Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

jakub2018 01Jakub Uljasz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo ojca.
Już kolejny raz uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi udowodnił, że wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo rodziców i zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Fundacja im. Roberta Schumana we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego zorganizowała już XXI edycję konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”. Podczas konferencji inauguracyjnej, która odbyła się 8 grudnia 2017 r. w SGGW w Warszawie, przedstawiono założenia konkursu oraz zaprezentowano szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa. Główną nagrodą dla laureatów konkursu są indeksy uczelni rolniczych w Polsce. 

Czytaj więcej: Jakub wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo rodziców.
Admin

W DNIACH 21-22 KWIETNIA 2018 r. od godz. 9.00 w Sali nr 13 – budynek A W CKZIU
ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE - KURS CHEMIZACJI
– kurs uprawnia osobę, która go odbyła, do zakupu środków ochrony roślin i ich stosowania.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW.

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU: 602 266 762

Agnieszka Palacz

11 kwietnia 2018r. odbyła się w naszej szkole wiosenna edycja Ogólnopolskiego Konkursu z angielskiego „World of Languages Expert” organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Uczniowie klas IIA i II TES – Wójcik Angelika, Emilia Kasińska, Dybcio Damian, Bartłomiej Przychodzień zmierzyli się z testem zadań zamkniętych składającym się z zadań na zrozumienie przeczytanego tekstu, zadań leksykalnych i gramatycznych. Zdający powinni zakreślić właściwą odpowiedź spośród podanych a,b,c,d. Test trwał 45 minut i był drugą częścią spośród trzech, które odbywają się w tym roku szkolnym. 28 maja nastąpi ogłoszenie wyników na stronie Synapsa.

Katarzyna Mackiewicz-Olszewska

26 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się
WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURSU ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS I TECHNIKUM
”ORTHOGRAPHY МАСТЕР”

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością obcojęzycznej ortografii i leksyki.
W konkursie wzięło udział 17 osób.

Czytaj więcej: ”ORTHOGRAPHY МАСТЕР”
Admin

Uczniowie klas I, II, III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu, odwiedzili Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Day’s w Nadarzynie. Szukali inspiracji do urządzania ogrodu oraz zapoznawali się z nowościami w branży architektury krajobrazu: od roślin ozdobnych, przez sprzęt ogrodniczy i wyposażenie ogrodów, aż po akcesoria pszczelarskie.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi na Międzynarodowych Targach Green Days 2018
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

22 marca 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu odbyła się X Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego.

Czytaj więcej: Mateusz Horosz zwycięzcą Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości.
Ewa Malowaniec

W dniach 16 – 18 marca 218 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyło się szkolenie kulturowe dla uczniów, którzy zostali zrekrutowani do Projektu "Erasmus+ Mobilność Międzynarodowa Uczniów". Szkolenie prowadził pan Marcin Skocz - trener z firmy Semper Avanti z Wrocławia. Do projektu zakwalifikowało się dwudziestu uczniów z Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi - po pięć osób z klas drugich i trzecich. Uczniowie, kształcący się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury, odbędą staż zagraniczny we Włoszech. Dziesięcioro uczniów, kształcących się w zawodach technik spedytor i technik ekonomista, odbędzie staż w Irlandii. 

Czytaj więcej: Nowe spojrzenie na kształcenie
Admin

W dniu 04 kwietnia 2018 r. /środa/ o godz. 15.00
w Sali konferencyjnej w budynku B odbędzie się szkoleniowe zebranie Rady Pedagogicznej
z przedstawicielami Policji nt. profilaktyki uzależnień.

Małgorzata Bosak

Finał VI edycji konkursu: "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i część" odbył się 19 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu. Konkurs organizowany przez marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, pod patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży naszego regionu.

Czytaj więcej: Uczennica CKZiU w Nowej Wsi wśród najlepszych w konkursie "Żołnierze wyklęci"
Admin

Jesteśmy dumni, że już kolejny, trzeci rok uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczą w projekcie „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.
Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest rozwijanie zdolności oraz motywacji do dalszego rozwoju zawodowego uczniów szkół zawodowych z terenu województwa mazowieckiego poprzez udzielenie wsparcia finansowego (stypendiów). Projekt pozwala uczniom szkół zawodowych podnosić kwalifikacje służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy w Unii Europejskiej oraz zmniejszyć liczbę osób bezrobotnych.

Czytaj więcej: Stypendyści programu "Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych" z CKZiU w Nowej Wsi...
Admin

17 i 18. 03. 2018 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w porozumieniu z firmą PROCAM Polska Sp z o.o. zorganizowało kurs chemizacji rolnictwa. Kurs prowadził pan Michał Sobkiewicz. W kursie wzięło udział 24 uczniów klas IV Technikum, kształcących się w zawodzie technik ogrodnik. Wszyscy uzyskali certyfikaty ważne 5 lat.

Czytaj więcej: W trosce o bezpieczeństwo – kurs chemizacji w CKZiU w Nowej Wsi.
Admin

my sister syria miniaturka1Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi mieli możliwość obejrzenia anglojęzycznego spektaklu „My Sister Syria” w teatrze STUDIO BUFFO w Warszawie.
Spektakl to dramatyczna analiza obecnego kryzysu migracyjnego w Europie i jego korzeni na Bliskim Wschodzie. Sztuka opowiada historię Rachel, aktywistki praw człowieka, działającej w Londynie. Jej przyjaciel i informator, Razan, jest porwany przez islamistów w Syrii podczas wykonywania połączenia przez Skype. Oficer Secret Service (brytyjskiego wywiadu) dociera do Rachel z prośbą, by udała się ona do Syrii w celu sprowadzenia z niej pani generał, która mogłaby zjednoczyć nieskuteczne syryjskie grupy opozycyjne w Paryżu, posiadające poparcie zachodu. Pani generał nie ufa zarówno CIA i MI6, lecz ufa przyjaciółce Razana, Rachel. Rachel niechętnie zgadza się na układ, kiedy złożona jej propozycja może doprowadzić do uwolnienia Razana.
Mamy nadzieję, że tematyka spektaklu skłoni młodzież naszej szkoły do refleksji i głębszego zrozumienia problemu wojny w Syrii i jej konsekwencji, a możliwość obejrzenia spektaklu w języku angielskim przyczyni się do poprawy kompetencji językowych.

Ewa Malowaniec

W dniu 14.03 2018 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi reprezentowali uczniowie, kształcący się w zawodzie technik ogrodnik: Wojciech Dominiak z klasy III i Rafał Kępka z klasy II. 

Czytaj więcej: Sukces Wojtka w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.