Ewa Malowaniec, Magdalena Kmidowska

Nietypową lekcję wychowania fizycznego zaproponowała swoim podopiecznym pani Magdalena Kmidowska. 8 marca uczniowie z klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach w Warszawie, na torze łyżwiarskim Stegny. Jak to zwykle bywa, jedni śmigali po lodowisku, a inni... trzymali kciuki za tych śmigających! Wszystkim sprzyjała pogoda – świeciło niemal wiosenne słońce – zatem wszyscy byli zadowoleni z takiej niecodziennej lekcji.

Czytaj więcej: „Odjazdowa” lekcja
Paulina Kopczyńska

Debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” z udziałem uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

6 marca 2018 r. (wtorek) w grójeckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec odbyła się debata młodzieżowa, dotycząca przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Głównym celem tej debaty było zwiększenie poziomu wiedzy o zagrożeniach, związanych z tymi substancjami, a także szerzenie świadomości na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz o skutkach prawnych, związanym ich zażywaniem, posiadaniem i rozprowadzaniem. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, pani Aurelia Michałowska, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Marek Świszcz, Starosta Powiatu Grójeckiego, pan Marek Ścisłowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Grójcu, nadkom. Robert Faryna. Tuż przed rozpoczęciem panelu dyskusyjnego, zgromadzeni mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny „Des Irae” w wykonaniu uczniów ZSP w Grójcu.

Czytaj więcej: Debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” z udziałem uczniów CKZiU w Nowej Wsi
Paulina Kopczyńska

W piątek, 2 marca 2018 r., uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, wzięli udział w etapie szkolnym szóstej edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Konkurs odbywa się co roku, przy okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na dzień 1 marca.

Czytaj więcej: 6. edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” w Centrum Kształcenia Zawodowego i...
Agnieszka Palacz

Organizator konkursu World of Languages Expert – Wydawnictwo Synapsa, ogłosił 3 marca 2018 roku wyniki konkursu. Z naszej szkoły brało udział 5 uczniów – z klasy II TES, II TA, III TO. Pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Korbiń z klasy II TES uzyskując 67%. Na drugim miejscu znalazł się Damian Dybcio z klasy II TES, a trzecie miejsce zajęła Emilia Kasińska z klasy II TA.

Marlena Chustecka

W dniu 1 marca 2018 r. uczniowie klas II TES i I TSA, kształcący się w zawodzie technik spedytor, po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowych Targach branży TSL /Transport, Spedycja, Logistyka/ w Nadarzynie. Tematyka tegorocznych targów dotyczyła technik pakowania i sfery opakowań w logistyce. Uczniowie zwiedzając stoiska wystawców branży TSL mogli zobaczyć m.in. nowatorskie opakowania wchodzące na rynek, urządzenia i maszyny służące do etykietowania opakowań, jednostki i pojemniki do formowania i magazynowania ładunków oraz wiele innych.Na jednym ze stanowisk odbyła się krótka prelekcja, z której uczniowie dowiedzieli się o nowoczesnych opakowaniach i jednostkach ładunkowych funkcjonujących na rynku europejskim. Mogli także zaobserwować, w jaki sposób odbywa się proces pakowania wyrobów gotowych. Niemałe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził pokaz jazdy wózkami widłowymi z jednostkami ładunkowymi po wyznaczonym torze. Młodzież otrzymała mnóstwo materiałów, które zostaną wykorzystane w dalszym etapie kształcenia w tym zawodzie. 

Wycieczka dydaktyczna okazała się dla uczniów bardzo ciekawa. Mogli poznać nowe technologie związane z zawodem, w którym się kształcą. Mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi od fachowców w dziedzinie TSL – Transportu, Spedycji, Logistyki. Zobacz zdjęcia.

Maria Kocewiak

Eliminacje okręgowe konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, odbyły się 27 lutego 2018 roku w siedzibie Inspektoratu Pracy w Warszawie.
Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz znaczenia dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwo pracy.

Czytaj więcej: "Poznaj swoje prawa w pracy"
Joanna Cieślik

W sobotę 24 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych oraz ich rodziców. Nasza szkoła miała przyjemność wziąć udział w tej inicjatywie. Reprezentowali nas przedstawiciele nauczycieli przedmiotów zawodowych: pani wicedyrektor Elżbieta Wojtera, pani Anna Szwedo – Zabieglińska, pani Elżbieta Kapusta, pani Joanna Cieślik oraz uczniowie klas pierwszych i drugich: Aleksandra Maciejak, Kinga Witkowska, Stanisław Przybylski, Patryk Sosiński oraz Kacper Stępień.

Czytaj więcej: CKZiU w Nowej Wsi na Targach Edukacyjnych w Warce
Grzegorz Dacka

Etap gminny 41. Konkursu Wiedzy Pożarniczej został przeprowadzony 22 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach. W konkursie naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie Wojciech Dominiak, Patrycja Kępka i Rafał Kępka pod opieką nauczyciela Grzegorza Dacki.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE CKZiU W NOWEJ WSI NAJLEPSI W ETAPIE GMINNYM 41 KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ
Agnieszka Palacz

14 lutego 2018 r. obchodziliśmy w CKZiU w Nowej Wsi Walentynki. Na lekcjach języków obcych uczniowie zapoznawali się ze zwyczajami i tradycjami walentynkowymi w krajach anglo-, niemiecko- i rosyjskojęzycznych. Czytali życzenia walentynkowe w językach obcych i sami układali wiersze walentynkowe. W tym dniu zakochani mogli wyrazić swoje uczucia za pomocą poczty walentynkowej. Pod koniec dnia przekazano wybrańcom lub wybrankom kartki walentynkowe. Korytarze udekorowane były mnóstwem serduszek i dekoracji walentynkowych, a z głośników rozbrzmiewały piosenki o miłości w różnych językach obcych. W tym dniu rozstrzygnięto również Konkurs na Plakat Walentynkowy. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy ITSA – Siedlecka Julia.

Grzegorz Wawer

W dniu 14 lutego 2018 r. uczniowie kl. 1 i 2 Technikum Ogrodniczego pod opieką J. Domańskiego i G. Wawra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na XIV Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. Uczniowie zobaczyli sprzęt do upraw sadowniczych.

Admin

DEKLARACJE

Szanowni uczniowie, słuchacze i absolwenci

Informujemy, że deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec – lipiec 2018 można składać do sekretariatu szkoły /budynek zielony/. Nieprzekraczalny termin na zgłoszenie mija 18 lutego 2018.

Osoby, które zdawały egzamin w sesji styczeń – luty 2018 wyniki 23 marzec 2018 .

Informujemy, że jeżeli ktoś nie zda egzaminu może złożyć deklarację w ciągu 7 dni od otrzymania wyników na sesję czerwiec – lipiec 2018.

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.