Agnieszka Palacz

26 listopada 2018 roku na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie wzięło 20 osób. Pierwsze miejsce zajęła Angelika Wójcik z klasy III TA , która uzyskała 80%możliwych do zdobycia punktów, drugie -Mateusz Horosz z klasy III TE – 78%, a trzecie Arkadiusz Korbiń z klasy III TS, uzyskując również 70% maksymalnej liczby punktów. Wyżej wymienione osoby wezmą udział w drugiej części konkursu – etapie powiatowym, który odbędzie się 23 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym w Grójcu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Palacz

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
biorą udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych na etapie szkolnym

26 listopada 2018 roku 15 uczniów naszej szkoły (klasa III TES, IIITA, IV AK) sprawdzało poziom swojej wiedzy o krajach anglojęzycznych – Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii pisząc test  zadań zamkniętych. Test trwał 30 minut i składał się z dwóch części – 35 pytań z zakresu wiedzy o Zjednoczonym Królestwie i 15 pytań dotyczących pozostałych krajów anglojęzycznych. Uczniowie z najlepszymi wynikami uzyskanymi na etapie szkolnym – Angelika Wójcik – klasa III TA, Mateusz Horosz – klasa III TE, Arkadiusz Korbiń – klasa III TS, wezmą udział w konkursie na etapie powiatowym, który odbędzie się 23 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu. Zobacz zdjęcia.

Admin

W dniu 04-12-2018 r. o godz. 15:00
w sali konferencyjnej (budynek B) odbędzie się zebranie
Rady Pedagogicznej dotyczące analiz:
- wyników egzaminów maturalnych-maj 2018,
- wyników egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie,
- wyników testów „na wejście” uczniów klas I.

Obecność obowiązkowa.

Admin

Uwaga:
- nastąpiły zmiany w planach KKZ z przyczyn organizacyjnych
- podczas zjazdów 24_25 listopada oraz 8_9 grudnia stołówka nieczynna.

Małgorzata Bosak

Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klas drugich technikum w CKZiU, pod kierunkiem nauczyciela historii, przygotowali wystawę pt. „Twórcy Polski Niepodległej”. Przez ostatnie miesiące młodzież, przygotowując się także do konkursu historycznego, poszerzała wiedzę, korzystała z różnych źródeł historycznych. W ten sposób zdobyła ciekawe informacje dotyczące m.in. ojców niepodległej Polski: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego, Tomasza Nocznickiego.

Czytaj więcej: TWÓRCY POLSKI NIEPODLEGŁEJ
Katarzyna Smolarek

46506150 1142600595916245 769376110415708160 nUczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w dniu 15.11.2018 r. udali się do Teatru Powszechnego w Radomiu. Podziwiali znakomitą adaptację wielkiej powieści Fiodora Dostojewskiego, arcydzieło światowej literatury - „Zbrodnię i karę". Przez pryzmat losów ubogiego studenta, Rodiona Romanowicza Raskolnikowa, podejmowali rozważania na temat piątego przykazania - „nie zabijaj". Uczniowie zachwycili się niebanalnym, trzymającym w napięciu spektaklem o uniwersalnym przesłaniu. Przebyli intrygującą i niepowtarzalną podróż w głąb ludzkich przeżyć. Była to prawdziwa teatralna uczta.

Admin

Szanowni Państwo,

słuchacze KKZ 2A i 2B - osoby zainteresowane kontynuacją dalszej nauki na poziomie technika grodnika proszone są o składanie wniosków na KKZ R.18 do sekretariatu ds. słuchaczy.

Planowany termin rozpoczęcia kursu 15 grudnia 2018 r.

Małgorzata Bosak

11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach niepodległościowych w Warce: chorązy - Damian Garczyński, asysta - Paulina Prazimowska, asysta - Kinga Witkowska. Po uroczystej Mszy św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce, młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem ,,Miecze Grunwaldzkie". Młodzież godnie uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zdjęcia pocztu sztandarowego.

Admin

 ,,Poświęcenie i miłość do Ojczyzny uczyniły nas narodem, który posyłał na śmierć swych najlepszych synów w imię wolności i niezależności Polski” - tymi słowami uczeń Patryk Janowski rozpoczął niezwykły program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas trzecich: Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Ekonomicznego, Technik Spedytor, Technikum Ogrodniczego wraz z wychowawcami: panią Małgorzatą Bosak, panią Marleną Chustecką, panią Katarzyną Smolarek. 9 listopada o godzinie 11.11. społeczność naszej szkoły spotkała się, aby wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.