Anna Dacka

Uczniowie klas II-ich technikum w zawodzie technik spedytor, technik reklamy oraz technik ekonomista w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi dołączyli do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Innowator Branzowej Przedsiębiorczości Revas2Od 15 lutego 2021 r. nasi uczniowie w ramach praktyki zawodowej mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.
Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się już niebawem nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w gronie Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości
Anna Wiktorowska

bezpieczny internet 2021

W dniu 9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi włączyło się w realizację tej idei wirtualnie. Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu – pani asp. szt. Ewelina Kozdruj – przeprowadziła zajęcia online. Organizatorem internetowego spotkania była Anna Wiktorowska – pedagog szkolny. Zajęcia adresowane były do klasy I TSO. 

Czytaj więcej: Wspieramy Dzień Bezpiecznego Internetu!
Admin

SKŁADANIE DEKLARACJI
Sesja czerwiec-lipiec 2021
– termin składania deklaracji na egzamin (formuła 2012): 21.02.2021r.
– termin składania deklaracji na egzamin (formuła 2017): 07.02.2021r.
– termin składania deklaracji na egzamin (formuła 2019): 07.02.2021r.
– termin składania deklaracji na egzamin:8.04. 2021r. w przypadku ponownego przystąpienia do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji styczeń-luty 2021

Czytaj więcej: Egzaminy zawodowe - sesja czerwiec - lipiec 2021
Maria Kocewiak

Wizytówką naszej szkoły jest efektywny udział uczniów w różnego rodzaju projektach i programach społecznych, edukacyjnych, kulturowych. Służą one przede wszystkim stwarzaniu uczniom warunków do rozwijania własnych umiejętności. Już po raz siódmy uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi otrzymali stypendium w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Czytaj więcej: Kolejny powód do dumy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Maria Kocewiak

COVID nie zainfekował serc społeczności Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Pomagać i pamiętać – to dla wolontariatu szkolnego CKZiU w Nowej Wsi konkretne zadanie, skutecznie realizowane od lat.

Mimo wyjątkowej sytuacji, związanej z pandemią, Samorząd Szkolny zorganizował akcję charytatywną „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Celem tego działania było wsparcie podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach. Już od wielu lat społeczność naszej szkoły wspiera dzieci i młodzież z tej placówki. W tym roku do nowowiejskich darczyńcow dołączyła pani Dorota Macioszek - pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce, która ofiarowała bony podarunkowe. 

Czytaj więcej: Panda
Anna Wiktorowska

W trosce o doskonalenie zawodowe uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Mimo trwającej pandemii i nauczania zdalnego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie ustaje w realizacji zadań związanych z aktywizacja zawodową młodzieży. W ramach doradztwa zawodowego Centrum pomaga m.in. rozpoznawać predyspozycje oraz zainteresowania uczniów, niezbędne w budowaniu kariery. W zaplanowaniu kariery zawodowej pomagać mogą spotkania z przedstawicielami różnych profesji.

Czytaj więcej: Doskonalenie zawodowe uczniów CKZiU w Nowej Wsi
Maria Kocewiak

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi już po raz 5. uczestniczą w programie edukacji ekonomicznej, przeznaczonym dla uczniów szkół średnich, prowadzonym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Ekonomicznym.
W roku szkolnym 2020/2021 grupa 15 uczniów z klas drugich i trzecich w zawodzie technik ekonomista będzie realizowała program edukacji ekonomicznej w ramach Akademii Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej: Przedsiębiorczość na piątkę.
Admin

tolerancja2„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”. Międzynarodowy Dzień Tolerancji – 16 listopada

Admin

Informacja dla Rodziców i Uczniów Technikum dotycząca organizacji nauczania od 26.10.2020 do 30.10.2020 r.

W związku z ukazaniem się projektu "Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19." - po godzinie 17.00 w dniu 23.10.2020, dyrektor CKZiU w Nowej Wsi informuje, że wszystkie zajęcia w Technikum, tzn. zarówno teoretyczne jak i praktyczne odbywać się będą w formie zdalnej według dotychczas obowiązującego planu lekcji. Opublikowany w dzienniku elektronicznym w dniu dzisiejszym harmonogram traci moc.

Uczniowie, którzy z przyczyn technicznych takich jak brak sprzętu /komputer, telefon, tablet/, mogą uczestniczyć w zajęciach w szkole.

Anna Dacka
dyrektor CKZiU w Nowej Wsi

Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.