Małgorzata Bosak

Finał VI edycji konkursu: "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i część" odbył się 19 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu. Konkurs organizowany przez marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, pod patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży naszego regionu.

Czytaj więcej: Uczennica CKZiU w Nowej Wsi wśród najlepszych w konkursie "Żołnierze wyklęci"
Admin

Jesteśmy dumni, że już kolejny, trzeci rok uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczą w projekcie „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.
Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest rozwijanie zdolności oraz motywacji do dalszego rozwoju zawodowego uczniów szkół zawodowych z terenu województwa mazowieckiego poprzez udzielenie wsparcia finansowego (stypendiów). Projekt pozwala uczniom szkół zawodowych podnosić kwalifikacje służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy w Unii Europejskiej oraz zmniejszyć liczbę osób bezrobotnych.

Czytaj więcej: Stypendyści programu "Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych" z CKZiU w Nowej Wsi...
Admin

17 i 18. 03. 2018 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w porozumieniu z firmą PROCAM Polska Sp z o.o. zorganizowało kurs chemizacji rolnictwa. Kurs prowadził pan Michał Sobkiewicz. W kursie wzięło udział 24 uczniów klas IV Technikum, kształcących się w zawodzie technik ogrodnik. Wszyscy uzyskali certyfikaty ważne 5 lat.

Czytaj więcej: W trosce o bezpieczeństwo – kurs chemizacji w CKZiU w Nowej Wsi.
Admin

my sister syria miniaturka1Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi mieli możliwość obejrzenia anglojęzycznego spektaklu „My Sister Syria” w teatrze STUDIO BUFFO w Warszawie.
Spektakl to dramatyczna analiza obecnego kryzysu migracyjnego w Europie i jego korzeni na Bliskim Wschodzie. Sztuka opowiada historię Rachel, aktywistki praw człowieka, działającej w Londynie. Jej przyjaciel i informator, Razan, jest porwany przez islamistów w Syrii podczas wykonywania połączenia przez Skype. Oficer Secret Service (brytyjskiego wywiadu) dociera do Rachel z prośbą, by udała się ona do Syrii w celu sprowadzenia z niej pani generał, która mogłaby zjednoczyć nieskuteczne syryjskie grupy opozycyjne w Paryżu, posiadające poparcie zachodu. Pani generał nie ufa zarówno CIA i MI6, lecz ufa przyjaciółce Razana, Rachel. Rachel niechętnie zgadza się na układ, kiedy złożona jej propozycja może doprowadzić do uwolnienia Razana.
Mamy nadzieję, że tematyka spektaklu skłoni młodzież naszej szkoły do refleksji i głębszego zrozumienia problemu wojny w Syrii i jej konsekwencji, a możliwość obejrzenia spektaklu w języku angielskim przyczyni się do poprawy kompetencji językowych.

Ewa Malowaniec

W dniu 14.03 2018 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi reprezentowali uczniowie, kształcący się w zawodzie technik ogrodnik: Wojciech Dominiak z klasy III i Rafał Kępka z klasy II. 

Czytaj więcej: Sukces Wojtka w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Elżbieta Kapusta, Izabela Matejuk

W dniu 09.03.2018 r., uczniowie klasy II Technikum im. T. Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodzie technik ogrodnik, wzięli udział w niezwykle interesującej wycieczce dydaktycznej. W ramach zajęć praktycznych odwiedzili dwa nowoczesne gospodarstwa ogrodnicze, zajmujące się produkcją roślin ozdobnych pod osłonami.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi poznają nowoczesne technologie produkcji roślin ozdobnych pod osłonami
Elżbieta Wojtera

Szanowni Państwo

16 marca o godz. 16.30 pierwsze zajęcia dla nowych grup kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

  • R.22 Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu.
  • R.05 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych

W planie zajęć na stronie internetowej szkoły w zakładce słuchacz kurs z  architektury krajobrazu jest jako R.22, natomiast kurs dla zawodu ogrodnik jako 1C.

Spotkanie organizacyjne o godz. 16.30 budynek B /zielony budynek/ na sali konferencyjnej.

Admin

Dnia 9 marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor pod opieką p. Marii Kocewiak, p. Ewy Markiewicz i p. Pauliny Kopczyńskiej wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę. Mimo początkowo deszczowej pogody, uczniowie byli pozytywnie nastawieni do czekających ich atrakcji. Pierwszym celem było lodowisko w Warszawie, na torze łyżwiarskim Stegny. Mimo wielu upadków i porwanej koszuli jednego z uczniów, wszyscy byli zadowoleni z dobrej zabawy. Jedni jeździli znakomicie, a dla niektórych była to pierwsza lekcja łyżwiarstwa. Następnie młodzież wraz z opiekunami wybrała się na seans filmowy. Uczniowie klasy spedycyjnej i architektury krajobrazu udali się na film pt. „Kobieta sukcesu” a pozostali na film pt.”Jumanji: Przygoda w dżungli”. Po mile spędzonym czasie zarówno - aktywnie na lodowisku jak i relaksująco na seansie filmowym, wrócili do domu. Wycieczka była udana i pełna wrażeń. Obejrzyj zdjęcia.

Ewa Malowaniec, Magdalena Kmidowska

Nietypową lekcję wychowania fizycznego zaproponowała swoim podopiecznym pani Magdalena Kmidowska. 8 marca uczniowie z klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach w Warszawie, na torze łyżwiarskim Stegny. Jak to zwykle bywa, jedni śmigali po lodowisku, a inni... trzymali kciuki za tych śmigających! Wszystkim sprzyjała pogoda – świeciło niemal wiosenne słońce – zatem wszyscy byli zadowoleni z takiej niecodziennej lekcji.

Czytaj więcej: „Odjazdowa” lekcja
Paulina Kopczyńska

Debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” z udziałem uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

6 marca 2018 r. (wtorek) w grójeckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec odbyła się debata młodzieżowa, dotycząca przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Głównym celem tej debaty było zwiększenie poziomu wiedzy o zagrożeniach, związanych z tymi substancjami, a także szerzenie świadomości na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz o skutkach prawnych, związanym ich zażywaniem, posiadaniem i rozprowadzaniem. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, pani Aurelia Michałowska, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Marek Świszcz, Starosta Powiatu Grójeckiego, pan Marek Ścisłowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Grójcu, nadkom. Robert Faryna. Tuż przed rozpoczęciem panelu dyskusyjnego, zgromadzeni mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny „Des Irae” w wykonaniu uczniów ZSP w Grójcu.

Czytaj więcej: Debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” z udziałem uczniów CKZiU w Nowej Wsi
Paulina Kopczyńska

W piątek, 2 marca 2018 r., uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, wzięli udział w etapie szkolnym szóstej edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Konkurs odbywa się co roku, przy okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na dzień 1 marca.

Czytaj więcej: 6. edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” w Centrum Kształcenia Zawodowego i...
Agnieszka Palacz

Organizator konkursu World of Languages Expert – Wydawnictwo Synapsa, ogłosił 3 marca 2018 roku wyniki konkursu. Z naszej szkoły brało udział 5 uczniów – z klasy II TES, II TA, III TO. Pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Korbiń z klasy II TES uzyskując 67%. Na drugim miejscu znalazł się Damian Dybcio z klasy II TES, a trzecie miejsce zajęła Emilia Kasińska z klasy II TA.

Marlena Chustecka

W dniu 1 marca 2018 r. uczniowie klas II TES i I TSA, kształcący się w zawodzie technik spedytor, po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowych Targach branży TSL /Transport, Spedycja, Logistyka/ w Nadarzynie. Tematyka tegorocznych targów dotyczyła technik pakowania i sfery opakowań w logistyce. Uczniowie zwiedzając stoiska wystawców branży TSL mogli zobaczyć m.in. nowatorskie opakowania wchodzące na rynek, urządzenia i maszyny służące do etykietowania opakowań, jednostki i pojemniki do formowania i magazynowania ładunków oraz wiele innych.Na jednym ze stanowisk odbyła się krótka prelekcja, z której uczniowie dowiedzieli się o nowoczesnych opakowaniach i jednostkach ładunkowych funkcjonujących na rynku europejskim. Mogli także zaobserwować, w jaki sposób odbywa się proces pakowania wyrobów gotowych. Niemałe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził pokaz jazdy wózkami widłowymi z jednostkami ładunkowymi po wyznaczonym torze. Młodzież otrzymała mnóstwo materiałów, które zostaną wykorzystane w dalszym etapie kształcenia w tym zawodzie. 

Wycieczka dydaktyczna okazała się dla uczniów bardzo ciekawa. Mogli poznać nowe technologie związane z zawodem, w którym się kształcą. Mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi od fachowców w dziedzinie TSL – Transportu, Spedycji, Logistyki. Zobacz zdjęcia.

Copyright © 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.