Elżbieta Kapusta, Izabela Matejuk

W dniu 09.03.2018 r., uczniowie klasy II Technikum im. T. Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodzie technik ogrodnik, wzięli udział w niezwykle interesującej wycieczce dydaktycznej. W ramach zajęć praktycznych odwiedzili dwa nowoczesne gospodarstwa ogrodnicze, zajmujące się produkcją roślin ozdobnych pod osłonami.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi poznają nowoczesne technologie produkcji roślin ozdobnych pod osłonami
Elżbieta Wojtera

Szanowni Państwo

16 marca o godz. 16.30 pierwsze zajęcia dla nowych grup kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

  • R.22 Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu.
  • R.05 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych

W planie zajęć na stronie internetowej szkoły w zakładce słuchacz kurs z  architektury krajobrazu jest jako R.22, natomiast kurs dla zawodu ogrodnik jako 1C.

Spotkanie organizacyjne o godz. 16.30 budynek B /zielony budynek/ na sali konferencyjnej.

Admin

Dnia 9 marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor pod opieką p. Marii Kocewiak, p. Ewy Markiewicz i p. Pauliny Kopczyńskiej wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę. Mimo początkowo deszczowej pogody, uczniowie byli pozytywnie nastawieni do czekających ich atrakcji. Pierwszym celem było lodowisko w Warszawie, na torze łyżwiarskim Stegny. Mimo wielu upadków i porwanej koszuli jednego z uczniów, wszyscy byli zadowoleni z dobrej zabawy. Jedni jeździli znakomicie, a dla niektórych była to pierwsza lekcja łyżwiarstwa. Następnie młodzież wraz z opiekunami wybrała się na seans filmowy. Uczniowie klasy spedycyjnej i architektury krajobrazu udali się na film pt. „Kobieta sukcesu” a pozostali na film pt.”Jumanji: Przygoda w dżungli”. Po mile spędzonym czasie zarówno - aktywnie na lodowisku jak i relaksująco na seansie filmowym, wrócili do domu. Wycieczka była udana i pełna wrażeń. Obejrzyj zdjęcia.

Ewa Malowaniec, Magdalena Kmidowska

Nietypową lekcję wychowania fizycznego zaproponowała swoim podopiecznym pani Magdalena Kmidowska. 8 marca uczniowie z klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach w Warszawie, na torze łyżwiarskim Stegny. Jak to zwykle bywa, jedni śmigali po lodowisku, a inni... trzymali kciuki za tych śmigających! Wszystkim sprzyjała pogoda – świeciło niemal wiosenne słońce – zatem wszyscy byli zadowoleni z takiej niecodziennej lekcji.

Czytaj więcej: „Odjazdowa” lekcja
Paulina Kopczyńska

Debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” z udziałem uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

6 marca 2018 r. (wtorek) w grójeckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec odbyła się debata młodzieżowa, dotycząca przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Głównym celem tej debaty było zwiększenie poziomu wiedzy o zagrożeniach, związanych z tymi substancjami, a także szerzenie świadomości na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz o skutkach prawnych, związanym ich zażywaniem, posiadaniem i rozprowadzaniem. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, pani Aurelia Michałowska, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Marek Świszcz, Starosta Powiatu Grójeckiego, pan Marek Ścisłowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Grójcu, nadkom. Robert Faryna. Tuż przed rozpoczęciem panelu dyskusyjnego, zgromadzeni mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny „Des Irae” w wykonaniu uczniów ZSP w Grójcu.

Czytaj więcej: Debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” z udziałem uczniów CKZiU w Nowej Wsi
Paulina Kopczyńska

W piątek, 2 marca 2018 r., uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, wzięli udział w etapie szkolnym szóstej edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Konkurs odbywa się co roku, przy okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na dzień 1 marca.

Czytaj więcej: 6. edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” w Centrum Kształcenia Zawodowego i...
Agnieszka Palacz

Organizator konkursu World of Languages Expert – Wydawnictwo Synapsa, ogłosił 3 marca 2018 roku wyniki konkursu. Z naszej szkoły brało udział 5 uczniów – z klasy II TES, II TA, III TO. Pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Korbiń z klasy II TES uzyskując 67%. Na drugim miejscu znalazł się Damian Dybcio z klasy II TES, a trzecie miejsce zajęła Emilia Kasińska z klasy II TA.

Marlena Chustecka

W dniu 1 marca 2018 r. uczniowie klas II TES i I TSA, kształcący się w zawodzie technik spedytor, po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowych Targach branży TSL /Transport, Spedycja, Logistyka/ w Nadarzynie. Tematyka tegorocznych targów dotyczyła technik pakowania i sfery opakowań w logistyce. Uczniowie zwiedzając stoiska wystawców branży TSL mogli zobaczyć m.in. nowatorskie opakowania wchodzące na rynek, urządzenia i maszyny służące do etykietowania opakowań, jednostki i pojemniki do formowania i magazynowania ładunków oraz wiele innych.Na jednym ze stanowisk odbyła się krótka prelekcja, z której uczniowie dowiedzieli się o nowoczesnych opakowaniach i jednostkach ładunkowych funkcjonujących na rynku europejskim. Mogli także zaobserwować, w jaki sposób odbywa się proces pakowania wyrobów gotowych. Niemałe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził pokaz jazdy wózkami widłowymi z jednostkami ładunkowymi po wyznaczonym torze. Młodzież otrzymała mnóstwo materiałów, które zostaną wykorzystane w dalszym etapie kształcenia w tym zawodzie. 

Wycieczka dydaktyczna okazała się dla uczniów bardzo ciekawa. Mogli poznać nowe technologie związane z zawodem, w którym się kształcą. Mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi od fachowców w dziedzinie TSL – Transportu, Spedycji, Logistyki. Zobacz zdjęcia.

Maria Kocewiak

Eliminacje okręgowe konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, odbyły się 27 lutego 2018 roku w siedzibie Inspektoratu Pracy w Warszawie.
Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz znaczenia dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwo pracy.

Czytaj więcej: "Poznaj swoje prawa w pracy"
Joanna Cieślik

W sobotę 24 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych oraz ich rodziców. Nasza szkoła miała przyjemność wziąć udział w tej inicjatywie. Reprezentowali nas przedstawiciele nauczycieli przedmiotów zawodowych: pani wicedyrektor Elżbieta Wojtera, pani Anna Szwedo – Zabieglińska, pani Elżbieta Kapusta, pani Joanna Cieślik oraz uczniowie klas pierwszych i drugich: Aleksandra Maciejak, Kinga Witkowska, Stanisław Przybylski, Patryk Sosiński oraz Kacper Stępień.

Czytaj więcej: CKZiU w Nowej Wsi na Targach Edukacyjnych w Warce
Grzegorz Dacka

Etap gminny 41. Konkursu Wiedzy Pożarniczej został przeprowadzony 22 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach. W konkursie naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie Wojciech Dominiak, Patrycja Kępka i Rafał Kępka pod opieką nauczyciela Grzegorza Dacki.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE CKZiU W NOWEJ WSI NAJLEPSI W ETAPIE GMINNYM 41 KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ
Agnieszka Palacz

14 lutego 2018 r. obchodziliśmy w CKZiU w Nowej Wsi Walentynki. Na lekcjach języków obcych uczniowie zapoznawali się ze zwyczajami i tradycjami walentynkowymi w krajach anglo-, niemiecko- i rosyjskojęzycznych. Czytali życzenia walentynkowe w językach obcych i sami układali wiersze walentynkowe. W tym dniu zakochani mogli wyrazić swoje uczucia za pomocą poczty walentynkowej. Pod koniec dnia przekazano wybrańcom lub wybrankom kartki walentynkowe. Korytarze udekorowane były mnóstwem serduszek i dekoracji walentynkowych, a z głośników rozbrzmiewały piosenki o miłości w różnych językach obcych. W tym dniu rozstrzygnięto również Konkurs na Plakat Walentynkowy. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy ITSA – Siedlecka Julia.

Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.