Admin

Szanowni Państwo,
w dniu 31 marca 2017 r. o godz. 16.30 /piątek/ rozpoczynają się zajęcia dla kolejnego kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie ogrodnik
z kwalifikacji R.05 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych
Zajęcia wg planu w zakładce słuchacz - 1KC1

Spotkanie informacyjno – organizacyjne w budynku B /zielony budynek/ sala konferencyjna.
Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Mackiewicz-Olszewska

24 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się
WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURSU LITEROWANIA PO ANGIELSKU, ROSYJSKU I NIEMIECKU
DLA UCZNIÓW KLAS I TECHNIKUM
”SPELLING МАСТЕР”

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością obcojęzycznej ortografii i leksyki.
W konkursie wzięło udział 21 osób.
W kategorii język angielski, I miejsce zajął Arkadiusz Korbiń, uczeń klasy I TS uzyskując 100% punktów w pierwszym etapie i najlepszy wynik w drugim etapie konkursu.
Na II miejscu, z doskonałym wynikiem, uplasował się Mateusz Horosz, uczeń klasy I TE;
III miejsce zajęła Paulina Prazimowska, uczennica klasy I TS.
W kategorii język rosyjski, pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I TE Aleksandra Krzyżanowska, II – Anna Bałut, uczennica klasy I TE, a III miejsce zwycięzca poprzedniej kategorii – Arkadiusz Korbiń, uczeń klasy I TS.
W kategorii język niemiecki na I miejscu uplasował się Rafał Kępka, II miejsce zajął Krzysztof Tul, ostatnie miejsce na podium należy do Bartłomieja Czerwińskiego.
Wszystkim laureatom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział i wkład włożony w przygotowanie do konkursu!
Konkurs opracowały i przeprowadziły nauczycielki języków obcych: Katarzyna Mackiewicz-Olszewska, Lesya Kovaliv, Agnieszka Palacz. Zdjęcia z konkursu.

Jacek Domański

W piątek 17 marca 2017 r, w sadzie dydaktycznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się pokaz pracy i wykorzystania narzędzi tnących włoskiej firmy Campagnola. Dzięki uprzejmości firmy Agrobard Sp.j. oddział Grójec, jej przedstawiciele, panowie Robert Konopka i Arkadiusz Jurczak dostarczyli narzędzia do sadu.

Czytaj więcej: Pokaz cięcia drzew owocowych w CKZiU w Nowej Wsi
Admin

Uczniowie Technikum Ogrodniczego jako Laureaci Konkursu otrzymali nowoczesny mikroskop z wyposażeniem od firmy Bayer CropScience.
Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu w ramach akcji "Zostań Partnerem Grunt to Bezpieczeństwo". Podczas szkolenia zgłębiali wiedzę z zakresu bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin i zrównoważonego rolnictwa.

Czytaj więcej: Uczniowie Technikum Ogrodniczego Laureatami Konkursu
Ewa Malowaniec

praktykizagr2017 550Od kilku lat uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczą w projekcie pod nazwą „Kształcenie praktyczne w rolnictwie - staż zawodowy polskich uczniów w niemieckich gospodarstwach rolnych”, którego beneficjentem jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Projekt, dofinansowany w ramach programu ERASMUS+, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie. 

Czytaj więcej: Będą się uczyć w Niemczech!
Grzegorz Dacka, Paulina Kopczyńska

WOJCIECH DOMINIAK ZWYCIĘZCĄ 40. POWIATOWEGO
KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ.

40. jubileuszowy Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej został przeprowadzony 15 marca 2017 r. w Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. W konkursie naszą szkołę reprezentowała 2-osobowa drużyna w składzie Wojciech Dominiak i Rafał Kępka, pod opieką nauczyciela Grzegorza Dacki.

Czytaj więcej: WOJCIECH DOMINIAK ZWYCIĘZCĄ
Ewa Malowaniec

Wiedza triumfowała! - Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

9 marca 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się pierwszy Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej, objęty patronatem przez Starostę Grójeckiego, Wydział Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mazowiecką Izbę Rolniczą, Szkółki Drzewek Owocowych Doliński z Worowa, Spółdzielnię Sadowniczą POLSAD w Lewiczynie, Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY z Jasieńca, „Szkółkarstwo Ozdobne Kordus” z Woli Mrokowskiej, Oddział ZZO w Warce Przedsiębiorstwo Handlowo –Usługowe Chemirol Sp. z o.o., czasopisma „Sad Nowoczesny”, „Warzywa i Owoce Miękkie”, „Pod Osłonami”.

Czytaj więcej: Miedzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej - Nowa Wieś 2017 - zakończony
Anna Dacka

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W dniu 2 marca 2017 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi było gospodarzem Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego. Zaproszenie na zawody przyjęło 7 szkół powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcące w Grójcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, Liceum Ogólnokształcące w Warce i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce. 

Czytaj więcej: Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Tegoroczni maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się 4 lutego w Domu Weselnym „Agawa” w Ryszkach. W studniówkowym balu uczestniczyli uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców. 

Czytaj więcej: STUDNIÓWKA 2017
Paulina Kopczyńska

areszt550W poniedziałek, 6 lutego br., klasa trzecia o profilu Technik Ekonomista i Technik Obsługi Turystycznej, wybrała się na lekcję do Aresztu Śledczego w Grójcu.
Na samym początku młodzież przeszła kontrolę bezpieczeństwa. Uczniowie musieli zostawić przy wejściu telefony komórkowe oraz wszystkie metalowe przedmioty. Potem strażnik więzienny zaprowadził uczniów do sali widzeń, gdzie ppor. Agata Kunkhe opowiedziała im o polskim systemie więziennictwa. Młodzież dowiedziała się m.in. w jakim wieku można pójść do więzienia, czym jest areszt tymczasowy czy do jakiego wieku przestępcę można uznać za młodocianego. Pani Kunkhe opowiedziała też jakiego typu przestępców spotkać można w Areszcie Śledczym w Grójcu.

Czytaj więcej: Lekcja w areszcie śledczym klasy III TET
Admin

11 stycznia 2017r. w ramach Otwartych Laboratoriów organizowanych przez Biuro Promocji SGGW 21 uczniów klas II i III Technikum Ogrodniczego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z opiekunami Grzegorzem Dacka i Jackiem Domańskim uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin.

Czytaj więcej: Lekcja genetyki w SGGW
Admin

Uczniowie z klas ekonomicznych w dniu 23 stycznia wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w  Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Warsztaty zostały przygotowane w ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Handlową. Przedmiotem zajęć były formy zabezpieczenia dokumentów oraz banknotów. Uczniowie zapoznali się z metodami zabezpieczeń i samodzielnie mogli sprawdzić zastosowane formy zabezpieczeń przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi.

Czytaj więcej: Warsztaty w WSH w Radomiu
Maria Kucharczyk

UCZENNICE CKZiU W NOWEJ WSI W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W dniu 13 stycznia 2017r. dwie uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: Aleksandra Stolarska i Weronika Zalewska z klasy II Technikum Ekonomicznego wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Statystycznej. Zawody okręgowe zostały poprzedzone eliminacjami szkolnymi, które odbyły się 16 listopada 2016r. Konkurs okręgowy odbył się w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Uczennica Aleksandra Stolarska uzyskała 53% punktów, a kwalifikacja do dalszego etapu wynosiła 58% punktów, co oznacza, że Ola była o włos od uzyskania kwalifikacji do dalszego etapu konkursu. Składamy podziękowania uczennicom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Zdjęcia z Olimpiady.

Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.