Joanna Cieślik

W dniu 30.03.2017 r uczniowie klas pierwszych i drugich CKZiU w Nowej Wsi zwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego i uczestniczyli w lekcji historycznej pt: „Wnętrza pałacu i ich symbolika”. Zajęcia były prowadzone przez panią przewodnik, która podzieliła uczniów na grupy i przyporządkowała każdej grupie zadania do wykonania. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że umiejętność wnikliwej obserwacji stanowi klucz do odczytania symbolicznych i alegorycznych znaczeń. Analizując wybrane dzieła sztuki, dowiedzieli się, co Jan III chciał przekazać zarówno współczesnym sobie jak i potomnym.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi z wizytą na wyższej uczelni
Ewa Malowaniec

Wybór szkoły, która pomagałaby realizować edukacyjne marzenia, jest ważnym zadaniem uczniów klas trzecich gimnazjum. Pomocą w rozwiązaniu tego problemu mogą być lokalne Targi Edukacyjne.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zaprezentowało ofertę edukacyjną podczas targów w Warce (18 III), Stromcu (24 III), Grabowie (29 III) i Belsku Dużym (30 III). Kolorowe, wiosenne stoisko szkoły zachęcało do skupienia uwagi na proponowanych przez CKZiU w Nowej Wsi w roku szkolnym 2017/2018 kierunkach kształcenia.

Czytaj więcej: Oferta Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na Targach Edukacyjnych.
Admin

Szanowni Państwo,

w planach zajęć wystąpiły drobne korekty, proszę o sprawdzenie naniesionych zmian.

Barbara Kaczmarczyk, Ewa Malowaniec

warkamusicshowW dniu 29 marca 2017 r. uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zaprezentowały swój talent w kolejnej edycji konkursu wokalnego mini Warka Music Show, organizowanego przez Dworek Na Długiej w Warce. Pięknym głosem pochwaliły się: Paulina Prazimowska i Katarzyna Sawicka z klasy pierwszej w zawodzie technik spedytor oraz Emilia Kasińska z klasy pierwszej w zawodzie technik architektury krajobrazu. Nad przygotowaniem ich występów czuwała Barbara Kaczmarczyk – opiekun szkolnego chóru.

Czytaj więcej: Uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi śpiewająco powitały wiosnę.
Marlena Górecka

W dniu 27 marca 2017r. uczniowie klas I Technikum kształcący się w zawodach technik ekonomista i technik spedytor oraz III Technikum w zawodzie technik ogrodnik wzięli udział w wycieczce do Mennicy Polskiej w Warszawie. Wizyta w Mennicy rozpoczęła się prelekcją, podczas której młodzież dowiedziała o charakterze jej działalności. Po kilkunastominutowym wykładzie przyszedł czas na film przedstawiający 250-letnią historię Mennicy Polskiej. Uczniowie z niezwykłym zaciekawieniem słuchali prezentowanych treści. Ostatnim etapem było zwiedzanie gabinetu numizmatycznego, gromadzącego m.in. monety, ordery i oznaczania wytwarzane od czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się monety z wizerunkami piłkarzy oraz moneta z wizerunkiem Jana Pawła II ważąca 10 kg. Po zwiedzaniu Mennicy uczniowie wraz z opiekunami Marleną Górecką, Lesyą Kovaliv i Pauliną Koźmińską udali się do kina. Obejrzyj zdjęcia.

Admin

Szanowni Państwo,
w dniu 31 marca 2017 r. o godz. 16.30 /piątek/ rozpoczynają się zajęcia dla kolejnego kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie ogrodnik
z kwalifikacji R.05 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych
Zajęcia wg planu w zakładce słuchacz - 1KC1

Spotkanie informacyjno – organizacyjne w budynku B /zielony budynek/ sala konferencyjna.
Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Mackiewicz-Olszewska

24 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się
WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURSU LITEROWANIA PO ANGIELSKU, ROSYJSKU I NIEMIECKU
DLA UCZNIÓW KLAS I TECHNIKUM
”SPELLING МАСТЕР”

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością obcojęzycznej ortografii i leksyki.
W konkursie wzięło udział 21 osób.
W kategorii język angielski, I miejsce zajął Arkadiusz Korbiń, uczeń klasy I TS uzyskując 100% punktów w pierwszym etapie i najlepszy wynik w drugim etapie konkursu.
Na II miejscu, z doskonałym wynikiem, uplasował się Mateusz Horosz, uczeń klasy I TE;
III miejsce zajęła Paulina Prazimowska, uczennica klasy I TS.
W kategorii język rosyjski, pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I TE Aleksandra Krzyżanowska, II – Anna Bałut, uczennica klasy I TE, a III miejsce zwycięzca poprzedniej kategorii – Arkadiusz Korbiń, uczeń klasy I TS.
W kategorii język niemiecki na I miejscu uplasował się Rafał Kępka, II miejsce zajął Krzysztof Tul, ostatnie miejsce na podium należy do Bartłomieja Czerwińskiego.
Wszystkim laureatom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział i wkład włożony w przygotowanie do konkursu!
Konkurs opracowały i przeprowadziły nauczycielki języków obcych: Katarzyna Mackiewicz-Olszewska, Lesya Kovaliv, Agnieszka Palacz. Zdjęcia z konkursu.

Jacek Domański

W piątek 17 marca 2017 r, w sadzie dydaktycznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się pokaz pracy i wykorzystania narzędzi tnących włoskiej firmy Campagnola. Dzięki uprzejmości firmy Agrobard Sp.j. oddział Grójec, jej przedstawiciele, panowie Robert Konopka i Arkadiusz Jurczak dostarczyli narzędzia do sadu.

Czytaj więcej: Pokaz cięcia drzew owocowych w CKZiU w Nowej Wsi
Admin

Uczniowie Technikum Ogrodniczego jako Laureaci Konkursu otrzymali nowoczesny mikroskop z wyposażeniem od firmy Bayer CropScience.
Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu w ramach akcji "Zostań Partnerem Grunt to Bezpieczeństwo". Podczas szkolenia zgłębiali wiedzę z zakresu bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin i zrównoważonego rolnictwa.

Czytaj więcej: Uczniowie Technikum Ogrodniczego Laureatami Konkursu
Ewa Malowaniec

praktykizagr2017 550Od kilku lat uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczą w projekcie pod nazwą „Kształcenie praktyczne w rolnictwie - staż zawodowy polskich uczniów w niemieckich gospodarstwach rolnych”, którego beneficjentem jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Projekt, dofinansowany w ramach programu ERASMUS+, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie. 

Czytaj więcej: Będą się uczyć w Niemczech!
Grzegorz Dacka, Paulina Kopczyńska

WOJCIECH DOMINIAK ZWYCIĘZCĄ 40. POWIATOWEGO
KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ.

40. jubileuszowy Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej został przeprowadzony 15 marca 2017 r. w Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. W konkursie naszą szkołę reprezentowała 2-osobowa drużyna w składzie Wojciech Dominiak i Rafał Kępka, pod opieką nauczyciela Grzegorza Dacki.

Czytaj więcej: WOJCIECH DOMINIAK ZWYCIĘZCĄ
Ewa Malowaniec

Wiedza triumfowała! - Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

9 marca 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się pierwszy Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej, objęty patronatem przez Starostę Grójeckiego, Wydział Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mazowiecką Izbę Rolniczą, Szkółki Drzewek Owocowych Doliński z Worowa, Spółdzielnię Sadowniczą POLSAD w Lewiczynie, Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY z Jasieńca, „Szkółkarstwo Ozdobne Kordus” z Woli Mrokowskiej, Oddział ZZO w Warce Przedsiębiorstwo Handlowo –Usługowe Chemirol Sp. z o.o., czasopisma „Sad Nowoczesny”, „Warzywa i Owoce Miękkie”, „Pod Osłonami”.

Czytaj więcej: Miedzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej - Nowa Wieś 2017 - zakończony
Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.