Admin

21 stycznia odbyło się spotkanie uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w ramach kampanii „Moja przyszłość. Mój zawód”. Prowadzili je: pani Marta Jastrzębska z firmy Dürr Poland, pan Rafał Grzeszczyk z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej i dr Szymon Janiszewski z Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Odbiorcami byli uczniowie klas trzecich w zawodach technik ogrodnik, technik spedytor i technik architektury krajobrazu.

Czytaj więcej: „Moja przyszłość. Mój zawód.”
Ewa Malowaniec

STUDNIÓWKA 2020
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Tegoroczni maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się 18 stycznia w Sali Bankietowej „Cyprys”. W studniówkowym balu uczestniczyli uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców.
Bal rozpoczął się tradycyjnie – polonezem. Choreografię przygotowały: pani Anna Dacka i pani Magdalena Kmidowska. Przejęci i skupieni uczniowie zaprezentowali ciekawy układ taneczny do pięknej muzyki z serialu „Czas honoru”.

  

Czytaj więcej: STUDNIÓWKA 2020
Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

To już tradycja! Po raz piąty uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi docenieni!

Dla nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odpowiedzialność za edukację młodych Polaków nie jest jedynie górnolotnym hasłem. Przekłada się na konkretne i efektywne działania. CKZiU w Nowej Wsi to jedyna szkoła w powiecie grójeckim, która po raz piąty uczestniczy w projekcie edukacyjnym – „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Czytaj więcej: To już tradycja
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." - słowa Jana Pawła II najtrafniej oddają ideę przyświecającą wolontariuszom działającym przy Samorządzie Uczniowskim Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Kolejny raz pokazali, że potrafią bezinteresownie pomagać innym. W minionym miesiącu przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki  Socjalizacyjnej – Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Czytaj więcej: Przedświąteczna wizyta w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach
Magdalena Kmidowska
We wtorek, 16 grudnia 2019 r., odbyła się kolejna w tym roku szkolnym akcja HDK.  Krew oddały 22 osoby, co dało niemal 10 litrów tej cennej substancji. Wszystkim niezmiernie dziękujemy za ten wspaniały dar. Krew została przekazana dla chorego na białaczkę Arka Lipińskiego. Zdjęcia z Akcji HDK.
Ewa Malowaniec

 Dzieło Tomasza Nocznickiego nadal aktualne – Dzień Patrona w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Patronem szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest Tomasz Nocznicki - polski działacz ruchu ludowego i niepodległościowego, publicysta, poseł na Sejm i senator, minister bez teki w rządzie Jędrzeja Moraczewskiego. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę śmierci Tomasza Nocznickiego.

Czytaj więcej: Dzień Patrona w CKZiU w Nowej Wsi
Grzegorz Rudkowski

Kolejne sukcesy uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w Olimpiadzie Statystycznej.
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w IV edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Olimpiada przebiega w trzech etapach.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy uczniów CKZiU
Katarzyna Smolarek

W środę, 4 grudnia, uczniowie klas czwartych technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem grójeckiego Powiatowego Urzędu Pracy, panią Bogusławą Jakubik. Tematem prelekcji było omówienie sytuacji na polskim rynku pracy, oczekiwań i wymagań ze strony pracodawców oraz zasad, dotyczących nowoczesnych metod rekrutacji, z jakimi mogą się zetknąć podczas poszukiwań pracy. Zdjęcia ze spotkania.

Magdalena Kmidowska

We wtorek, 3 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyły się międzyszkolne zawody tenisa stołowego.
W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół średnich z terenu powiatu grójeckiego: ZS Grójec, Zespół Szkół im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Warce, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu, LO im. Piotra Wysockiego w Warce oraz ekipa gospodarza, czyli naszej szkoły. Reprezentowali nas: Dagmara Zdrojek, Martyna Jakubowska, Patrycja Sobieraj, Michał Sęk, Patryk Stańczak, Oliwia Czamara, Sławomir Martyniak oraz Kacper Martyniak.

Czytaj więcej: Międzyszkolne zawody tenisa stołowego
Admin

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczą w Projekcie „Kultura Bezpieczeństwa” oraz związanym z nim konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”. 29 listopada 2019 r. odbyły się spotkania warsztatowe z panią Agatą Kot – inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy z Warszawy. W spotkaniu uczestniczyła młodzież kształcąca się w zawodzie technik ekonomista. Podczas spotkania zostały poruszone takie zagadnienia jak: „Moja pierwsza praca”, „Prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy”, „Praca w wakacje”, „Ochrona pracy kobiet i młodocianych”, „Prawo pracy – pierwsze kroki”, „Pracownik wobec mobbingu”.

Czytaj więcej: Kultura Bezpieczeństwa
Małgorzata Bosak

Pod honorowym patronatem Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, 15 listopada 2019r. odbyła się IV edycja Olimpiady ,,Powiat Grójecki Moja Mała Ojczyzna”. Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, Zespołu Szkół w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego w Warce, Zespołu Szkół w Warce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz Zespołu Szkół w Jasieńcu. Udział w tym konkursie umożliwia uczniom poznawanie historii małej ojczyzny, kształtuje postawę patriotyczną.

Czytaj więcej: Sukces uczniów Technikum Ekonomicznego CKZiU w Olimpiadzie
Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.