Ewelina Szewczyk

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu rozegrany został Powiatowy Turniej piłki ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców. Pierwszego dnia turnieju do rywalizacji stanęły dziewczęta z czterech szkół: ZSP Grójec, LO Grójec, CKZIU Nowa Wieś oraz gospodarze turnieju ZSP Jasieniec. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana.

Czytaj więcej: Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej
Admin

paulina 01W dniu 29 listopada 2016 r. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w nauce najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Może je uzyskać tylko jeden uczeń z danej szkoły, który musi spełnić określone przepisami prawa wymagania, między innymi otrzymać promocję z wyróżnieniem – średnia ocen nie niższa niż 4,75. W tym roku stypendium otrzymało 70 uczniów z terenu Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Czytaj więcej: Paulina Cupryjak po raz drugi stypendystką Premiera
Maria Kocewiak

1 grudnia 2016 r. w – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się pierwszy etap eliminacji szkolnych XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie dwunastej edycji Olimpiady brzmi „Przywództwo w biznesie”.
Zawodnicy mieli za zadanie w ciągu 60 minut rozwiązać test wiedzy składający się z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Za niewłaściwe odpowiedzi były przyznawane punkty ujemne.

Czytaj więcej: „Przywództwo w biznesie” XII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości.
Paulina Kopczyńska

Finał Szkolnego Konkursu Sienkiewiczowskiego – znamy rozstrzygnięcia!
Dnia 30 listopada 2016 roku w czytelni szkolnej odbył się finał Szkolnego Konkursu Sienkiewiczowskiego, który zorganizowany był z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza, a także z racji zbliżającego się zakończenia obchodów roku Sienkiewicza w Polsce.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Sienkiewiczowski
Maria Kocewia

Rok szkolny 2016/2017 jest trzecim, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” skierowany do uczniów liceów, techników i szkół zawodowych. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi już drugi raz uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”.
Admin

W listopadzie 2016 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi przystąpiło do akcji organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi - „Twoja krew, moje życie”. W ramach akcji, której celem jest promowanie Honorowego Oddawania Krwi i kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych, odbywały się zajęcia lekcyjne, przygotowano także okolicznościowe gazetki. Nad właściwym przebiegiem tych działań czuwała pani Anna Dacka - opiekun szkolnego Koła HDK.

Czytaj więcej: CKZiU w Nowej Wsi promuje Honorowe Oddawanie Krwi
Małgorzata Bosak

„Niech płoną grody i miasta! Polacy! Do broni!” – urodzystość w CKZiU w Nowej Wsi

”Niech płoną grody i miasta! Polacy! Do broni ! Czas nastał!” - tymi słowami bogini zwycięstwa Nike (Adrianna Polesiak kl. IV TAK) rozpoczęła niezwykłą akademię, przygotowaną przez uczniów klas: I Technikum Ogrodniczego i I Technikum Architektury Krajobrazu z okazji Święta Niepodległości.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości
Maria Kocewiak

W środę, 9 listopada 2016 r. o godzinie 9:00 w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej – w 2016 r. myśl przewodnia to „Państwo a gospodarka”.

Czytaj więcej: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - „Państwo a gospodarka”.
Marlena Górecka

Dnia 27 października 2016r. w CKZiU w Nowej Wsi odbyły się zajęcia w ramach kółka florystycznego pod kierunkiem p. Katarzyny Smolarek oraz p. Marleny Góreckiej. Zajęcia dotyczyły tematyki funeralnej. Uczniowie wykonywali kompozycje florystyczne na Święto 1 listopada oraz dekoracje halloweenowe. Kolejne spotkanie dotyczyć będzie dekoracji Bożonarodzeniowych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!! :) Zdjęcia z zajęć kółka florystycznego.

Admin

Uczniowie 4 klasy Technikum Ogrodniczego uczestniczyli w szkoleniu w ramach akcji "Zostań Partnerem Grunt to Bezpieczeństwo", które firma Bayer CropScience zorganizowała w Dworku nad Pilicą w Wólce Magierowej koło Nowego Miasta nad Pilicą.  Obejrzyj zdjęcia...

Elżbieta Wojtera

,,Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat…’’

W dniu 21 października 2016 r. odbyły się pierwsze 5 – godzinne warsztaty florystyczne uczniów klasy I technikum architektury krajobrazu. W warsztatach uczestniczyło 21 osób. Uczniowie zgłębiali wiedzę i doskonalili umiejętności z zakresu florystyki nagrobnej. Prace uczniów to kompozycje formalne, nowoczesne w kolorystyce monochromatycznej. Uczniowie zaniosą je na groby bliskich w Dniu Wszystkich Świętych. Gratulujemy artystycznych pomysłów. Zdjęcia z wasztatów florystycznych.

 

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.