Admin

W tym roku trzy uczennice klasy III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu – Adela Kowalska, Patrycja Jasiówka, Magdalena Korcz – spędziły trzy miesiące w gospodarstwach rolnych naszych zachodnich sąsiadów. Uczennice wzięły udział w projekcie pod nazwą „Kształcenie praktyczne w rolnictwie - staż zawodowy polskich uczniów w niemieckich gospodarstwach rolnych”, którego beneficjentem jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Projekt, dofinansowany w ramach programu ERASMUS+, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie, stwarzał szanse na zdobycie nowych wiadomości i doskonalenie umiejętności. 

Czytaj więcej: Wspomnienia z Dolnej Saksonii
Admin

Dnia 19 października 2016 r., drużyna reprezentująca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięła udział w Powiatowym Turnieju piłki nożnej dziewcząt w Grójcu. W składzie reprezentacji znalazły się: Izabela Trzaska – klasa I TA, Paulina Kępka, Bożena Czarnecka – klasa III TE, Patrycja Strzelczyk, Kinga Kowalska (kapitan), Klaudia Krajewska, Izabela Rybicka – klasa III TOT, Aleksandra Podsiadła – klasa II TO, Karolina Garczyńska – klasa IV TO, Adela Kowalska – klasa IV TAK.

Czytaj więcej: Dziewczęta z CKZiU w Nowej Wsi Mistrzyniami Powiatu w piłce nożnej!
Admin

W dniach 18-19 października 2016 r. uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi z klasy I w zawodach technik ekonomista i technik spedytor oraz klasy II w zawodach technik architektury krajobrazu i technik ekonomista wraz z opiekunami panią Anną Dacką, panią Aliną Majewską i panią Marleną Górecką uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Torunia. Oto ich relacja:
„Zwiedzanie rozpoczęliśmy z licencjonowanym toruńskim przewodnikiem , który oprowadził nas po najważniejszych miejscach Torunia i zdradził kilka ciekawych legend oraz anegdot i faktów z historii miasta. Na trasie naszej wędrówki zobaczyliśmy: Krzywą Wieżę, Mury Obronne, Bramę Żeglarską, Ulicę Ciasną, Dom w którym urodził się Mikołaj Kopernik oraz jego pomnik będący symbolem miasta, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, SPICHLERZ NA ULICY RABIAŃSKIEJ, Twierdzę Obronną Toruń – Fort IV.

Czytaj więcej: Integracja uczniów CKZiU w Nowej Wsi w magicznym Toruniu
Admin

W dniu 18 października 2016 r., drużyna chłopców reprezentująca CKZiU w Nowej Wsi wzięła udział w Powiatowym Turnieju piłki nożnej tzw. „piłkarskich jedenastek”, który odbył się w Grójcu. Uczniowie zajęli szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Na słabszy występ drużyny miała wpływ kontuzja jednego z zawodników.

Czytaj więcej: Drużyna chłopców na Powiatowym Turnieju piłki nożnej w Grójcu
Beata Kazusek

Już od kilku lat w październiku uczniowie klas IV Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi wraz z innymi maturzystami Szkół Ponadgimnazjalnych Archidiecezji Warszawskiej, udają się na pielgrzymkę do Częstochowy, aby przed cudownym obrazem Matki Bożej dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę. Nasze tegoroczne pielgrzymowanie przebiegało pod hasłem XVI Dnia Papieskiego - "Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę
Admin

Informujemy iż z dniem 19 lipca 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. poz. 1045) oraz uchwała Nr 82/2016 Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie Rządowego Programu pomocy uczniom w 2016 r. – „Wyprawka szkolna”.

Czytaj więcej: Informacja dla uczniów i rodziców
Admin

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów
Centrum Kształcenia Zawodowego i  Ustawicznego w Nowej Wsi
na zebranie ogólne a następnie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 12 września 2016 r. /poniedziałek/ o godz. 17.00

Ewa Malowaniec

Pierwszego września 2016 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pierwszy dzwonek zabrzmiał w tym dniu o godz. 10.00.

Czytaj więcej: Witaj szkoło!
Danuta Borowiec

szkola 500Szanowni Państwo,
w mediach pojawiają się artykuły o szkole w Nowej Wsi, w których autorzy uzależniają dalsze jej funkcjonowanie od sprzedaży gruntów przez powiat grójecki.
Chcemy zapewnić wszystkie osoby, wiążące swoje kształcenie z naszą placówką, że funkcjonowanie szkoły nie jest zagrożone.
Już od 11 lat szkoła nie zarządza gospodarstwem w Nowej Wsi a nadal jest z nim utożsamiana.
W 2005 r. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi wyłączono Pomocnicze Gospodarstwo Szkolne, cały majątek, łącznie ze sprzętem, został przejęty przez spółkę Grójeckie Centrum Sadownicze jako odrębną jednostkę powiatu grójeckiego.

Czytaj więcej: O co chodzi ze szkołą w Nowej Wsi ?
Barbara Frydrych

Uroczystość zakończenia roku szkolnego
w Technikum imienia Tomasza Nocznickiego
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów Technikum imienia Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi rozpoczęła się 24 czerwca 2016 roku o godz. 10.00. Uświetnili ją swoją obecnością: kierownik Katedry Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – dr hab. Ewa Skutnik, proboszcz parafii świętego Izydora Oracza w Nowej Wsi – ksiądz Sławomir Paszowski, przewodniczący Rady Rodziców – pan Radosław Rak.

Czytaj więcej: Wakacje, panie profesorze!
Maria Kocewiak Samorząd Uczniowski

Po raz kolejny młodzież z Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi udowodniła, jak wielkie ma serce i jak bezinteresownie potrafi się nim dzielić. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Panią Marią Kocewiak odwiedzili 27 maja 2016 roku podopiecznych Domu Dziecka „Panda” w Kozienicach. Oprócz chwil beztroskiej zabawy ofiarowali im owoce, soki z własnych sadów, środki czystości, kosmetyki, słodycze, przybory szkolne. Młodzież, reprezentująca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, obiecała, że podczas kolejnego spotkania z dzieciakami z „Pandy” weźmie udział w specjalnie zorganizowanych zawodach sportowych. Tym samym udowodni, że radość polega nie tylko na dawaniu, ale przede wszystkim na wspólnym spędzaniu czasu z tymi, którzy cierpią na brak rodzinnego ciepła. Zdjęcia ze spotkania.

Anna Dacka

W dnia 2 lipca 2016 roku uczniowie klasy III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w zawodzie technik architektury krajobrazu – Adela Kowalska, Patrycja Jasiówka, Magdalena Korcz i Mateusz Łucka - wyjadą na praktykę zagraniczną do Dolnej Saksonii w Niemczech. Organizatorem „Stażu Zawodowego w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii” jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu w ramach Projektu Erasmus +.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU wyjadą do Dolnej Saksonii !!
Anna Glazer-Obłoczyńska

Mazowsze500W roku szkolnym 2015/2016 pięcioro uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: Paulina Cieślak, Aleksandra Feliszek, Dominika Michalak, Karol Osiak i Martyna Pacholczak, realizowało projekty stypendialne w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Czytaj więcej: Wysokie stypendia dla uczniów CKZiU
Barbara Papis

Z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że w 2015 roku 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie przeczytało żadnej książki.

By propagować radość czytania i promować modę na czytanie, uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole ” mającej na celu ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie.

Czytaj więcej: „Jak nie czytam, jak czytam”
Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.