Ewa Malowaniec

Udział uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w Dniach Pamięci Pawiaka.

Pragnąc oddać hołd ofiarom drugiej wojny światowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Pamięci Pawiaka.
Muzeum Więzienia Pawiak jest szczególnym miejscem w historii Polski, ponieważ upamiętnia martyrologię narodu i walkę o niepodległość. W czasie okupacji niemieckiej było to miejsce kaźni wielu Polaków – m.in. Macieja Rataja, Janusza Korczaka, Ireny Sendlerowej, Hanki Ordonówny. Mimo upływu lat cały czas jest kultywowana pamięć o ofiarach tego straszliwego miejsca.

Czytaj więcej: Udział uczniów CKZiU w Nowej Wsi w Dniach Pamięci Pawiaka.
Beata Kazusek

W ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego ph ”Wstańcie, chodźmy!” uczniowie klas czwartych Technikum w CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę (8.10.2019r.). Uczniom towarzyszyli wychowawcy: p. Marlena Chustecka i p. Katarzyna Smolarek oraz katecheci: ks. Wojciech Piórko i p. Beata Kazusek, która zorganizowała pielgrzymkę.

Czytaj więcej: XIX Dnia Papieskiego
Ewa Malowaniec, Paulina Kopczyńska

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie, m.in. Dobrą panią Elizy Orzeszkowaej, Dym Marii Konopnickiej. Katarynkę Bolesława Prusa czy Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego. Intencją Pana Prezydenta Andrzeja Dudy było popularyzowanie czytelnictwa i wspólne odkrywanie piękna i aktualności polskich nowel.

Czytaj więcej: Czytaliśmy głośno i narodowo!
Samorząd Szkolny CKZiU w Nowej Wsi

Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele i pracownicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi udowodnili, że są wrażliwi na los innych ludzi i chętnie wspomagają potrzebujących. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę pieniędzy dla chorej Mai. Zebraliśmy 2553 zł – wszystkim darczyńcom w imieniu Mai serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Wielkie serca w CKZiU w Nowej Wsi.
Admin

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół „#OSEWyzwanie”. Wymaganiami obligatoryjnymi Konkursu było zgłoszenie szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz do programu mLegitymacja szkolna. Wymagania dodatkowe Konkursu (zwiększające liczbę punktów w konkursie): to deklaracja zgłoszenia nauczycieli do OSEHero (osehero.pl), deklaracja zgłoszenia działań w programie CodeWeek2019 (codeweek.eu/events) oraz zgłoszenie pracy plastycznej pt. SmartSzkoła wykonanej w dowolnej technice plastycznej, czyli: praca przygotowana na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki i bezpieczny internet oraz nowe technologie w procesie edukacji i zarządzania placówką. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne.

Czytaj więcej: Sukces w konkursie OSE - mobilna pracownia trafi do CKZiU w Nowej Wsi!
Admin

20.09.2019r. w Starostwie Powiatowym w Grójcu zostały rozdane nagrody dla najlepszych maturzystów 2019 w naszym powiecie. Z naszej szkoły zostały wyróżnione dwie absolwentki technikum ekonomicznego: Weronika Zalewska oraz Monika Zielińska, które mogą poszczycić się najwyższymi wynikami matur spośród maturzystów z naszej placówki i ich wyniki były identyczne. Przy odbiorze nagród pieniężnych absolwentkom towarzyszyła Dyrektor CKZiU, Pani Anna Dacka. Zdjęcia ze spotkania.

Ewa Malowaniec

Udział Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w Dożynkach Powiatu Grójeckiego.

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystość łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Jest to również okazja do zaprezentowania się różnych firm i instytucji z terenów powiatu grójeckiego. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 8 września w Lewiczynie.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od wielu lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych. Starannie przygotowane przez uczniów i nauczycieli stoisko i wieniec dożynkowy są wyrazem naszej duchowej przynależności do tradycji agrarnej oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.

Czytaj więcej: Udział CKZiU w Nowej Wsi w Dożynkach Powiatu Grójeckiego.
Ewa Malowaniec

Drugiego września 2019 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. Rok wyjątkowy dla szkół średnich ze względu na realizowaną reformę i rozpoczęcie nauki w klasach pierwszych przez uczniów kończących gimnazjum i szkołę podstawową. Co przyniesie przyszłość – nie wiadomo... Ale wszyscy patrzymy w nią z nadzieją.

Czytaj więcej: Słoneczny nowy rok szkolny w CKZiU w Nowej Wsi.
Admin

Wszystkim uczniom, rozpoczynającym naukę w nowej szkole, towarzyszy lęk przed przyszłością. Mimo że większość z nich miała możliwość poznania miejsca przyszłej edukacji podczas dni otwartych, wiele obaw budzą nieznane zajęcia, nowi nauczyciele i koledzy. 

Ten rok szkolny jest w szkołach średnich wyjątkowy, ponieważ naukę w klasach pierwszych rozpoczynają absolwenci gimnazjum i szkół podstawowych. Nad właściwą realizacją różnych podstaw programowych czuwać będą  wszyscy nauczyciele. O odpowiedni poziom poczucia bezpieczeństwa uczniów w nowej sytuacji dbać będą wychowawcy.

Czytaj więcej: Integracja w blasku słońca.
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.