Admin

Podczas jednych z zajęć praktycznych uczniowie klasy III technikum ogrodniczego w Nowej Wsi uczestniczy w niezwykle interesującym spotkaniu z panią Katarzyną Łazucką – Cegłowską, właścicielką Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy. Spotkanie odbyło się na sali konferencyjnej budynku bursy szkolnej. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat urządzania terenów zieleni i pielęgnacji roślin ozdobnych. Pani Katarzyna Łazuka – Cegłowska jako osoba posiadająca wykształcenie z zakresu architektury krajobrazu oraz mająca bogate doświadczenie  z zakresu szkółkarstwa roślin ozdobnych przekazała uczniom wiele cennych i interesujących informacji z tej branży. Młodzież miała też okazję posłuchać na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa szkółkarskiego. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli znów gościć p. Katarzynę Łazuką – Cegłowską w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia filmu o szkółce Łazuccy.

Ewa Malowaniec

Nieodłącznym elementem naszego lokalnego pejzażu są sady. Okolice Grójca i Warki słyną z produkcji najsmaczniejszych jabłek, gruszek, wiśni czy czereśni. Do tych darów drzew owocowych dołączają na coraz większą skalę owoce jagodowe – truskawki, maliny, borówki.
W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie różnymi aspektami uprawy roślin jagodowych firma PROCAM Agronomia Sukcesu zorganizowała 30 stycznia 2018 roku Konferencję Jagodową. Współorganizatorami wydarzenia było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Konferencja rozpoczęła się o godz. 10.00 powitaniem uczestników przez panią Danutę Borowiec – dyrektor CKZiU w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Konferencja Jagodowa w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Joanna Cieślik, Ewa Malowaniec

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Kasjopeja” w Worowie koło Grójca. 13 stycznia 2018 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami.

Czytaj więcej: Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2018
Agnieszka Palacz

10 stycznia 2018r. uczniowie klas II i III (IITS, II TA, IIITO) uczestniczyli w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu z angielskiego „World of Languages Expert” organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Zdający mieli za zadanie rozwiązać test zadań zamkniętych składający się z zadań na zrozumienie przeczytanego tekstu, zadań leksykalnych i gramatycznych. Zdający powinni zakreślić właściwą odpowiedź spośród podanych a,b,c,d. Test trwał 45 minut i był drugą częścią spośród trzech, które odbywają się w tym roku szkolnym.

Maria Kucharczyk

 W dniu 9 stycznia 2018 r. w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się etap okręgowy Olimpiady Statystycznej z udziałem uczennic Technikum Ekonomicznego im. Tomasza Nocznickiego : Pauliny Sekuły i Moniki Papierowskiej z klasy III oraz Aleksandry Krzyżanowskiej z klasy II. W/w uczennice uzyskały najwyższe wyniki w etapie szkolnym Olimpiady Statystycznej. 

Czytaj więcej: Etap okręgowy Olimpiady Statystycznej
Ewa Malowaniec

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...” - wigilijne spotkanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

21 grudnia 2017 roku o godz. 10.30 w naszej szkole rozpoczął się apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli. Była to dla nas okazja do zatrzymania się w gorączce przedświątecznych przygotowań, do refleksji nad tym, co naprawdę ważne, do wspólnego przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego.
W tej wyjątkowej chwili mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli firm współpracujących z CKZiU w Nowej Wsi: pana Daniela Urbańskiego z firmy „Dwa Jabłka” i pana Piotra Głogowskiego z firmy Agrobard.

Czytaj więcej: „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...”
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

„Rzeczą ważną w dobroci jest chcieć stać się dobrym” - myśl Seneki Młodszego przyświecała wolontariuszom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Idea krzewienia dobra zmieniła zwykłych uczniów w pomocników Świętego Mikołaja, którzy chcą sprawić radość innym. W szkole przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej - Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Czytaj więcej: Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi
Alina Majewska

W dniu 5 grudnia 2017 roku uczniowie CKZiU w Nowej Wsi uczestniczyli w Szkolnym Konkursie wiedzy o HIV i AIDS, zorganizowanym przez panią Alinę Majewską. Współorganizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu a głównym celem - poszerzenie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży ponadgimnazjalnej, kształtowanie świadomości własnego postępowania na stan swojego zdrowia, rozpowszechnianie tolerancji i akceptacji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Zadaniem uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązanie testu składającego się z 27 pytań zamkniętych w czasie 45 minut. Do konkursu zgłosiło się 40 uczniów z klas pierwszych i drugich, kształcących się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS
Admin

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr 3/2017/2018 Rady Pedagogicznej CKZiU w Nowej Wsi z dnia 13 września 2017 r. dotyczącej dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 dodatkowe dni wolne to: 22.12.2017 r., 02.01.2018 r., 11.01.2018 r., 30.04.2018 r., 02.05.2018 r., 04.05.2018 r., 07.05.2018 r., 08.05.2018 r., 01.06.2018 r.

Agnieszka Palacz

Wyniki 1 edycji Ogólnopolskiego Konkursu World of Languages Expert

31 października 2017roku w naszej szkole odbyła się 1 edycja Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languages Expert. Zwyciężczynią konkursu została Weronika Zalewska z klasy III TEA uzyskując 12 punktów na 20 możliwych, co stanowi 60%. Życzymy powodzenia w dalszych edycjach. 

Marlena Chustecka

Dnia 13.12.2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyły się kolejne w tym roku szkolnym warsztaty florystyczne w ramach „Koła zainteresowań florystycznych”. Tematyką spotkania tym razem były dekoracje bożonarodzeniowe. W warsztatach brali udział uczniowie klas I oraz II  Technikum architektury krajobrazu.  Młodzież  mogła wykonać własne stroiki, którymi udekorują tegoroczne stoły wigilijne w swoich domach. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, poszerzając tym samym swoje umiejętności w tym zakresie. W imieniu opiekunów oraz członków „Koła zainteresowań florystycznych” zachęcamy do udziału w kolejnych warsztatach, które odbędą się na święta wielkanocne. Informacje o kolejnym spotkaniu znajdziecie  na stronie CKZiU oraz na facebooku. Zapraszamy!! Zobacz zdjęcia.

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.