Admin

logohdknowawiesKolejna akcja HDK w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - 15 kwietnia 2014 roku. Zebrana krew będzie przekazana dla mamy absolwenta naszej szkoły. 

krew

Anna Zabieglińska-Szwedo

phoca thumb s kursflorystyczny 07W związku z dużym zainteresowaniem „Wielkanocnymi warsztatami florystycznymi” w dniu 12 kwietnia 2014 r w CKZiU w Nowej Wsi zorganizowane zostało kolejne spotkanie miłośników florystyki. Tak jak podczas poprzedniego spotkania uczestnicy wykonywali wielkanocne dekoracje, podobnie jak wcześniej najwięcej radości, a za razem trudności sprawił królik wielkanocny wykonany z siana. W warsztatach uczestniczyli uczniowie szkoły dziennej, uczestnicy kursu kwalifikacyjnego z CKU, zainteresowane mieszkanki Nowej Wsi, Warki oraz Grójca. Opiekunem grupy była Anna Zabieglińska-Szwedo. W obu edycjach warsztatów wzięło udział 31 osób. Opiekunowie zajęć dziękują za zainteresowanie i twórczą atmosferę podczas spotkań. Zapraszamy na kolejne spotkania. Galeria zdjęć...

 „Prawdziwa sztuka to tak, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia.." A. Einstein

Słowa te przyświecały wielkanocnym warsztatom florystycznym, które odbyły się podczas „ Dni otwartych CKZiU", w sobotę – 5. kwietnia 2014 r. W spotkaniu uczestniczyło 15 osób o zróżnicowanym wieku. W czasie warsztatów uczestnicy mieli możliwość wykonać trzy dekoracje świąteczne. Największą radość sprawiło uczestnikom wykonanie królika z siana. Zajęcia upłynęły w twórczej i miłej atmosferze. Spotkanie odbyło się pod kierunkiem Elżbiety Kapusty i Anny Zabieglińskiej-Szwedo.

Ewa Malowaniec
biletul zilei cu meciuri din fotbal omnibet.ro biletul zilei de azi

Śpiewające powitanie wiosny.

21 marca to oczywiście pierwszy dzień wiosny, częściej zwany Dniem Wagarowicza. Jest to oczywiście jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu każdego ucznia, zmęczonego codziennymi zmaganiami z kartkówkami, sprawdzianami, pracami domowymi. Tradycyjny sposób celebrowania pierwszego dnia wiosny zakłada porzucenie szkolnych murów na rzecz kontaktu z przyrodą, ale można także świętować inaczej – jak miało to miejsce w naszej szkole.

Czytaj więcej: Pierwszy dzień wiosny
Anna Glazer - Obłoczyńska
bet365 bonuses and promotions bet365 bonus from oddstake.com bet365 bonus codes

„Matma nie gryzie” Dzień Nauk Ścisłych w CKZiU w Nowej Wsi

20 marca 2014 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się Dzień Nauk Ścisłych. Pani Anna Osińska oraz  Pani Anna Glazer-Obłoczyńska przygotowały wystawę, mającą na celu przybliżyć uczniom sylwetki najznamienitszych matematyków oraz przedstawić jak zmieniał się pogląd na kształt Ziemi w ciągu wieków. Zaprezentowane zostały także plakaty przez uczniów pod tytułem „Nauki ścisłe w życiu codziennym”. Pomysłowi uczniowie przedstawili w nich m.in. urządzenia (takie jak silnik spalinowy), których funkcjonowanie opiera się na podstawowych prawach fizyki, a bez których nie wyobrażamy sobie dziś życia. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem geodezyjnym, a tym samym uzyskać odpowiedź na nurtujące pytanie „Co geodeta widzi przez lunetę?”. Dziękujemy także Pani Magdalenie Nowackiej za przygotowanie plakatu pt. „Matematyka w turystyce”.

Czytaj więcej: Matma nie gryzie
Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

Nauczyciele z całej Polski podziwiali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Nasza szkoła miała niedawno okazję, by sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne na poziomie ogólnopolskim i śmiało możemy powiedzieć, że z tej próby wyszliśmy zwycięsko.

18 marca 2014 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyła się wizyta studyjna nauczycieli przedmiotów ekonomicznych, którzy uczestniczyli w seminarium „Funkcjonowanie spółdzielczości rolniczej i grup producentów rolnych. Zasady organizacji, prowadzenia i rozliczania”, organizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej: Wizyta studyjna
Admin

 

Uwaga 
do 28 marca 2014 r.  trwa nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy z  kwalifikacji 
R.18 Planowanie i organizacja prac ogrodniczych 
w zawodzie technik ogrodnik.
Planowany termin zakończenia 29 czerwca 2014 r. Kurs adresowany jest dla osób, które planują uzyskać tytuł technika ogrodnika.

Więcej informacji sekretariat ds. słuchaczy.

 

Admin
,,Odkrywamy talenty łącząc  pokolenia”
- to spotkania otwarte organizowane dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych.
 
 

     Podczas zajęć praktycznych realizowanych w dniach 14-15 lutego 2014 floryści twórczo pracowali nad pomysłami na artystyczne pakowanie prezentów. Powstałe pomysły i wykonane prace słuchaczy można było podziwiać na wystawie prac (AZS).

zdjęcia, kliknij, aby zobaczyć

     Ogrodnik to nie tylko sadownik…

     Podczas zajęć praktycznych uczestnicy kursu kwalifikacyjnego w zawodzie ogrodnik zapoznali się z podstawowym wyposażeniem pracowni florystycznej oraz mieli możliwość wykonania kompozycji z suszonych roślin (AZS).

 

zdjęcia, kliknij, aby obejrzeć

     „Ludzi trzeba szukać nie z latarnią, ale z sercem…” Peter Rosegger

      W związku ze zbliżającymi się „Walentynkami” panie ze Szkoły Policealnej w zawodzie florysta wzięły do serca w/w cytat i podczas zajęć praktycznych wykonały pięknie zdobione i zapakowane serduszka, które można podziwiać na wystawie prac (AZS).

 

Czytaj więcej: Ludzi trzeba szukać nie z latarnią

„Już słychać kolędy, już pachnie świętami..”


     Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas  spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnej troski i miłości. Podczas grudniowych zjazdów uczestnicy Szkoły Policealnej w zawodzie florysta wykonywali bożonarodzeniowe kompozycje florystyczne, które wprowadzają świąteczną atmosfer w domu. Wykonane kompozycje można było podziwiać na wystawie prac (AS).

 

link do galerii zdjęć, dekoracje bożonarodzeniowe, kliknij

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfucjusz


     W dniach 23-24 listopada słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie florysta wykonywali dekoracje budynków CKZIU w ramach egzaminu praktycznego z zajęć praktycznych. Słuchacze mieli za zadanie zaprojektować dekoracje świąteczne, dobrać materiały oraz wykonać zaprojektowane kompozycje. W ramach egzaminu powstały kompozycje, które można podziwiać w budynkach CKZIU.  Celem przeprowadzonego egzaminu jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania zadań zawodowych związanych z projektowaniem i wykonywanie dekoracji wnętrz.

 

link do galerii zdjęć, prace kontrolne florysta, kliknij

WYKAZ EGZAMINÓW 2016 r. pobierz

HARMONOGRAM EGZAMINÓW SEM. 1 2015/16 - pobierz

HARMONOGRAM EGZAMINÓW SEM. 2 2016 - pobierz

 

Harmonogram egzaminów semestralnych: 2 LO, 2 SAD - pobierz

 

Szanowni Państwo, egzaminy nie są umieszczone w planie lekcji.

 

 

Admin


Godziny zajęć i przerw

today football scores www.oddstake.com football livescore

Piątek

Sobota

Niedziela

16.30 – 18.00

08.45 – 10.15

08.45 – 10.15

18.10 – 19.40

10.25 – 11.55

10.25 – 11.55

 

12.05 – 13.35

12.30 – 14.00

 

14.10 – 15.40

14.10 – 15.40

 

15.50 – 17.20

 

 

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.