Katarzyna Smolarek

Długi weekend majowy tuż tuż. Tymczasem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wychodzi naprzeciw zagrożeniom związanym z uczestnictwem w ruchu drogowym, z którym mamy do czynienia na co dzień. 18 kwietnia bieżącego roku w CKZiU w Nowej Wsi, dzięki współpracy ze szkołą nauki jazdy „Stańczyk” w Warce oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu, odbyło się spotkanie przeznaczone dla uczniów szkoły. Uroczyście rozpoczął je Pan Zbigniew Mazurkiewicz, natomiast w roli prowadzącego wystąpił Pan Mariusz Sztal.

Czytaj więcej: Moda na bezpieczeństwo.
Admin

18 kwietnia 2018r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyło się spotkanie szkoleniowe, zatytułowane „ABC prawa”. Spotkanie poprowadził adwokat Marcin Białecki, który szczegółowo omówił zagadnienia dotyczące podstawowych praw ucznia, konsumenta. Pouczył również, gdzie należy szukać pomocy w przypadku, kiedy nasze prawa są naruszane. Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się wykładowi adwokata, poznali akty prawne regulujące sytuację prawną oraz wspólnie z prowadzącym przypomnieli prawa i obowiązki ucznia. Poruszono także tematykę związaną z ponoszeniem odpowiedzialności za własne czyny. Ciekawostką dla młodzieży okazało się również funkcjonowanie sądu oraz przebieg procesu sądowego. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi otrzymali ciekawą lekcję prawa, która z pewnością zaowocuje w przyszłości. Zdjęcia ze spotkania.

Ewa Malowaniec

Uczniowie klas trzecich gimnazjum dokonują wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej po zapoznaniu się z ofertą wielu szkół. W podjęciu decyzji mogą pomóc dni otwarte, organizowane przez licea, technika i szkoły branżowe.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zorganizowało dni otwarte dla gimnazjalistów 21 marca oraz 13 i 14 kwietnia 2018 roku.
Już pierwsze wrażenie po przekroczeniu progu budynku szkoły było pozytywne – młodzież chwaliła czystość i przestronność sal i korytarzy szkolnych. Jednak naszym największym atutem jest bogata oferta kierunków kształcenia, jakie mogą wybrać gimnazjaliści – ogrodnik, technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy technik fryzjer i technik spedytor. Każdy z tych kierunków jest ciekawy i gwarantuje możliwość zdobycia ciekawej pracy w przyszłości. 

Czytaj więcej: Dni Otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
Katarzyna Smolarek, Marlena Chustecka

Pewien sprytny botanik wymyślił kiedyś dobry sposób przewożenia roślin z odległych stron świata. Był XIX wiek i podróż statkiem trwała miesiącami. Dziś mamy wiek XXI i kilka równie sprytnych pomysłów na stworzenie minimikroklimatu… Dzięki szklanym kontenerom podróżnicy i botanicy mogli bezpiecznie dowieźć na drugi koniec świata cenne okazy egzotycznych roślin czy owadów, bo pod szczelnie zamkniętym szkłem wytwarza się mikroklimat. Uczestnicy „Koła zainteresowań florystycznych”, które odbyło się 13.04.2018r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wykonywali własne kompozycje zamknięte w szklanym naczyniu – namiastkę leśnego ekosystemu, który można przenieść na swój domowy parapet lub biurko. Już dziś zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów i zachęcamy do udziału w kolejnych zajęciach. Zdjęcia z warsztatów.

Admin

 Zanim zakwitną jabłonie, ogrodnicy „rozkwitają” wiedzą – II Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

11 kwietnia 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Ogrodniczej. W tym roku Turniej objęty został patronatem przez Starostę Grójeckiego, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mazowiecką Izbę Rolniczą, Szkółki Drzew Owocowych DOLIŃSKI w Worowie, Spółdzielnię Sadowniczą POLSAD w Lewiczynie, Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY z Jasieńca, Spółkę PROCAM POLSKA i Spółkę DWA JABŁKA w Warce.

Czytaj więcej: Turniej ogrodniczy - Nowa Wieś 2018
Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

jakub2018 01Jakub Uljasz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo ojca.
Już kolejny raz uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi udowodnił, że wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo rodziców i zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Fundacja im. Roberta Schumana we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego zorganizowała już XXI edycję konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”. Podczas konferencji inauguracyjnej, która odbyła się 8 grudnia 2017 r. w SGGW w Warszawie, przedstawiono założenia konkursu oraz zaprezentowano szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa. Główną nagrodą dla laureatów konkursu są indeksy uczelni rolniczych w Polsce. 

Czytaj więcej: Jakub wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo rodziców.
Admin

W DNIACH 21-22 KWIETNIA 2018 r. od godz. 9.00 w Sali nr 13 – budynek A W CKZIU
ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE - KURS CHEMIZACJI
– kurs uprawnia osobę, która go odbyła, do zakupu środków ochrony roślin i ich stosowania.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW.

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU: 602 266 762

Agnieszka Palacz

11 kwietnia 2018r. odbyła się w naszej szkole wiosenna edycja Ogólnopolskiego Konkursu z angielskiego „World of Languages Expert” organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Uczniowie klas IIA i II TES – Wójcik Angelika, Emilia Kasińska, Dybcio Damian, Bartłomiej Przychodzień zmierzyli się z testem zadań zamkniętych składającym się z zadań na zrozumienie przeczytanego tekstu, zadań leksykalnych i gramatycznych. Zdający powinni zakreślić właściwą odpowiedź spośród podanych a,b,c,d. Test trwał 45 minut i był drugą częścią spośród trzech, które odbywają się w tym roku szkolnym. 28 maja nastąpi ogłoszenie wyników na stronie Synapsa.

Katarzyna Mackiewicz-Olszewska

26 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się
WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURSU ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS I TECHNIKUM
”ORTHOGRAPHY МАСТЕР”

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością obcojęzycznej ortografii i leksyki.
W konkursie wzięło udział 17 osób.

Czytaj więcej: ”ORTHOGRAPHY МАСТЕР”
Admin

Uczniowie klas I, II, III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu, odwiedzili Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Day’s w Nadarzynie. Szukali inspiracji do urządzania ogrodu oraz zapoznawali się z nowościami w branży architektury krajobrazu: od roślin ozdobnych, przez sprzęt ogrodniczy i wyposażenie ogrodów, aż po akcesoria pszczelarskie.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi na Międzynarodowych Targach Green Days 2018
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

22 marca 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu odbyła się X Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego.

Czytaj więcej: Mateusz Horosz zwycięzcą Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości.
Ewa Malowaniec

W dniach 16 – 18 marca 218 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyło się szkolenie kulturowe dla uczniów, którzy zostali zrekrutowani do Projektu "Erasmus+ Mobilność Międzynarodowa Uczniów". Szkolenie prowadził pan Marcin Skocz - trener z firmy Semper Avanti z Wrocławia. Do projektu zakwalifikowało się dwudziestu uczniów z Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi - po pięć osób z klas drugich i trzecich. Uczniowie, kształcący się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury, odbędą staż zagraniczny we Włoszech. Dziesięcioro uczniów, kształcących się w zawodach technik spedytor i technik ekonomista, odbędzie staż w Irlandii. 

Czytaj więcej: Nowe spojrzenie na kształcenie
Małgorzata Bosak

Finał VI edycji konkursu: "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i część" odbył się 19 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu. Konkurs organizowany przez marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, pod patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży naszego regionu.

Czytaj więcej: Uczennica CKZiU w Nowej Wsi wśród najlepszych w konkursie "Żołnierze wyklęci"
Admin

Jesteśmy dumni, że już kolejny, trzeci rok uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczą w projekcie „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.
Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest rozwijanie zdolności oraz motywacji do dalszego rozwoju zawodowego uczniów szkół zawodowych z terenu województwa mazowieckiego poprzez udzielenie wsparcia finansowego (stypendiów). Projekt pozwala uczniom szkół zawodowych podnosić kwalifikacje służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy w Unii Europejskiej oraz zmniejszyć liczbę osób bezrobotnych.

Czytaj więcej: Stypendyści programu "Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych" z CKZiU w Nowej Wsi...
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.