Barbara Frydrych

Studniówka maturzystów
 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Maturzyści z CKZiU w Nowej Wsi już po raz drugi na miejsce studniówki wybrali „Agawę” w Ryszkach. 17 stycznia 2015 roku bawili się tu uczniowie klas czwartych Technikum Ogrodniczego, Technikum Architektury Krajobrazu oraz Technikum Ekonomicznego wraz z Gronem Nauczycielskim i osobami towarzyszącymi. Swoją obecnością zaszczycili studniówkę: przewodnicząca Rady Rodziców – pani Izabela Gajewska oraz przewodniczący Rady Powiatu – pan Leszek Kumorek.

Czytaj więcej: Studniówka 2015
Admin

W dniach 12-24.X.2014 przedstawicielki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - dyrektor Danuta Borowiec, wicedyrektor Anna Dacka oraz Anna Zabieglińska-Szwedo uczestniczyły w programie VETPRO w ramach programu Leonardo da Vinci – „Energia ze źródeł odnawialnych – możliwości i perspektywy – wymiana doświadczeń nauczycieli szkół rolniczych” – będącego częścią programu „Uczenie się przez całe życie”.

Czytaj więcej: Udział przedstawicieli CKZiU w szkoleniu z OZE w Nienburgu
Admin

Wręczenie Certyfikatów odbycia stażu zawodowego w Dolnej Saksonii przez uczniów CKZiU

praktykizagr 01Dnia 17 grudnia 2014 roku uczniowie CKZiU w Nowej Wsi – Ada Bogdan, Ewelina Mossakowska, Arkadiusz Sałyga, Mateusz Olejnik - wzięli udział w uroczystym zakończeniu kolejnego programu zagranicznych staży zawodowych, które odbyły się w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.00 wystąpieniem Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rolniczej pana Grzegorza Wysockiego.

Czytaj więcej: Wręczenie Certyfikatów
Admin

W dniu 16 stycznia 2015 r. uczniowie kl. 1 i 2 Technikum Ogrodniczego pod opieką profesorów J. Domańskiego, B. Frydrych i G. Wawra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na XI Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. Uczniowie zobaczyli sprzęt do upraw sadowniczych. Galeria zdjęć...

Admin

logo-przezroczyste2BEZPŁATNE

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWEto nowe, dodatkowe możliwości na rynku pracy

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Nowej Wsi
zaprasza na kursy dające uprawnienia do prowadzania gospodarstwa. Kurs z kwalifikacji R.18 Planowanie i organizowanie upraw ogrodniczych po 3 letniej zasadniczej szkole w zawodzie ogrodnik lub dla osób, które wcześniej ukończyły kwalifikację R.5 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych. Kurs rozpoczyna się 12 grudnia 2014 r. – OSTATNIE WOLNE MIEJSCA…

Trwa również nabór na kurs z kwalifikacji R.5 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych – planowany termin rozpoczęcia k. stycznia 2015 r.

Zapraszamy

Magdalena Nowacka

Miło nam poinformować, iż 9 stycznia 2015r. dwie uczennice III klasy Technikum Obsługi Turystycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Monika Maliszewska i Angelika Zwierzchowska reprezentowały szkołę w II etapie II Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Liczymy na udany występ dziewcząt i trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się do finału!
Finaliści Olimpiady Wiedzy o Turystyce są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu finalisty lub laureata. Opiekunem merytorycznym dziewcząt jest p. Magdalena Nowacka. Galeria zdjęć...

Elżbieta Kapusta

W dniu 15 grudnia 2014 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyły się coroczne warsztaty florystyczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy -  uczniowie CKZiU, ich rodzice, mieszkańcy powiatu – entuzjaści florystyki wykonywali kompozycje bożonarodzeniowe pod kierunkiem Anny Zabieglińskiej-Szwedo i Elżbiety Kapusty. Każdy uczestnik wykonał owalny stroik na stół wigilijny, wieniec na drzwi oraz niewielką choinkę z sosnowych lub świerkowych gałązek, kory lub suszonych owoców. Jak zwykle objawiły się nowe talenty florystyczne! Wszyscy uczestnicy warsztatów byli dumni ze swoich dzieł które dopełniły świątecznego wystroju ich domów. Galeria zdjęć...

 Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2015 .

Samorząd Uczniowski

Otrzymywanie prezentów sprawia ogromną przyjemność, ale jeszcze przyjemniejsze jest obdarowywanie innych. Wiedzą o tym uczniowie CKZIU w Nowej Wsi, dlatego zorganizowali akcję charytatywną, której beneficjatami byli podopieczni Placówki  Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach.

Czytaj więcej: Dobroczyńcy z Nowej Wsi
Barbara Frydrych

Historia biblijna na nowo opowiedziana
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Gdy Jezus ukończył 12 lat, pozwolono Mu po raz pierwszy pójść do Jerozolimy na święta Paschy. Po uroczystościach, gdy zapadał zmierzch, zaniepokojeni Józef i Maria szukali Syna. Okazało się, że Jezus był w świątyni i odpowiadał na pytania uczonych. Wtedy Maria zrozumiała, że niesłusznie się niepokoiła, gdy Jezus był w domu Swego Ojca.

Czytaj więcej: Historia biblijna na nowo opowiedziana
Samorząd Uczniowski

Jedną z najstarszych prawd życiowych jest stwierdzenie, że Święty Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym dzieciom. Co ciekawe wierzą w to również…  nieco starsze dzieci! Dlatego niezwykle ucieszyła nas wizyta Świętego Mikołaja w CKZiU w Nowej Wsi 8 grudnia 2014 r.
Mikołaj w towarzystwie urokliwych Śnieżynek, poczęstował cukierkami uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Słodki upominek wprawił wszystkich w dobry nastrój i przygotował na nadchodzące święta.
Mikołajkową akcję przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Marią Kocewiak. Galeria zdjęć...

Admin

Dzięki wytężonej pracy florystów ze Szkoły Policealnej podczas zjazdu w dniach 28-30 listopada 2014 r. uczniowie, słuchacze i pracownicy Placówki mogą poczuć świąteczną atmosferę w Placówce. Prace wykonane przez grupę wzbudzają szerokie zainteresowanie i przykuwają uwagę precyzją wykonania.  Floryści nie przestają doskonalić swojego warsztatu pracy i cały czas pracują nad nowymi pomysłami dekoracji bożonarodzeniowych. W czasie zajęć praktycznych w dniu 14 listopada 2014 r. powstały wspaniałe choinki i stroiki. Zapraszamy do oglądania prac w budynku A i B. Galeria zdjęć ...

Anna Zabieglińska-Szwedo

W dniu 8 grudnia 2014 r. podczas zajęć do grupy młodzieży realizującej dokształcanie teoretyczne w Ośrodku Dokształcani i Doskonalenia Zawodowego w zawodzie fryzjer na III stopniu zawitał Mikołaj. Starszy Pan z siwą brodą przyniósł upominki, które ucieszyły grupę oraz umiliły czas intensywnej nauki spędzonej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Najwięcej radości sprawiły prezenty ręcznie wykonane przez „ Mikołaja” świąteczne kartki, mydełka zapachowe, choinki. Nie zabrakło również rózg.

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.