Admin

 

podziękowania550 podziekowania2550

 

 Kliknij na zdjęcie aby powiększyć w nowym oknie

Magdalena Kmidowska

Drużyna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Nowej Wsi w składzie dziewczęta: Paulina Kępka, Partycja Strzelczyk i Monika Papierowska oraz chłopcy: Miłosz Majak, Damian Garczyński i Sebastian Okrój w dniu 26.05.17 wzięła udział w Powiatowych Zawodach Strzeleckich pod patronatem Starostwa Powiatowego w Grójcu. Po uroczystym otwarciu zawodów przez starostę grójeckiego Marka Ścisłowskiego zostały wręczone nagrody podsumowujące Ligę Strzelecką 2016/2017 (6 pojedynków). Po podsumowaniu całorocznych zmagań w Generalnej Punktacji Ligi Strzeleckiej Szkolnych Kół LOK Rejonu Warka w sezonie 2016/2017 uplasowaliśmy się na III miejscu, dodatkowo dwoje naszych zawodników zostało nagrodzonych za indywidualne osiągnięcia w strzelaniu. W kategorii dziewcząt Monika Papierowska zajęła IV miejsce natomiast w kategorii chłopców na VI miejscu uplasował się Miłosz Majak Jak się później okazało szczęście nas nie opuściło tego dnia :) bo na zakończenie zawodów nasza drużyna wychodziła aż 9 razy po odbiór dyplomów i pucharów, a oto podsumowanie:

Czytaj więcej: Niesamowity sukces drużyny strzeleckiej z CKZiU w Nowej Wsi!!!
Małgorzata Bosak

Marta Szymańska z CKZiU w Nowej Wsi finalistką Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”

12 maja 2017 roku podczas sesji Rady Powiatu Grójeckiego uczennica CKZiU w Nowej Wsi Marta Szymańska otrzymała z rąk starosty pana Marka Ścisłowskiego oraz wicestarosty pana Dariusz Piątkowskiego dyplom i nagrodę książkową za najwyżej ocenioną prezentację multimedialną o Witoldzie Pileckim. Prezentacja ta została wyróżniona w finale V edycji Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” organizowanego przez Marszałka Senatu pana Stanisława Karczewskiego. Gratulujemy Marcie i życzymy kolejnych sukcesów.
Na tejże sesji starosta wręczył również podziękowanie dla pani dyrektor Danuty Borowiec i nauczycieli za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Od strony merytorycznej uczniów przygotowywała pani Małgorzata Bosak. Zdjęcia z wręczenia nagrody.

Katarzyna Smolarek

Kolejny uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zdobył indeks wyższej uczelni!

W dniu 21 kwietnia br. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Karol Osiak - uczeń IV klasy Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kształcący się w zawodzie technik ogrodnik, wykazał się ogromną wiedzą, o czym świadczy uzyskana przez niego punktacja. Karol zajął zaszczytne drugie miejsce w tegorocznej edycji olimpiady w bloku ogrodnictwo z wynikiem 96,5 pkt. Tym samym uzyskał indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz jako jeden z laureatów olimpiady weźmie udział w finale OWiUR, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w Kijanach (Lubelskie).
Serdecznie gratulujemy Karolowi i życzymy mu dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym.

Ewa Malowaniec

Pożegnanie absolwentów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.


28 kwietnia 2017 roku był dla uczniów klas czwartych Technikum, kształcących się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik geodeta, ostatnim dniem nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły rozpoczęło się o godz.12.00.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego maturzystów rocznik 2013-2017.
Agnieszka Palacz

26 kwietnia 2017 r. odbył się w CKZiU w Nowej Wsi etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Był to test sprawdzający wiedzę z zakresu polityki, gospodarki, kultury, zwyczajów, historii krajów anglojęzycznych – Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii. Test zadań jednokrotnego wyboru trwał 45 minut. Zwycięzcy konkursu na etapie szkolnym to: Marta Szymańska – III TE, 100%, Mateusz Horosz – I TE, 97%, Paulina Kępka – III TE, 97%. Ci uczniowie zaklasyfikowali się do kolejnego etapu, który miał miejsce 23 maja 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu. Uczeń naszej szkoły – Mateusz Horosz – zajął drugie miejsce w konkursie na etapie powiatowym. Życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Palacz

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH po raz kolejny w naszej szkole.

25 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH. Konkursowicze mieli za zadanie rozwiązać test z zakresu wiedzy o geografii, kulturze, zwyczajach, społeczeństwie, nauce i technice karajów niemieckojęzycznych - Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Lichtensteinie. Zwycięzcą konkursu został Przemysław Dziubiński - uczeń klasy III TAO. Uczeń będzie reprezentował szkołę w etapie powiatowym konkursu.

Marlena Górecka

Ciekawa lekcja dla uczniów CKZiU w Nowej Wsi prowadzona przez wykładowców UTH w Radomiu.

24 kwietnia 2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego gościliśmy Panią dr Ewę Ferensztajn – Galardos z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu. Pani Ewa przeprowadziła prelekcję , w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej technikum spedycyjnego.

Czytaj więcej: Ciekawa lekcja dla uczniów
Admin

W dniu 24.IV.2017 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyło się szkolenie dotyczące stosowania środków ochrony roślin firmy DuPont Poland Sp. z o.o. Szkolenie przeprowadził menager Paweł Prokop – absolwent naszej szkoły.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas technikum ogrodniczego i technikum architektury krajobrazu.

Czytaj więcej: Poznajemy nowe produkty…
Admin

„Racjonalna gospodarka wodą – ustalanie dawek nawadniania” to temat wykładu dla słuchaczy Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w CKZiU w Nowej Wsi, który się odbył 23 kwietnia 2017 r. Wykład poprowadził dr inż. Rafał Wawer pracownik Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach (IUNG-PIB w Puławach). 

Czytaj więcej: Racjonalna gospodarka wodą
Maria Kocewiak

Uczniowie klasy II I III technikum ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Nowej Wsi w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej Akademia Przedsiębiorczości SGGW.

Akademia Przedsiębiorczości SGGW to program edukacji ekonomicznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich, prowadzony w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Czytaj więcej: Akademia Przedsiębiorczości
Agnieszka Palacz

21 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur". Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Uczestnicy wykazywali się umiejętnością czytania tekstów po niemiecku o tematyce ogólnej, znajomością gramatyki i słownictwa z 14 obszarów tematycznych obowiązujących na egzaminie maturalnym. Organizatorzy - Wydawnictwo Synapsa - przewidzieli trzy poziomy językowe. Uczniowie naszej szkoły pisali test na dwóch poziomach: poziomie 2 - Paulina Sekuła (klasa II TEA), Katarzyna Grabik (klasa II TEA), Grzegorz Trzaska (klasa II TO) oraz na poziomie 3 – Przemysław Dziubiński (klasa III TOA). Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 30 kwietnia.

 

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.