Magdalena Kmidowska

W czwartek, 4 października, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi. Do uczestnictwa w akcji było wiele chętnych, lecz ostatecznie krew oddało 21 osób, co jest równe niemal 10 litrom.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, słuchaczy, absolwentów, pracowników szkoły i wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji akcji. O dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce. Obejrzyj zdjęcia...

Katarzyna Smolarek

W celu edukacji młodzieży kształcącej się w zawodzie Technika architektury krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kadra kierownicza oraz nauczyciele uczący organizują szereg szkoleń i warsztatów promujących nowe rozwiązania architektoniczne. W ramach współpracy z firmą zewnętrzną GCL z siedzibą w Warszawie w dniu 03.10.2018r. zorganizowano warsztaty, których tematem przewodnim było zakładanie zielonych ogrodów na dachu.

Czytaj więcej: Warsztaty „Zakładanie ogrodów na dachu” w naszej szkole
Paulina Kopczyńska

Poniedziałkowy poranek 17 września, upłynął uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pod znakiem historii Polski. Gościli w naszych progach grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która przypomniała młodzieży o drodze naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości. Grupa z lubelszczyzny w barwny sposób opowiedziała o tym, jak wyglądały boje Polaków o wolność i jakim sprzętem dysponowali. Nietypowym elementem prezentacji przeszłości był aktywny udział młodzieży w pokazie. Uczniowie mieli okazję sprawdzić na własnej skórze, jak w przeszłości opatrywano rany wojenne, a także uczestniczyć w walce na szable – oczywiście treningowe! 

Dzięki tej nietypowej lekcji historii w roku obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie CKZiU w Nowej Wsi mogli w interesujący sposób utrwalić najważniejsze wiadomości z naszych dziejów i poznać nowe, nieznane fakty z historii Polski. Zdjęcia ze spotkania.

Paulina Kopczyńska

Reprezentacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na powiatowych obchodach Narodowego Czytania 2018
8 września 2018 roku odbyła się kolejna, siódma już edycja akcji Narodowe Czytanie, nad którą patronat sprawuje Prezydent RP. Powiat Grójecki już po raz trzeci podjął się organizacji tego kulturalnego przedsięwzięcia. Tym razem odbyło się ono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec – Grójec” w Grójcu. W roku obchodów stulecia niepodległości, para prezydencka: Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser – Duda, jako lekturę Narodowego Czytania wybrali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Czytaj więcej: Reprezentacja CKZiU w Nowej Wsi na powiatowych obchodach Narodowego Czytania 2018
Ewa Malowaniec

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych w Lewiczynie, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Wydarzenie to łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Jest to również okazja do zaprezentowania się różnych firm i instytucji z terenów dziesięciu gmin powiatu. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowują w tym dniu stoisko promocyjne i wieniec dożynkowy, będące wyrazem naszej duchowej przynależności do tradycji agrarnej i symbolem odpowiedzialnego spojrzenia na nowoczesność. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 2 września w Lewiczynie.

Czytaj więcej: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatu Grójeckiego.
Ewa Malowaniec

Początek roku szkolnego 2018/2019 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi łączy się ze zmianami personalnymi na stanowiskach kierowniczych. 

Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości powitała pani dyrektor Anna Dacka. W uroczystym apelu uczestniczyli m.in. pan Władysław Kumorek – Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, pan Michał Pruś – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, ks. Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pan Radosław Rak – przewodniczący Rady Rodziców i pani Beata Skiba – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej: Nowy etap w historii Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
Ewa Malowaniec

Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na ponad dwa miesiące letniej przerwy.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 22 czerwca o godz. 10.00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Danuta Borowiec. Swą obecnością zaszczycili nas: pan Wojciech Wojtczak – Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, ks. Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pan Tomasz Wawrzyniak – przedstawiciel KRUS w Grójcu, pan Krzysztof Zatorski – współwłaściciel firmy „Dwa Jabłka”, pani Beata Skiba – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.
Życzenia udanych i bezpiecznych wakacji w imieniu Starosty Grójeckiego przekazał pan Wojciech Wojtczak – Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego.

Czytaj więcej: Kolejny rok szkolny w CKZiU w Nowej Wsi za nami!
Ewa Malowaniec

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pojadą do Hiszpanii i Irlandii.

Priorytetem działań edukacyjnych i wychowawczych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest wszechstronne kształtowanie kompetencji i umiejętności naszych uczniów, w szczególności w zakresie ich przydatności dla rynku pracy. Osiągamy to dzięki zwiększeniu możliwości edukacyjnych oraz zacieśnieniu współpracy między środowiskiem kształcenia a środowiskiem pracy.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi pojadą do Hiszpanii i Irlandii.
Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.