Grzegorz Rudkowski

W dniu 27 marca 2019 r. uczniowie klasy III technikum w zawodzie technik ekonomista w CKZiU w Nowej Wsi: Anna Bałut, Aleksandra Krzyżanowska, Mateusz Horosz wzięli udział w XI Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości, która odbyła się w ZSP w Jasieńcu. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o gospodarce. Olimpiada jest okazją do spotkania uczniów szkół z powiatu grójeckiego, którzy rywalizując ze sobą mogą wykazać się zdobytą wiedzą, a także nauczycieli-opiekunów, którzy mają okazję wymienić się doświadczeniami podczas prowadzonych rozmów.

Czytaj więcej: Rywalizacja uczniów CKZiU w XI Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości.
Ewa Malowaniec

III Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

27 marca 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się III Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej, objęty patronatem przez Starostę Grójeckiego, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mazowiecką Izbę Rolniczą, firmy PROCAM, Agrosimex, Agrobard, Dwa Jabłka, Szkółki Drzew Owocowych Dolińscy z Worowa, Spółdzielnię Sadowniczą POLSAD w Lewiczynie, Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY z Jasieńca, „Szkółkarstwo Ozdobne Kordus” z Woli Mrokowskiej.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w CKZiU w Nowej Wsi
Ewa Malowaniec, Barbara Kaczmarczyk

26 marca 2019 roku trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w wiosennej edycji konkursu wokalnego mini Warka Music Show w kategorii szkół średnich. Wiktoria Sukach z klasy pierwszej w zawodzie technik architektury krajobrazu wykonała piosenkę z repertuaru Margaret „Byle jak” i zajęła pierwsze miejsce. Paulina Prazimowska z klasy trzeciej w zawodzie technik spedytor zaśpiewała „Read all about it” Emeli Sande, czym wywalczyła drugie miejsce. Nieco gorzej poszło Kasi Sawickiej z klasy trzeciej w zawodzie technik spedytor, która wykonywała a'capella przebój „Meluzyna”, ale nie zyskała uznania jury. 

Nasze reprezentantki śpiewająco przywitały wiosnę i potwierdziły wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych. Jesteśmy z nich dumni i życzymy kolejnych udanych występów. Zobacz zdjęcia.

Anna Wiktorowska

Znamie znam je PLAKAT A3 edycja 30 03 17 druk1024

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Ewa Malowaniec

W czwartek, 21 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych. Podczas wiosennego Dnia Otwartego uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na rok 2019/2020. Zaprezentowano także zaplecze dydaktyczne do nauczania praktycznego i ofertę bursy. Wszyscy nasi goście podkreślali, że szkoła i jej otoczenie są bardzo ładne, co dało się zauważyć w przyjaznej atmosferze, towarzyszącej zwiedzaniu. 

Czytaj więcej: Przyszli ogrodnicy, piloci wycieczek, fryzjerzy i geodeci mile widziani w CKZiU w Nowej Wsi!
Paulina Kopczyńska

Uczeń CKZiU w Nowej Wsi zwycięzcą powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
We wtorek, 12 marca 2018 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się powiatowe eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Kępka (kl. II technikum spedycyjnego) oraz Wojciech Dominiak (kl. IV technikum ogrodniczego).

Czytaj więcej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Ireneusz Makulski

W dniu 11.03.2019 r. uczniowie trzech klas technikum ogrodniczego uczestniczyli w spotkaniu z panem Pawłem Prokopem - dyrektorem na Europę Wschodnią firmy Sumitomo Chemical.
Podczas spotkania uczniom przybliżona została idea firmy oraz zostały poruszane problemy substancji ze źródeł nielegalnego pochodzenia. Około sto lat temu firma Sumitomo Chemical rozpoczęła swoją działalność od produkcji nawozów ze szkodliwych gazów emitowanych z operacji wytapiania miedzi, mających na celu rozwiązanie problemu zanieczyszczenia środowiska przez dym, a jednocześnie zwiększenie produkcji rolnej. Od tego czasu firma wprowadziła w życie koncepcję, że biznes nie powinien tylko działać na rzecz podtrzymania swojej działalności gospodarczej, ale powinien również dążyć do tworzenia wartości dla społeczeństwa.

Czytaj więcej: Spotkanie z przedstawicielem Sumitomo Chemical
Admin

Uczniowie Technikum CKZiU uczcili 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego

6 marca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obchodzono uroczyście 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego. Wśród zaproszonych gości obecna była dyrektor CKZiU Pani Anna Dacka, v-e dyrektor Pani Elżbieta Wojtera, przedstawiciele władz lokalnych powiatu grójeckiego na czele z Panem starostą Krzysztofem Ambroziakiem. W uroczystości wzięła udział także delegacja uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi wraz z nauczycielami.

Czytaj więcej: Koncert - Muzeum Kazimierza Pułaskiego
Ewa Malowaniec

OKR 114 natalia7 marca 2019 roku w wareckim Dworku na Długiej odbyły się eliminacje do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Czyż z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista. W turnieju recytatorskim zaprezentowała fragmenty „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza i opowiadanie „Sceptyk” Sławomira Mrożka.

Natalia była bardzo dobrze przygotowana, ale jej występ w opinii jurorów zasłużył jedynie na podziękowanie za udział w turnieju. Mimo braku spektakularnego sukcesu, Natalia może być z siebie zadowolona, gdyż ma predyspozycje do prezentowania swoich umiejętności na scenie. Następnym razem to udowodni!

Małgorzata Bosak

Oj! Działo się na scenie 8 marca w Teatrze Powszechnym w Radomiu! W tym szczególnym dniu Święta Kobiet młodzież Technikum im. Tomasza Nocznickiego obejrzała spektakl: „Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i Huzary” w reżyserii Macieja Wojtyszki. Kapitanem wyprawy do Radomia została pani Elżbieta Kapusta. Dzielnie wspierały Ją panie: Małgorzata Bosak i Katarzyna Smolarek.

Czytaj więcej: „Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i Huzary”!
Agnieszka Palacz

27 lutego o godzinie 10.00 odbył się pierwszy etap V edycji Warszawskiego Konkursu „Mistrz gramatyki języka niemieckiego 2019”. Konkurs obejmował wiedzę z gramatyki języka niemieckiego ujętej w formie 20 zadań zamkniętych typu multiple choice. Dopuszczalne było tylko jedno poprawne rozwiązanie. W konkursie udział wzięła uczennica klasy I TAE – Eryka Wolf. Mimo że nie uzyskała wymaganej do zakwalifikowania się do następnego etapu liczby punktów, poradziła sobie z większością zadań i udowodniła, że język niemiecki może być pasjonujący.

Małgorzata Bosak

W bogatej historii regionu grójecko - wareckiego są postacie i miejsca szczególne, znane także poza granicami kraju. Jedną z postaci jest Kazimierz Pułaski – bohater dwóch narodów – polskiego i amerykańskiego. W ramach realizacji założeń edukacji patriotycznej, uczniowie klasy III Technikum Ogrodniczego CKZiU, odbyli 22 lutego wycieczkę do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Wyjazd miał na celu rozwijać indywidualne zainteresowania uczniów historią i tradycją regionu, uczyć szacunku do tradycji i kultury.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.