Agnieszka Palacz

Uczniowie przygotowują niemieckie potrawy na konkurs "DAF-Kenner kochen"

13 kwietnia 2017r. uczeń klasy IV TG - Piotr Wierzbicki wziął udział w XIII edycji konkursu z języka niemieckiego DAF-Kenner kochen". Był to konkurs o zasięgu ogólnopolskim zorganizowanym przez Wydawnictwo PWN. Konkurs polegał na nagraniu filmu, w którym przygotowywana była wybrana potrawa. W tym roku Piotr pokazał, jak przygotować pyszną szarlotkę - podał niezbędne składniki i opowiedział, jak wyczarować z nich niezwykły deser. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 maja na stronie wydawnictwa PWN.

Joanna Cieślik

Słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego na Międzynarodowych Dniach Zieleni – Green Days 2017

W dniu 8 kwietnia 2017 r. grupa słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie technik architektury krajobrazu wybrała się wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych panią Joanna Cieślik na Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, które odbyły się na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy.

Czytaj więcej: Słuchacze KKZ na Green Days 2017
Elżbieta Wojtera

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi uczestniczyli w Międzynarodowych Dniach Zieleni ,,GREEN DAYS” 2017

38 osobowa grupa uczniów klas technikum architektury krajobrazu pod opieką: K. Smolarek, E. Wojtera i A. Zabieglińskiej – Szwedo zwiedzała stanowiska oraz poznawała nowości z zakresu urządzania i projektowania terenów zieleni. Uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w poszczególne epoki historyczne od średniowiecznych wirydarzy, przez ogrody kwaterowe, partery kwiatowe po labirynty. Scenerii dopełniali: przewodnik po ogrodach - średniowieczny zakonnik oraz barokowa dama. Następnie zwiedzali poszczególne stoiska wystawowe związane z nowoczesnym oświetleniem w ogrodzie, formami wodnymi - fontannami, materiałami budowlanymi na tarasy i nawierzchnie, nowoczesnymi donicami. Obserwowali zasadę działania maszyn i urządzeń do przesadzania dużych drzew. Oglądali materiał roślinny sezonowy oraz ciekawe odmiany krzewów i drzew. Zachwycali się pięknymi kompozycjami roślinnymi , obserwowali pracę florystów. Podziwiali zaaranżowane kąciki wypoczynkowe i projekty różnych obiektów terenów zieleni. Poznawali aktualnie wprowadzane na rynek programy do projektowanie obiektów architektury krajobrazu. Poprzez aktywny udział w targach architektury krajobrazu uczniowie wzbogacili nie tylko wiedzę zawodową, ale pozyskali również niezliczoną ilość pomocy dydaktycznych w formie różnych katalogów.

Elżbieta Kapusta

W dniu 4 kwietnia 2017 r. młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczestniczyła w pokazie rozdrabniaczy do gałęzi firmy KHUN, zorganizowanym przez placówkę oraz przedstawicieli firm Agrobard i New Holland. Zaprezentowano zalety tych maszyn, a w szczególności zwrócono uwagę na równomierne cięcie resztek roślinnych na całej szerokości roboczej maszyny, oraz szybki rozkład drobno pociętych resztek organicznych, które zostaną w pełni wykorzystane przez glebę. Cała maszyna jest zabezpieczona obudową co daje duże bezpieczeństwo przy jej użytkowaniu. Jest dostępna w różnych szerokościach roboczych, zarówno w wersji sztywnej jak i składanej. Młodzież obserwowała też pracę rozdrabniacza w sadzie, dzięki czemu sama mogła ocenić jej rezultaty i szybkość wykonywania zabiegu.
Dziękujemy za dotychczasową współpracę firmom: Agrobard i New Holland, ich przedstawicielom oraz młodzieży za zainteresowanie nowościami sadowniczymi. Obejrzyj zdjęcia z pokazu. 

Joanna Cieślik

W dniach 6 - 7 kwietnia 2017 roku odbył się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze, organizowany przez Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku. CKZiU w Nowej Wsi reprezentowało troje uczniów z klasy IV technikum architektury krajobrazu: Weronika Opałka, Adela Kowalska i Patryk Brzeziński pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Joanny Cieślik.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi na konkursie w Gdańsku
Beata Kazusek

Czas nawrócenia

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w br. prowadził biblista - ks. Leszek Rasztawicki. Spotykaliśmy się w kościele parafialnym pw. Św. Izydora Oracza. Trzydniowe konferencje (4-5-6.04.17r.) nawiązywały do czasów Jezusa i miejsc z Nim związanych. Mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia z Ziemi Świętej i zapoznać się z kulturą i tradycjami naszych „starszych braci w wierze”. 

Czytaj więcej: Rekolekcje
Maria Kucharczyk

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi z wizytą w Sądzie Rejonowym w Grójcu

Uczniowie klas II i III Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi kształcący się w zawodzie technik ekonomista uczestniczyli w dniu 4 kwietnia 2017 r. w rozprawie karnej w Sądzie Rejonowym w Grójcu. Sprawa, której przewodniczyła p. sędzia Ewa Wajs-Szczygiel dotyczyła wycinki drzew bez odpowiedniego zezwolenia.

Czytaj więcej: Wizyta w Sądzie Rejonowym w Grójcu
Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec


PAULINA KĘPKA Z CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO W NOWEJ WSI NAJLEPSZA WŚRÓD FINALISTÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „JAK ZREFORMOWAĆ GOSPODARSTWO MOJEGO OJCA?”

DSCF0345 550Konkurs jest organizowany pod patronatem Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie klas maturalnych i przedmaturalnych szkół rolniczych i szkół ponadgimnazjalnych. Celem nadrzędnym Konkursu jest zwiększenie liczby osób z wykształceniem wyższym wśród mieszkańców terenów wiejskich, zajmujących się pracą w gospodarstwach. Konkurs ma także skłonić młodzież z obszarów wiejskich do większej aktywności pozaszkolnej.

Czytaj więcej: Paulina Kępka wśród finalistów
Joanna Cieślik

W dniu 30.03.2017 r uczniowie klas pierwszych i drugich CKZiU w Nowej Wsi zwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego i uczestniczyli w lekcji historycznej pt: „Wnętrza pałacu i ich symbolika”. Zajęcia były prowadzone przez panią przewodnik, która podzieliła uczniów na grupy i przyporządkowała każdej grupie zadania do wykonania. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że umiejętność wnikliwej obserwacji stanowi klucz do odczytania symbolicznych i alegorycznych znaczeń. Analizując wybrane dzieła sztuki, dowiedzieli się, co Jan III chciał przekazać zarówno współczesnym sobie jak i potomnym.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi z wizytą na wyższej uczelni
Ewa Malowaniec

Wybór szkoły, która pomagałaby realizować edukacyjne marzenia, jest ważnym zadaniem uczniów klas trzecich gimnazjum. Pomocą w rozwiązaniu tego problemu mogą być lokalne Targi Edukacyjne.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zaprezentowało ofertę edukacyjną podczas targów w Warce (18 III), Stromcu (24 III), Grabowie (29 III) i Belsku Dużym (30 III). Kolorowe, wiosenne stoisko szkoły zachęcało do skupienia uwagi na proponowanych przez CKZiU w Nowej Wsi w roku szkolnym 2017/2018 kierunkach kształcenia.

Czytaj więcej: Oferta Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na Targach Edukacyjnych.
Admin

Szanowni Państwo,

w planach zajęć wystąpiły drobne korekty, proszę o sprawdzenie naniesionych zmian.

Barbara Kaczmarczyk, Ewa Malowaniec

warkamusicshowW dniu 29 marca 2017 r. uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zaprezentowały swój talent w kolejnej edycji konkursu wokalnego mini Warka Music Show, organizowanego przez Dworek Na Długiej w Warce. Pięknym głosem pochwaliły się: Paulina Prazimowska i Katarzyna Sawicka z klasy pierwszej w zawodzie technik spedytor oraz Emilia Kasińska z klasy pierwszej w zawodzie technik architektury krajobrazu. Nad przygotowaniem ich występów czuwała Barbara Kaczmarczyk – opiekun szkolnego chóru.

Czytaj więcej: Uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi śpiewająco powitały wiosnę.
Marlena Górecka

W dniu 27 marca 2017r. uczniowie klas I Technikum kształcący się w zawodach technik ekonomista i technik spedytor oraz III Technikum w zawodzie technik ogrodnik wzięli udział w wycieczce do Mennicy Polskiej w Warszawie. Wizyta w Mennicy rozpoczęła się prelekcją, podczas której młodzież dowiedziała o charakterze jej działalności. Po kilkunastominutowym wykładzie przyszedł czas na film przedstawiający 250-letnią historię Mennicy Polskiej. Uczniowie z niezwykłym zaciekawieniem słuchali prezentowanych treści. Ostatnim etapem było zwiedzanie gabinetu numizmatycznego, gromadzącego m.in. monety, ordery i oznaczania wytwarzane od czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się monety z wizerunkami piłkarzy oraz moneta z wizerunkiem Jana Pawła II ważąca 10 kg. Po zwiedzaniu Mennicy uczniowie wraz z opiekunami Marleną Górecką, Lesyą Kovaliv i Pauliną Koźmińską udali się do kina. Obejrzyj zdjęcia.

Admin

Szanowni Państwo,
w dniu 31 marca 2017 r. o godz. 16.30 /piątek/ rozpoczynają się zajęcia dla kolejnego kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie ogrodnik
z kwalifikacji R.05 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych
Zajęcia wg planu w zakładce słuchacz - 1KC1

Spotkanie informacyjno – organizacyjne w budynku B /zielony budynek/ sala konferencyjna.
Serdecznie zapraszamy

Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.