Paulina Kopczyńska

Uczeń CKZiU w Nowej Wsi zwycięzcą powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
We wtorek, 12 marca 2018 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się powiatowe eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Kępka (kl. II technikum spedycyjnego) oraz Wojciech Dominiak (kl. IV technikum ogrodniczego).

Czytaj więcej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Ireneusz Makulski

W dniu 11.03.2019 r. uczniowie trzech klas technikum ogrodniczego uczestniczyli w spotkaniu z panem Pawłem Prokopem - dyrektorem na Europę Wschodnią firmy Sumitomo Chemical.
Podczas spotkania uczniom przybliżona została idea firmy oraz zostały poruszane problemy substancji ze źródeł nielegalnego pochodzenia. Około sto lat temu firma Sumitomo Chemical rozpoczęła swoją działalność od produkcji nawozów ze szkodliwych gazów emitowanych z operacji wytapiania miedzi, mających na celu rozwiązanie problemu zanieczyszczenia środowiska przez dym, a jednocześnie zwiększenie produkcji rolnej. Od tego czasu firma wprowadziła w życie koncepcję, że biznes nie powinien tylko działać na rzecz podtrzymania swojej działalności gospodarczej, ale powinien również dążyć do tworzenia wartości dla społeczeństwa.

Czytaj więcej: Spotkanie z przedstawicielem Sumitomo Chemical
Admin

Uczniowie Technikum CKZiU uczcili 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego

6 marca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obchodzono uroczyście 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego. Wśród zaproszonych gości obecna była dyrektor CKZiU Pani Anna Dacka, v-e dyrektor Pani Elżbieta Wojtera, przedstawiciele władz lokalnych powiatu grójeckiego na czele z Panem starostą Krzysztofem Ambroziakiem. W uroczystości wzięła udział także delegacja uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi wraz z nauczycielami.

Czytaj więcej: Koncert - Muzeum Kazimierza Pułaskiego
Ewa Malowaniec

OKR 114 natalia7 marca 2019 roku w wareckim Dworku na Długiej odbyły się eliminacje do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Czyż z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista. W turnieju recytatorskim zaprezentowała fragmenty „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza i opowiadanie „Sceptyk” Sławomira Mrożka.

Natalia była bardzo dobrze przygotowana, ale jej występ w opinii jurorów zasłużył jedynie na podziękowanie za udział w turnieju. Mimo braku spektakularnego sukcesu, Natalia może być z siebie zadowolona, gdyż ma predyspozycje do prezentowania swoich umiejętności na scenie. Następnym razem to udowodni!

Małgorzata Bosak

Oj! Działo się na scenie 8 marca w Teatrze Powszechnym w Radomiu! W tym szczególnym dniu Święta Kobiet młodzież Technikum im. Tomasza Nocznickiego obejrzała spektakl: „Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i Huzary” w reżyserii Macieja Wojtyszki. Kapitanem wyprawy do Radomia została pani Elżbieta Kapusta. Dzielnie wspierały Ją panie: Małgorzata Bosak i Katarzyna Smolarek.

Czytaj więcej: „Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i Huzary”!
Agnieszka Palacz

27 lutego o godzinie 10.00 odbył się pierwszy etap V edycji Warszawskiego Konkursu „Mistrz gramatyki języka niemieckiego 2019”. Konkurs obejmował wiedzę z gramatyki języka niemieckiego ujętej w formie 20 zadań zamkniętych typu multiple choice. Dopuszczalne było tylko jedno poprawne rozwiązanie. W konkursie udział wzięła uczennica klasy I TAE – Eryka Wolf. Mimo że nie uzyskała wymaganej do zakwalifikowania się do następnego etapu liczby punktów, poradziła sobie z większością zadań i udowodniła, że język niemiecki może być pasjonujący.

Małgorzata Bosak

W bogatej historii regionu grójecko - wareckiego są postacie i miejsca szczególne, znane także poza granicami kraju. Jedną z postaci jest Kazimierz Pułaski – bohater dwóch narodów – polskiego i amerykańskiego. W ramach realizacji założeń edukacji patriotycznej, uczniowie klasy III Technikum Ogrodniczego CKZiU, odbyli 22 lutego wycieczkę do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Wyjazd miał na celu rozwijać indywidualne zainteresowania uczniów historią i tradycją regionu, uczyć szacunku do tradycji i kultury.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
Paulina Kopczyńska

Uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU Nowej Wsi mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.
Przedstawicielki WSH w Radomiu, panie Paulina Marcinkiewicz oraz Dominika Majstrak –Szczepaniak, odwiedziły naszą placówkę we wtorek, 12 lutego. Spotkanie z maturzystami odbyło się w bibliotece szkolnej. W trakcie prelekcji, młodzież zapoznała się bliżej z ofertą kształcenia uczelni, a także wzięła udział w konkursie, organizowanym przez WSH. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości publicznej 15 lutego 2019 r. ok. godz. 15:00. Zdjęcia ze spotkania.

Admin

W dniu 14 lutego 2019 r. uczniowie kl. 1, 2, 3 i 4 Technikum Ogrodniczego pod opieką Elżbiety Kapusty, Izabeli Matejuk, Pauliny Kopczyńskiej i Grzegorza Wawra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH oraz Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej połączone z konferencją FruitPRO. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt do upraw sadowniczych oraz porozmawiać z przedstawicielami firm. Dziękujemy firmie PROCAM za bezpłatny transport na Targi. Zobacz zdjęcia z wyjazdu.

Ewa Malowaniec

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Agawa” w Ryszkach. 26 stycznia 2019 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami. 

Czytaj więcej: Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2019
Agnieszka Palacz

24 stycznia 2019 roku uczniowie z klas trzecich i czwartych w zawodach technik ekonomista, technik spedytor, technik architektury krajobrazu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie World of Languages Expert. Test obejmował 20 zadań zamkniętych (zadania wyboru właściwej odpowiedzi). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu rozumienia tekstu pisanego, znajomości gramatyki i struktur leksykalnych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 marca.

Paulina Kopczyńska

W środę, 23 stycznia, trójka uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi reprezentowała naszą placówkę w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach. Najlepsi po etapie szkolnym turnieju okazali się: 1. Wojciech Dominiak (kl. IV w zawodzie technik ogrodnik), 2. Patrycja Kępka (klasa II w zawodzie technik spedytor) oraz 3. Natalia Czyż (kl. I w zawodzie technik ekonomista) i dokładnie ta sama trójka okupowała podium eliminacji do etapu powiatowego! Bezkonkurencyjny w wiedzy pożarniczej okazał się Wojciech Dominiak, który udzielił 100% poprawnych odpowiedzi! Drugie miejsce zajęła Patrycja Kępka, a trzecie – Natalia Czyż. Wojtek oraz Patrycja awansowali do etapu powiatowego, który odbędzie się wkrótce! Gratulujemy całej trójce! Zdjęcia z konkursu.

Grzegorz Rudkowski

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej.
Wzorem lat ubiegłych również w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej, organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Jest to już III edycja Olimpiady, której celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej.
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.