Małgorzata Bosak

11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach niepodległościowych w Warce: chorązy - Damian Garczyński, asysta - Paulina Prazimowska, asysta - Kinga Witkowska. Po uroczystej Mszy św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce, młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem ,,Miecze Grunwaldzkie". Młodzież godnie uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zdjęcia pocztu sztandarowego.

Admin

 ,,Poświęcenie i miłość do Ojczyzny uczyniły nas narodem, który posyłał na śmierć swych najlepszych synów w imię wolności i niezależności Polski” - tymi słowami uczeń Patryk Janowski rozpoczął niezwykły program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas trzecich: Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Ekonomicznego, Technik Spedytor, Technikum Ogrodniczego wraz z wychowawcami: panią Małgorzatą Bosak, panią Marleną Chustecką, panią Katarzyną Smolarek. 9 listopada o godzinie 11.11. społeczność naszej szkoły spotkała się, aby wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Agnieszka Palacz

05 listopada uczniowie klas trzecich (III TES, III TA) zmierzyli się z arkuszami Konkursu World of Languages Expert. Test obejmował 20 zadań zamkniętych (zadania wyboru właściwej odpowiedzi). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu rozumienia tekstu pisanego, znajomości gramatyki i struktur leksykalnych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 listopada.

Ewa Malowaniec

„W góry, w góry, miły bracie, tam przygoda czeka na cię!” – to motto jesiennej wycieczki grupy młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Piękna pogoda ostatnich dni października pozwoliła uczniom klas pierwszych i klasy czwartej, kształcącym się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik ekonomista, podziwiać Wieliczkę, Zakopane i Kraków.

Czytaj więcej: Tatry są nasze!
Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

Samorząd Szkolny Technikum im. Tomasza Nocznickiego, pragnąc uczcić pamięć o Patronie szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, jak co roku, w ramach akcji szkolnego koła wolontariatu, dnia 26. 10. 2018 r. posprzątał grób patrona Tomasza Nocznickiego w Lipiu. 30.10. 2018 r. na grobie zostały zapalone znicze i złożona wiązanka kwiatów.

Ten skromny gest jest wyrazem szacunku dla naszego Patrona. Dorobek Tomasza Nocznickiego - społecznika i polityka, działającego w czasie odbudowy Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, zasługuje na naszą niesłabnącą pamięć. Zdjęcia z akcji sprzątania grobów.

Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

 Kolejna szczytna akcja wolontariuszy z CKZiU w Nowej Wsi.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” - słowa Jana Twardowskiego zawierają w sobie odwieczną prawdę i nie pozwalają zapomnieć o tych, którzy odeszli.
Młodzież ze szkolnego koła wolontariatu "Lubimy pomagać" w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie tylko doskonale rozumie cytat Jana Twardowskiego, ale realizuje jego ideę w praktyce, czego dowodem było zorganizowanie akcji sprzątania grobów na cmentarzu we Wrociszewie i Warce.

Czytaj więcej: Pamiętamy o zmarłych
Ewa Malowaniec

Uczniowie klasy pierwszej, kształcący się w zawodzie technik ekonomista i technik architektury krajobrazu, mieli okazję zmierzyć się ze „strasznymi” atrakcjami Horror Mouse 25 października, podczas wycieczki integracyjnej. 

Czytaj więcej: „Straszna” integracja
Copyright © 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.