Agnieszka Palacz

14 lutego 2018 r. obchodziliśmy w CKZiU w Nowej Wsi Walentynki. Na lekcjach języków obcych uczniowie zapoznawali się ze zwyczajami i tradycjami walentynkowymi w krajach anglo-, niemiecko- i rosyjskojęzycznych. Czytali życzenia walentynkowe w językach obcych i sami układali wiersze walentynkowe. W tym dniu zakochani mogli wyrazić swoje uczucia za pomocą poczty walentynkowej. Pod koniec dnia przekazano wybrańcom lub wybrankom kartki walentynkowe. Korytarze udekorowane były mnóstwem serduszek i dekoracji walentynkowych, a z głośników rozbrzmiewały piosenki o miłości w różnych językach obcych. W tym dniu rozstrzygnięto również Konkurs na Plakat Walentynkowy. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy ITSA – Siedlecka Julia.

Grzegorz Wawer

W dniu 14 lutego 2018 r. uczniowie kl. 1 i 2 Technikum Ogrodniczego pod opieką J. Domańskiego i G. Wawra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na XIV Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. Uczniowie zobaczyli sprzęt do upraw sadowniczych.

Admin

DEKLARACJE

Szanowni uczniowie, słuchacze i absolwenci

Informujemy, że deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec – lipiec 2018 można składać do sekretariatu szkoły /budynek zielony/. Nieprzekraczalny termin na zgłoszenie mija 18 lutego 2018.

Osoby, które zdawały egzamin w sesji styczeń – luty 2018 wyniki 23 marzec 2018 .

Informujemy, że jeżeli ktoś nie zda egzaminu może złożyć deklarację w ciągu 7 dni od otrzymania wyników na sesję czerwiec – lipiec 2018.

Admin

Podczas jednych z zajęć praktycznych uczniowie klasy III technikum ogrodniczego w Nowej Wsi uczestniczy w niezwykle interesującym spotkaniu z panią Katarzyną Łazucką – Cegłowską, właścicielką Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy. Spotkanie odbyło się na sali konferencyjnej budynku bursy szkolnej. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat urządzania terenów zieleni i pielęgnacji roślin ozdobnych. Pani Katarzyna Łazuka – Cegłowska jako osoba posiadająca wykształcenie z zakresu architektury krajobrazu oraz mająca bogate doświadczenie  z zakresu szkółkarstwa roślin ozdobnych przekazała uczniom wiele cennych i interesujących informacji z tej branży. Młodzież miała też okazję posłuchać na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa szkółkarskiego. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli znów gościć p. Katarzynę Łazuką – Cegłowską w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia filmu o szkółce Łazuccy.

Ewa Malowaniec

Nieodłącznym elementem naszego lokalnego pejzażu są sady. Okolice Grójca i Warki słyną z produkcji najsmaczniejszych jabłek, gruszek, wiśni czy czereśni. Do tych darów drzew owocowych dołączają na coraz większą skalę owoce jagodowe – truskawki, maliny, borówki.
W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie różnymi aspektami uprawy roślin jagodowych firma PROCAM Agronomia Sukcesu zorganizowała 30 stycznia 2018 roku Konferencję Jagodową. Współorganizatorami wydarzenia było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Konferencja rozpoczęła się o godz. 10.00 powitaniem uczestników przez panią Danutę Borowiec – dyrektor CKZiU w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Konferencja Jagodowa w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Joanna Cieślik, Ewa Malowaniec

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Kasjopeja” w Worowie koło Grójca. 13 stycznia 2018 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami.

Czytaj więcej: Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2018
Agnieszka Palacz

10 stycznia 2018r. uczniowie klas II i III (IITS, II TA, IIITO) uczestniczyli w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu z angielskiego „World of Languages Expert” organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Zdający mieli za zadanie rozwiązać test zadań zamkniętych składający się z zadań na zrozumienie przeczytanego tekstu, zadań leksykalnych i gramatycznych. Zdający powinni zakreślić właściwą odpowiedź spośród podanych a,b,c,d. Test trwał 45 minut i był drugą częścią spośród trzech, które odbywają się w tym roku szkolnym.

Maria Kucharczyk

 W dniu 9 stycznia 2018 r. w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się etap okręgowy Olimpiady Statystycznej z udziałem uczennic Technikum Ekonomicznego im. Tomasza Nocznickiego : Pauliny Sekuły i Moniki Papierowskiej z klasy III oraz Aleksandry Krzyżanowskiej z klasy II. W/w uczennice uzyskały najwyższe wyniki w etapie szkolnym Olimpiady Statystycznej. 

Czytaj więcej: Etap okręgowy Olimpiady Statystycznej
Ewa Malowaniec

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...” - wigilijne spotkanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

21 grudnia 2017 roku o godz. 10.30 w naszej szkole rozpoczął się apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli. Była to dla nas okazja do zatrzymania się w gorączce przedświątecznych przygotowań, do refleksji nad tym, co naprawdę ważne, do wspólnego przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego.
W tej wyjątkowej chwili mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli firm współpracujących z CKZiU w Nowej Wsi: pana Daniela Urbańskiego z firmy „Dwa Jabłka” i pana Piotra Głogowskiego z firmy Agrobard.

Czytaj więcej: „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...”
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

„Rzeczą ważną w dobroci jest chcieć stać się dobrym” - myśl Seneki Młodszego przyświecała wolontariuszom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Idea krzewienia dobra zmieniła zwykłych uczniów w pomocników Świętego Mikołaja, którzy chcą sprawić radość innym. W szkole przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej - Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Czytaj więcej: Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.