Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

Samorząd Szkolny Technikum im. Tomasza Nocznickiego, pragnąc uczcić pamięć o Patronie szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, jak co roku, w ramach akcji szkolnego koła wolontariatu, dnia 26. 10. 2018 r. posprzątał grób patrona Tomasza Nocznickiego w Lipiu. 30.10. 2018 r. na grobie zostały zapalone znicze i złożona wiązanka kwiatów.

Ten skromny gest jest wyrazem szacunku dla naszego Patrona. Dorobek Tomasza Nocznickiego - społecznika i polityka, działającego w czasie odbudowy Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, zasługuje na naszą niesłabnącą pamięć. Zdjęcia z akcji sprzątania grobów.

Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

 Kolejna szczytna akcja wolontariuszy z CKZiU w Nowej Wsi.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” - słowa Jana Twardowskiego zawierają w sobie odwieczną prawdę i nie pozwalają zapomnieć o tych, którzy odeszli.
Młodzież ze szkolnego koła wolontariatu "Lubimy pomagać" w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie tylko doskonale rozumie cytat Jana Twardowskiego, ale realizuje jego ideę w praktyce, czego dowodem było zorganizowanie akcji sprzątania grobów na cmentarzu we Wrociszewie i Warce.

Czytaj więcej: Pamiętamy o zmarłych
Ewa Malowaniec

Uczniowie klasy pierwszej, kształcący się w zawodzie technik ekonomista i technik architektury krajobrazu, mieli okazję zmierzyć się ze „strasznymi” atrakcjami Horror Mouse 25 października, podczas wycieczki integracyjnej. 

Czytaj więcej: „Straszna” integracja
Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec

Za nami siatkarska środa! 24 października naszą szkołę odwiedził mistrz olimpijski oraz trzykrotny mistrz świata w siatkówce z reprezentacją Brazylii – Giba!
Spotkanie rozpoczęło się krótko po godzinie 9:00 rano w szkolnej sali gimnastycznej. Kiedy siatkarz pojawił się w miejscu wydarzenia, od razu otrzymał gromkie brawa od naszych uczniów. Gibę oraz towarzyszących mu gości przywitała pani wicedyrektor Hanna Rejnchard. Na samym początku, Giba opowiedział o początkach swojej przygody z siatkówką, a także o przeciwnościach losu, które stawały mu na drodze ku marzeniom. Sportowiec mówił także o tym, jak ważna dla osób czynnie uprawiających sport jest dieta i wyliczył zalety zdrowego odżywiania. Giba zaznaczył, że z jego rad powinni korzystać wszyscy, nie tylko sportowcy.

Czytaj więcej: Giba odwiedził naszą szkołę
Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi mieli po raz pierwszy okazję uczestniczyć w programie „Erasmus+” – sektor „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. W poniedziałek, 22 października 2018 r., dokonano uroczystego podsumowania pobytu nowowiejskiej młodzieży na zagranicznych praktykach.

Czytaj więcej: Uroczyste podsumowanie projektu „Erasmus+” w naszej szkole
Ewa Malowaniec

Nad Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zawsze świeci słońce!

A najpiękniej świeciło w piątek, 12 października 2018 roku, w dniu dla Centrum niezwykłym. Świętowaliśmy wtedy Jubileusz 45-lecia istnienia szkoły ogrodniczej w Nowej Wsi i Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Jubileusz 45-lecia szkoły
Magdalena Kmidowska

W czwartek, 4 października, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi. Do uczestnictwa w akcji było wiele chętnych, lecz ostatecznie krew oddało 21 osób, co jest równe niemal 10 litrom.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, słuchaczy, absolwentów, pracowników szkoły i wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji akcji. O dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce. Obejrzyj zdjęcia...

Katarzyna Smolarek

W celu edukacji młodzieży kształcącej się w zawodzie Technika architektury krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kadra kierownicza oraz nauczyciele uczący organizują szereg szkoleń i warsztatów promujących nowe rozwiązania architektoniczne. W ramach współpracy z firmą zewnętrzną GCL z siedzibą w Warszawie w dniu 03.10.2018r. zorganizowano warsztaty, których tematem przewodnim było zakładanie zielonych ogrodów na dachu.

Czytaj więcej: Warsztaty „Zakładanie ogrodów na dachu” w naszej szkole
Paulina Kopczyńska

Poniedziałkowy poranek 17 września, upłynął uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pod znakiem historii Polski. Gościli w naszych progach grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która przypomniała młodzieży o drodze naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości. Grupa z lubelszczyzny w barwny sposób opowiedziała o tym, jak wyglądały boje Polaków o wolność i jakim sprzętem dysponowali. Nietypowym elementem prezentacji przeszłości był aktywny udział młodzieży w pokazie. Uczniowie mieli okazję sprawdzić na własnej skórze, jak w przeszłości opatrywano rany wojenne, a także uczestniczyć w walce na szable – oczywiście treningowe! 

Dzięki tej nietypowej lekcji historii w roku obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie CKZiU w Nowej Wsi mogli w interesujący sposób utrwalić najważniejsze wiadomości z naszych dziejów i poznać nowe, nieznane fakty z historii Polski. Zdjęcia ze spotkania.

Paulina Kopczyńska

Reprezentacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na powiatowych obchodach Narodowego Czytania 2018
8 września 2018 roku odbyła się kolejna, siódma już edycja akcji Narodowe Czytanie, nad którą patronat sprawuje Prezydent RP. Powiat Grójecki już po raz trzeci podjął się organizacji tego kulturalnego przedsięwzięcia. Tym razem odbyło się ono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec – Grójec” w Grójcu. W roku obchodów stulecia niepodległości, para prezydencka: Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser – Duda, jako lekturę Narodowego Czytania wybrali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Czytaj więcej: Reprezentacja CKZiU w Nowej Wsi na powiatowych obchodach Narodowego Czytania 2018
Copyright © 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.