Ewa Malowaniec
biletul zilei cu meciuri din fotbal omnibet.ro biletul zilei de azi

Informowaliśmy niedawno o udziale Aleksandry Krawiec z kl. III Technikum Architektury Krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO. Ola zakwalifikowała się do drugiego etapu i 17 kwietnia przystąpiła do rozwiązywania kolejnych konkursowych zadań z kategorii artystyczno-projektowej. Ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie wręcz śpiewająco i zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii. W osiągnięciu tego sukcesu pomagała Oli pani Joanna Cieślik – nauczyciel przedmiotów zawodowych w CKZiU w Nowej Wsi. Pani Joanna wspierała Olę w przygotowaniu się do tego etapu Konkursu.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy Aleksandry Krawiec uczennicy CKZiU w Nowej Wsi.
Ewa Malowaniec

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekali uczniowie klas czwartych – uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Była to niezwykła chwila dla uczniów Technikum Ogrodniczego, Technikum Ekonomicznego i Technikum Architektury Kultury w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
    Uroczystość odbyła się 24 kwietnia 2015 roku. Rozpoczęła ją pani Danuta Borowiec – Dyrektor CKZiU w Nowej Wsi. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości: pana Michała Prusia – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego, pana Jana Traczyka – Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia w Starostwie Grójeckim, pan Piotr Bączek – radny powiatu grójeckiego, pan Michał Urbański – główny specjalista ds. oświaty z Urzędu Miejskiego w Warce, ksiądz Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pani Izabella Gajewska – Przewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi, absolwenci i ich rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie.

Czytaj więcej: Pracowitość nagrodzona
Admin

   Święto Jabłka wpisało się na trwałe do szkolnej tradycji. Kolejna jego edycja miała miejsce 15 kwietnia 2015 roku. Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli: Jan Traczyk – naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego, Paweł Siennicki – członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, Jacek Pruszkowski – członek Zarządu Mazowieckiej Izby Rolniczej, Andrzej i Sławomir Dolińscy – właściciele Szkółki Drzewek Owocowych.
Na wstępie pani dyrektor Danuta Borowiec przypomniała historię nowowiejskiej placówki, która wielokrotnie zmieniała swą nazwę, ale zawsze kierunkiem wiodącym wśród profilów kształcenia pozostawał technik ogrodnik. Szczególne podziękowania skierowała pani dyrektor do panów Andrzeja i Sławomira Dolińskich, którzy podczas praktyk od wielu lat przygotowują uczniów Technikum Ogrodniczego do egzaminów zawodowych.

Czytaj więcej: Już po raz szósty obchodziliśmy w Nowej Wsi Święto Jabłka
Alina Majewska, Ewa Malowaniec

swietojablka2015 01Aleksandra Krawiec, uczennica klasy III Technikum Architektury Krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, stoi przed szansą zdobycia indeksu Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Wszystko za sprawą udziału w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO.

Czytaj więcej: Wakacje w Tucholi? Tak – dla Oli!
Admin

Indeks dla Arkadiusza Kłosa
z klasy IV Technikum Ogrodniczego
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Nowej Wsi

W konkursie „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” organizowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana do finału został zakwalifikowany uczeń klasy IV Technikum Ogrodniczego - Arkadiusz Kłos.

Czytaj więcej: Indeks dla Arkadiusza Kłosa
Admin
W środę 08.04.15 kolejny raz odbędzie się akcja HDK. Nie bądź obojętny- dołącz się do grona honorowych dawców krwi. Przyprowadź rodzinę, znajomych, którzy ukończyli 18 rok życia, niech też zostaną KREWniakami. Pamiętaj wziąć dowód tożsamości. Każdą akcję zaczynamy o godz. 9.00 i trwa do 12.30.
Krew z tej akcji przeznaczona będzie dla ratowania zdrowia i życia poparzonego chłopca z okolic Błędowa. Nie bądź obojętny. I TY MOŻESZ POMÓC !!!
Marianna Czamara

W dniu 25 marca br. uczniowie klasy IV Technikum Ogrodniczego przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami amerykańskiej firmy 3M.
Starszy specjalista serwisu technicznego działu Bezpieczeństwa Pracy dr inż. Paweł Górski przedstawił problematykę związaną z właściwym doborem i użytkowaniem ubrań i sprzętu w ochronie zdrowia.Omówił problem ryzyka wynikającego z występowania zanieczyszczeń w atmosferze środowiska pracy, w tym dziale chemizacji rolnictwa. Po pytaniu skierowanym do uczniów „Kto ma czy miał kontakt z ochroną upraw polowych czy sadowniczych’’ pokazało się w górze 23 ręce, czyli tyle ile było uczestników spotkania. Z tego wynika, że uczniowie technikum ogrodniczego pomagają rodzicom.

Czytaj więcej: Zadbaj o swoje zdrowie
Admin

Arkadiusz Kłos z klasy IV Technikum Ogrodniczego
finalistą konkursu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana
„Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

Celem konkursu jest zaangażowanie młodzieży z obszarów wiejskich do większej aktywności pozaszkolnej. Udało się to doskonale pani Marii Kocewiak, która przekonała uczniów klasy IV Technikum Ogrodniczego do udziału w konkursie. Pod jej opieką powstały prace Arkadiusza Kłosa, Sebastiana Kilijańskiego i Arkadiusza Sałygi.

Czytaj więcej: „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”
Admin

20 marca 2015 roku przywitaliśmy w progach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie tylko zbliżającą się wiosnę, ale i gimnazjalistów, pragnących poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły. 

Czytaj więcej: Dzień Otwarty 2015
Admin

18 marca 2015 roku w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce odbyły się eliminacje do 60. Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Skrobisz z kl. II Technikum Ogrodniczego - w turnieju recytatorskim – i Aleksandra Krawiec z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu – w turnieju poezji śpiewanej. 

Czytaj więcej: Recytatorskie sukcesy
Magdalena Nowacka

W dniach 06 – 07.03.2015r., uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wraz z opiekunami – p. Magdaleną Nowacka, p. Anną Osińską i p. Anną Glazer – Obłoczyńską byli na wycieczce edukacyjno - krajoznawczej w Berlinie.

Czytaj więcej: Targi turystyczne ITB Berlin
Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.