Patrycja Kępka

Wszystkim uczniom, rozpoczynającym naukę w nowej szkole, towarzyszy lęk przed przyszłością. Wchodząc w mury Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, większość uczniów klas pierwszych była sceptycznie nastawiona, jednak z każdym dniem okazywało się, że ich obawy były bezpodstawne. Pierwszoklasiści szybko zaaklimatyzowali się w nowym otoczeniu.

Czytaj więcej: Integracja pełną parą!
Katarzyna Smolarek

Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach dla dorosłych w CKZiU w Nowej Wsi
W dniu 22 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych uroczyście przywitali nowy rok szkolny 20017/2018. W inauguracji roku szkolnego wzięli udział słuchacze grup rozpoczynający naukę na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Pani dyrektor Danuta Borowiec serdecznie powitała obecnych nauczycieli i zgromadzonych słuchaczy, życząc im samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach dla dorosłych
Ewa Malowaniec

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyło w Dożynkach Powiatu Grójeckiego.

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystość łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 3 września w Lewiczynie.

Czytaj więcej: Dożynki Powiatu Grójeckiego
Ewa Malowaniec

Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na dwa miesiące przerwy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 23 czerwca o godz. 10.00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Danuta Borowiec. Swą obecnością zaszczycili nas: pani Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Promocji Powiatu w Starostwie Grójeckim, ks. Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pan Tomasz Wawrzyniak – przedstawiciel KRUS w Grójcu, pan Krzysztof Zatorski – współwłaściciel firmy „Dwa Jabłka”, pan Radosław Rak – Przewodniczący Rady Rodziców i Pani Beata Skiba – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej: Pora na zasłużony odpoczynek!
Małgorzata Bosak

Podróże kształcą, są okazją do integracji a także przyjemną formą wspólnego spędzania czasu. Tym przyjemnym miejscem, które wybrała młodzież był warszawski ogród zoologiczny. W słoneczny dzień, 14 czerwca uczniowie klas: I Technikum w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor wyjechali do stolicy, aby odetchnąć po tak pracowitym i trudnym II semestrze nauki. Wyjazd stał się okazją do wzbogacenia wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, kształcił umiejętność kulturalnego zachowania a także pogłębiał więzi koleżeńskie uczniów klas pierwszych.

Czytaj więcej: Relaks wśród zwierząt i ptaków
Anna Dacka

W dniach od 1 do 3 czerwca 2017 r. uczeń CKZiU w Nowej Wsi Karol Osiak wraz z opiekunem panią Anną Dacka uczestniczył w XLI Eliminacjach Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku ogrodnictwo, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Karol zakwalifikował się do Eliminacji Centralnych uzyskując tytuł finalisty w Eliminacjach Okręgowych na SGGW w Warszawie. 

Czytaj więcej: Karol Osiak – uczeń CKZiU w Nowej Wsi laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady
Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec, Monika Sulewska

Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W niedzielne popołudnie, 28 maja, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, odbyła się wyjątkowa uroczystość: Dzień Otwarty CKZiU, połączony z koncertem „Dla Naszych Mam” z okazji Dnia Matki, wykładami z zakresu ogrodnictwa, pokazami maszyn sadowniczych, oraz biesiadą rodzinną. Wydarzenie objęli patronatem: Starosta Grójecki pan Marek Ścisłowski, firma Agrobard s.j. reprezentowana przez właścicieli pana Andrzeja Skronika i pana Dariusza Tyczyńskiego we współpracy New Holland Polska i Kuhn Polska, Firma Dwa Jabłka reprezentowana przez pana Krzysztofa Zatorskiego i pana Przemysława Panka. Oprócz merytorycznego i organizacyjnego wsparcia firma Agrobard była głównym sponsorem uroczystość. W przygotowania do tego wydarzenia aktywnie włączyli się wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie i słuchacze. Efektem wspólnej pracy była oryginalna aranżacja przestrzeni wokół budynków Centrum, zgodna z najnowszymi trendami, ale nie pozbawiona elementów tradycyjnych, od lat kojarzących się ze szkołą ogrodniczą w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Dzień Otwarty - Koncert Dla Naszych Mam - Nowa Wieś 2017
Maria Kucharczyk

W dniu 30 maja 2017 r. uczniwie CKZiU w nowej Wsi z klas III TET – Technikum ekonomicznego i obsługi turystycznej i I TO – Technikum ogrodniczego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z geografii do Warszawy. Celem wycieczki był udział w lekcjach w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki oraz Muzeum Ziemi działajacym pod patronatem PAN. W Muzem Techniki młodzież zapoznała się z historią astronomii i układem obiektów na nocnym niebie w planetarium oraz zwiedziła wystawy tematyczne. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły pojazdy i motocykle oraz modele statków kosmicznych.

Czytaj więcej: LEKCJE W MUZEUM TECHNIKI I MUZEUM ZIEMI
Admin

 

podziękowania550 podziekowania2550

 

 Kliknij na zdjęcie aby powiększyć w nowym oknie

Magdalena Kmidowska

Drużyna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Nowej Wsi w składzie dziewczęta: Paulina Kępka, Partycja Strzelczyk i Monika Papierowska oraz chłopcy: Miłosz Majak, Damian Garczyński i Sebastian Okrój w dniu 26.05.17 wzięła udział w Powiatowych Zawodach Strzeleckich pod patronatem Starostwa Powiatowego w Grójcu. Po uroczystym otwarciu zawodów przez starostę grójeckiego Marka Ścisłowskiego zostały wręczone nagrody podsumowujące Ligę Strzelecką 2016/2017 (6 pojedynków). Po podsumowaniu całorocznych zmagań w Generalnej Punktacji Ligi Strzeleckiej Szkolnych Kół LOK Rejonu Warka w sezonie 2016/2017 uplasowaliśmy się na III miejscu, dodatkowo dwoje naszych zawodników zostało nagrodzonych za indywidualne osiągnięcia w strzelaniu. W kategorii dziewcząt Monika Papierowska zajęła IV miejsce natomiast w kategorii chłopców na VI miejscu uplasował się Miłosz Majak Jak się później okazało szczęście nas nie opuściło tego dnia :) bo na zakończenie zawodów nasza drużyna wychodziła aż 9 razy po odbiór dyplomów i pucharów, a oto podsumowanie:

Czytaj więcej: Niesamowity sukces drużyny strzeleckiej z CKZiU w Nowej Wsi!!!
Małgorzata Bosak

Marta Szymańska z CKZiU w Nowej Wsi finalistką Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”

12 maja 2017 roku podczas sesji Rady Powiatu Grójeckiego uczennica CKZiU w Nowej Wsi Marta Szymańska otrzymała z rąk starosty pana Marka Ścisłowskiego oraz wicestarosty pana Dariusz Piątkowskiego dyplom i nagrodę książkową za najwyżej ocenioną prezentację multimedialną o Witoldzie Pileckim. Prezentacja ta została wyróżniona w finale V edycji Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” organizowanego przez Marszałka Senatu pana Stanisława Karczewskiego. Gratulujemy Marcie i życzymy kolejnych sukcesów.
Na tejże sesji starosta wręczył również podziękowanie dla pani dyrektor Danuty Borowiec i nauczycieli za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Od strony merytorycznej uczniów przygotowywała pani Małgorzata Bosak. Zdjęcia z wręczenia nagrody.

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.