Maria Kocewiak

Eliminacje okręgowe konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, odbyły się 27 lutego 2018 roku w siedzibie Inspektoratu Pracy w Warszawie.
Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz znaczenia dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwo pracy.

Czytaj więcej: "Poznaj swoje prawa w pracy"
Joanna Cieślik

W sobotę 24 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych oraz ich rodziców. Nasza szkoła miała przyjemność wziąć udział w tej inicjatywie. Reprezentowali nas przedstawiciele nauczycieli przedmiotów zawodowych: pani wicedyrektor Elżbieta Wojtera, pani Anna Szwedo – Zabieglińska, pani Elżbieta Kapusta, pani Joanna Cieślik oraz uczniowie klas pierwszych i drugich: Aleksandra Maciejak, Kinga Witkowska, Stanisław Przybylski, Patryk Sosiński oraz Kacper Stępień.

Czytaj więcej: CKZiU w Nowej Wsi na Targach Edukacyjnych w Warce
Grzegorz Dacka

Etap gminny 41. Konkursu Wiedzy Pożarniczej został przeprowadzony 22 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach. W konkursie naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie Wojciech Dominiak, Patrycja Kępka i Rafał Kępka pod opieką nauczyciela Grzegorza Dacki.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE CKZiU W NOWEJ WSI NAJLEPSI W ETAPIE GMINNYM 41 KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ
Agnieszka Palacz

14 lutego 2018 r. obchodziliśmy w CKZiU w Nowej Wsi Walentynki. Na lekcjach języków obcych uczniowie zapoznawali się ze zwyczajami i tradycjami walentynkowymi w krajach anglo-, niemiecko- i rosyjskojęzycznych. Czytali życzenia walentynkowe w językach obcych i sami układali wiersze walentynkowe. W tym dniu zakochani mogli wyrazić swoje uczucia za pomocą poczty walentynkowej. Pod koniec dnia przekazano wybrańcom lub wybrankom kartki walentynkowe. Korytarze udekorowane były mnóstwem serduszek i dekoracji walentynkowych, a z głośników rozbrzmiewały piosenki o miłości w różnych językach obcych. W tym dniu rozstrzygnięto również Konkurs na Plakat Walentynkowy. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy ITSA – Siedlecka Julia.

Grzegorz Wawer

W dniu 14 lutego 2018 r. uczniowie kl. 1 i 2 Technikum Ogrodniczego pod opieką J. Domańskiego i G. Wawra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na XIV Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. Uczniowie zobaczyli sprzęt do upraw sadowniczych.

Admin

DEKLARACJE

Szanowni uczniowie, słuchacze i absolwenci

Informujemy, że deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec – lipiec 2018 można składać do sekretariatu szkoły /budynek zielony/. Nieprzekraczalny termin na zgłoszenie mija 18 lutego 2018.

Osoby, które zdawały egzamin w sesji styczeń – luty 2018 wyniki 23 marzec 2018 .

Informujemy, że jeżeli ktoś nie zda egzaminu może złożyć deklarację w ciągu 7 dni od otrzymania wyników na sesję czerwiec – lipiec 2018.

Admin

Podczas jednych z zajęć praktycznych uczniowie klasy III technikum ogrodniczego w Nowej Wsi uczestniczy w niezwykle interesującym spotkaniu z panią Katarzyną Łazucką – Cegłowską, właścicielką Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy. Spotkanie odbyło się na sali konferencyjnej budynku bursy szkolnej. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat urządzania terenów zieleni i pielęgnacji roślin ozdobnych. Pani Katarzyna Łazuka – Cegłowska jako osoba posiadająca wykształcenie z zakresu architektury krajobrazu oraz mająca bogate doświadczenie  z zakresu szkółkarstwa roślin ozdobnych przekazała uczniom wiele cennych i interesujących informacji z tej branży. Młodzież miała też okazję posłuchać na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa szkółkarskiego. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli znów gościć p. Katarzynę Łazuką – Cegłowską w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia filmu o szkółce Łazuccy.

Ewa Malowaniec

Nieodłącznym elementem naszego lokalnego pejzażu są sady. Okolice Grójca i Warki słyną z produkcji najsmaczniejszych jabłek, gruszek, wiśni czy czereśni. Do tych darów drzew owocowych dołączają na coraz większą skalę owoce jagodowe – truskawki, maliny, borówki.
W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie różnymi aspektami uprawy roślin jagodowych firma PROCAM Agronomia Sukcesu zorganizowała 30 stycznia 2018 roku Konferencję Jagodową. Współorganizatorami wydarzenia było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Konferencja rozpoczęła się o godz. 10.00 powitaniem uczestników przez panią Danutę Borowiec – dyrektor CKZiU w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Konferencja Jagodowa w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Joanna Cieślik, Ewa Malowaniec

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Kasjopeja” w Worowie koło Grójca. 13 stycznia 2018 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami.

Czytaj więcej: Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2018
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.