Małgorzata Bosak

Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klas drugich technikum w CKZiU, pod kierunkiem nauczyciela historii, przygotowali wystawę pt. „Twórcy Polski Niepodległej”. Przez ostatnie miesiące młodzież, przygotowując się także do konkursu historycznego, poszerzała wiedzę, korzystała z różnych źródeł historycznych. W ten sposób zdobyła ciekawe informacje dotyczące m.in. ojców niepodległej Polski: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego, Tomasza Nocznickiego.

Czytaj więcej: TWÓRCY POLSKI NIEPODLEGŁEJ
Katarzyna Smolarek

46506150 1142600595916245 769376110415708160 nUczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w dniu 15.11.2018 r. udali się do Teatru Powszechnego w Radomiu. Podziwiali znakomitą adaptację wielkiej powieści Fiodora Dostojewskiego, arcydzieło światowej literatury - „Zbrodnię i karę". Przez pryzmat losów ubogiego studenta, Rodiona Romanowicza Raskolnikowa, podejmowali rozważania na temat piątego przykazania - „nie zabijaj". Uczniowie zachwycili się niebanalnym, trzymającym w napięciu spektaklem o uniwersalnym przesłaniu. Przebyli intrygującą i niepowtarzalną podróż w głąb ludzkich przeżyć. Była to prawdziwa teatralna uczta.

Admin

Szanowni Państwo,

słuchacze KKZ 2A i 2B - osoby zainteresowane kontynuacją dalszej nauki na poziomie technika grodnika proszone są o składanie wniosków na KKZ R.18 do sekretariatu ds. słuchaczy.

Planowany termin rozpoczęcia kursu 15 grudnia 2018 r.

Małgorzata Bosak

11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach niepodległościowych w Warce: chorązy - Damian Garczyński, asysta - Paulina Prazimowska, asysta - Kinga Witkowska. Po uroczystej Mszy św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce, młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem ,,Miecze Grunwaldzkie". Młodzież godnie uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zdjęcia pocztu sztandarowego.

Admin

 ,,Poświęcenie i miłość do Ojczyzny uczyniły nas narodem, który posyłał na śmierć swych najlepszych synów w imię wolności i niezależności Polski” - tymi słowami uczeń Patryk Janowski rozpoczął niezwykły program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas trzecich: Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Ekonomicznego, Technik Spedytor, Technikum Ogrodniczego wraz z wychowawcami: panią Małgorzatą Bosak, panią Marleną Chustecką, panią Katarzyną Smolarek. 9 listopada o godzinie 11.11. społeczność naszej szkoły spotkała się, aby wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Agnieszka Palacz

05 listopada uczniowie klas trzecich (III TES, III TA) zmierzyli się z arkuszami Konkursu World of Languages Expert. Test obejmował 20 zadań zamkniętych (zadania wyboru właściwej odpowiedzi). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu rozumienia tekstu pisanego, znajomości gramatyki i struktur leksykalnych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 listopada.

Ewa Malowaniec

„W góry, w góry, miły bracie, tam przygoda czeka na cię!” – to motto jesiennej wycieczki grupy młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Piękna pogoda ostatnich dni października pozwoliła uczniom klas pierwszych i klasy czwartej, kształcącym się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik ekonomista, podziwiać Wieliczkę, Zakopane i Kraków.

Czytaj więcej: Tatry są nasze!
Copyright © 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.