Magdalena Nowacka

W dniach 06 – 07.03.2015r., uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wraz z opiekunami – p. Magdaleną Nowacka, p. Anną Osińską i p. Anną Glazer – Obłoczyńską byli na wycieczce edukacyjno - krajoznawczej w Berlinie.

Czytaj więcej: Targi turystyczne ITB Berlin
Anna Glazer-Obłoczyńska

Dnia 5 marca 2015 r. w CKZiU w Nowej Wsi odbył się Dzień Nauk Ścisłych. Uczniowie w czasie przerw mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne, przygotowane w ramach konkursu „Śladami wielkich naukowców”. Wszyscy zainteresowani mogli także wziąć udział w pokazach doświadczeń fizycznych, zorganizowanych przez klasę III TG pod kierunkiem Pana Jakuba Staromłyńskiego.  Zaprezentowano m.in. działanie dzwonka na fotokomórkę oraz świecenie gazów szlachetnych takich jak hel, neon, argon, krypton czy ksenon, wywołane przepływem prądu elektrycznego.

Czytaj więcej: Nauki ścisłe bez tajemnic 2015
Małgorzata Bosak

pobrane2Od kilku lat uczniowie technikum w Nowej Wsi biorą udział w konkursie marynistyczno - historycznym ,,Dwa oblicza Pułaskiego”. Jest on organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Generał Kazimierz Pułaski”. Możemy się poszczycić zwyciężczynią tego konkursu z roku 2010. Uczennica Technikum Architektury Krajobrazu – Magdalena Kawińska zajęła wtedy pierwsze miejsce i popłynęła w rejs po Morzu Bałtyckim.

Czytaj więcej: Dziewczyny w wielkim finale!
Barbara Frydrych

Studniówka maturzystów
 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Maturzyści z CKZiU w Nowej Wsi już po raz drugi na miejsce studniówki wybrali „Agawę” w Ryszkach. 17 stycznia 2015 roku bawili się tu uczniowie klas czwartych Technikum Ogrodniczego, Technikum Architektury Krajobrazu oraz Technikum Ekonomicznego wraz z Gronem Nauczycielskim i osobami towarzyszącymi. Swoją obecnością zaszczycili studniówkę: przewodnicząca Rady Rodziców – pani Izabela Gajewska oraz przewodniczący Rady Powiatu – pan Leszek Kumorek.

Czytaj więcej: Studniówka 2015
Admin

W dniach 12-24.X.2014 przedstawicielki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - dyrektor Danuta Borowiec, wicedyrektor Anna Dacka oraz Anna Zabieglińska-Szwedo uczestniczyły w programie VETPRO w ramach programu Leonardo da Vinci – „Energia ze źródeł odnawialnych – możliwości i perspektywy – wymiana doświadczeń nauczycieli szkół rolniczych” – będącego częścią programu „Uczenie się przez całe życie”.

Czytaj więcej: Udział przedstawicieli CKZiU w szkoleniu z OZE w Nienburgu
Admin

Wręczenie Certyfikatów odbycia stażu zawodowego w Dolnej Saksonii przez uczniów CKZiU

praktykizagr 01Dnia 17 grudnia 2014 roku uczniowie CKZiU w Nowej Wsi – Ada Bogdan, Ewelina Mossakowska, Arkadiusz Sałyga, Mateusz Olejnik - wzięli udział w uroczystym zakończeniu kolejnego programu zagranicznych staży zawodowych, które odbyły się w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.00 wystąpieniem Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rolniczej pana Grzegorza Wysockiego.

Czytaj więcej: Wręczenie Certyfikatów
Admin

W dniu 16 stycznia 2015 r. uczniowie kl. 1 i 2 Technikum Ogrodniczego pod opieką profesorów J. Domańskiego, B. Frydrych i G. Wawra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na XI Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. Uczniowie zobaczyli sprzęt do upraw sadowniczych. Galeria zdjęć...

Admin

logo-przezroczyste2BEZPŁATNE

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWEto nowe, dodatkowe możliwości na rynku pracy

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Nowej Wsi
zaprasza na kursy dające uprawnienia do prowadzania gospodarstwa. Kurs z kwalifikacji R.18 Planowanie i organizowanie upraw ogrodniczych po 3 letniej zasadniczej szkole w zawodzie ogrodnik lub dla osób, które wcześniej ukończyły kwalifikację R.5 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych. Kurs rozpoczyna się 12 grudnia 2014 r. – OSTATNIE WOLNE MIEJSCA…

Trwa również nabór na kurs z kwalifikacji R.5 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych – planowany termin rozpoczęcia k. stycznia 2015 r.

Zapraszamy

Magdalena Nowacka

Miło nam poinformować, iż 9 stycznia 2015r. dwie uczennice III klasy Technikum Obsługi Turystycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Monika Maliszewska i Angelika Zwierzchowska reprezentowały szkołę w II etapie II Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Liczymy na udany występ dziewcząt i trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się do finału!
Finaliści Olimpiady Wiedzy o Turystyce są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu finalisty lub laureata. Opiekunem merytorycznym dziewcząt jest p. Magdalena Nowacka. Galeria zdjęć...

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.