyjnej. 

Czytaj więcej: „Straszna” integracja
Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec

Za nami siatkarska środa! 24 października naszą szkołę odwiedził mistrz olimpijski oraz trzykrotny mistrz świata w siatkówce z reprezentacją Brazylii – Giba!
Spotkanie rozpoczęło się krótko po godzinie 9:00 rano w szkolnej sali gimnastycznej. Kiedy siatkarz pojawił się w miejscu wydarzenia, od razu otrzymał gromkie brawa od naszych uczniów. Gibę oraz towarzyszących mu gości przywitała pani wicedyrektor Hanna Rejnchard. Na samym początku, Giba opowiedział o początkach swojej przygody z siatkówką, a także o przeciwnościach losu, które stawały mu na drodze ku marzeniom. Sportowiec mówił także o tym, jak ważna dla osób czynnie uprawiających sport jest dieta i wyliczył zalety zdrowego odżywiania. Giba zaznaczył, że z jego rad powinni korzystać wszyscy, nie tylko sportowcy.

Czytaj więcej: Giba odwiedził naszą szkołę
Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi mieli po raz pierwszy okazję uczestniczyć w programie „Erasmus+” – sektor „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. W poniedziałek, 22 października 2018 r., dokonano uroczystego podsumowania pobytu nowowiejskiej młodzieży na zagranicznych praktykach.

Czytaj więcej: Uroczyste podsumowanie projektu „Erasmus+” w naszej szkole
Ewa Malowaniec

Nad Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zawsze świeci słońce!

A najpiękniej świeciło w piątek, 12 października 2018 roku, w dniu dla Centrum niezwykłym. Świętowaliśmy wtedy Jubileusz 45-lecia istnienia szkoły ogrodniczej w Nowej Wsi i Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Jubileusz 45-lecia szkoły
Magdalena Kmidowska

W czwartek, 4 października, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi. Do uczestnictwa w akcji było wiele chętnych, lecz ostatecznie krew oddało 21 osób, co jest równe niemal 10 litrom.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, słuchaczy, absolwentów, pracowników szkoły i wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji akcji. O dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce. Obejrzyj zdjęcia...

Katarzyna Smolarek

W celu edukacji młodzieży kształcącej się w zawodzie Technika architektury krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kadra kierownicza oraz nauczyciele uczący organizują szereg szkoleń i warsztatów promujących nowe rozwiązania architektoniczne. W ramach współpracy z firmą zewnętrzną GCL z siedzibą w Warszawie w dniu 03.10.2018r. zorganizowano warsztaty, których tematem przewodnim było zakładanie zielonych ogrodów na dachu.

Czytaj więcej: Warsztaty „Zakładanie ogrodów na dachu” w naszej szkole
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.