Joanna Cieślik

W dniu 15 grudnia 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty florystyczne z cyklu „Łączy nas pasja”, których tematyka dotyczyła dekoracji bożonarodzeniowych. W warsztatach wzięło udział 22 uczestników, wśród których byli m.in. uczniowie naszej i ich rodzice, słuchacze CKU i ich rodziny, uczestnicy KKZ, pracownicy naszej szkoły oraz osoby ze środowiska lokalnego. Celem warsztatów było rozwijanie pasji związanych z florystyką oraz nabywanie umiejętności i wiedzy w tej dziedzinie. Warsztaty przygotowały i poprowadziły pani Anna Zabieglińska – Szwedo oraz pani Joanna Cieślik.

Czytaj więcej: Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne w naszej szkole
Ewa Malowaniec

Elementem tożsamości każdego narodu jest język, a oznaką patriotyzmu jest dbanie o poprawne posługiwanie się tymże. W roku świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę warto podkreślić w sposób szczególny szacunek dla języka polskiego. Taki cel przyświecał organizatorom Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2018”. 

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”
Małgorzata Bosak, Katarzyna Mackiewicz - Olszewska

Uczniowie kształcący się w Technikum w Nowej Wsi, mogą wszechstronnie rozwijać zainteresowania i pasje. W szkole jest grupa osób zainteresowana teatrem i kulturą elitarną. Od września do grupy miłośników teatru, dołączyli uczniowie klas pierwszych. 21 listopada młodzież wyjechała do teatru Studio Buffo w stolicy, aby obejrzeć pierwszy i jedyny w Polsce wodny musical w 3D -,,Romeo i Julia, czyli miłość w czasach cyberzarazy”. Zainspirowany dramatem Szekspira, reżyser spektaklu - Janusz Józefowicz stworzył futurystyczne widowisko o sile miłości. Trójwymiarowa rzeczywistość, wielkoformatowe ekrany, latające motocykle, strugi deszczu na scenie, młodzieńczy zapał artystów i zapierająca dech w piersiach muzyka Janusza Stokłosy – zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Czytaj więcej: Uczniowie Technikum CKZiU obejrzeli jedyny w Polsce wodny musical!
Admin

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

W dniu 28 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w nauce najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Może je uzyskać tylko jeden uczeń z danej szkoły, który musi spełnić określone przepisami prawa wymagania, między innymi otrzymać promocję z wyróżnieniem – średnia ocen nie niższa niż 4,75. W tym roku stypendium otrzymało 68 uczniów z terenu Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Czytaj więcej: Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Małgorzata Bosak

„Wszystko dla Ojczyzny, nic dla mnie” - to dewiza życiowa Piotra Wysockiego, bohatera nocy listopadowej, który 29 listopada 1830 r. stanął na czele Sprzysiężenia Podchorążych i zapoczątkował wielki zryw Polaków w walce o wolność - powstanie listopadowe. O tego dnia minęło 188 lat. Pamiętamy o tym wydarzeniu w tym, 2018 roku Niepodległości. 29 listopada delegacja uczniów i nauczycieli Technikum CKZiU, wzięła udział w obchodach rocznicowych w Warce: chorąży - Kacper Ścisłowski, asysta - Monika Papierowska, Paulina Sekuła.

Czytaj więcej: Wszystko dla Ojczyzny, nic dla mnie
Agnieszka Palacz

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie I know America. Konkurs organizowany był w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie, którzy mieli nie mniej niż 16 lat i nie więcej niż 18 lat. Organizatorem konkursu była Amerykańska Izba Handlowa w Polsce i Ośrodek Studiów Amerykańskich w Warszawie.

Czytaj więcej: Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie "I know America"
Agnieszka Palacz

26 listopada 2018 roku na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie wzięło 20 osób. Pierwsze miejsce zajęła Angelika Wójcik z klasy III TA , która uzyskała 80%możliwych do zdobycia punktów, drugie -Mateusz Horosz z klasy III TE – 78%, a trzecie Arkadiusz Korbiń z klasy III TS, uzyskując również 70% maksymalnej liczby punktów. Wyżej wymienione osoby wezmą udział w drugiej części konkursu – etapie powiatowym, który odbędzie się 23 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym w Grójcu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Palacz

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
biorą udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych na etapie szkolnym

26 listopada 2018 roku 15 uczniów naszej szkoły (klasa III TES, IIITA, IV AK) sprawdzało poziom swojej wiedzy o krajach anglojęzycznych – Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii pisząc test  zadań zamkniętych. Test trwał 30 minut i składał się z dwóch części – 35 pytań z zakresu wiedzy o Zjednoczonym Królestwie i 15 pytań dotyczących pozostałych krajów anglojęzycznych. Uczniowie z najlepszymi wynikami uzyskanymi na etapie szkolnym – Angelika Wójcik – klasa III TA, Mateusz Horosz – klasa III TE, Arkadiusz Korbiń – klasa III TS, wezmą udział w konkursie na etapie powiatowym, który odbędzie się 23 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu. Zobacz zdjęcia.

Małgorzata Bosak

Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klas drugich technikum w CKZiU, pod kierunkiem nauczyciela historii, przygotowali wystawę pt. „Twórcy Polski Niepodległej”. Przez ostatnie miesiące młodzież, przygotowując się także do konkursu historycznego, poszerzała wiedzę, korzystała z różnych źródeł historycznych. W ten sposób zdobyła ciekawe informacje dotyczące m.in. ojców niepodległej Polski: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego, Tomasza Nocznickiego.

Czytaj więcej: TWÓRCY POLSKI NIEPODLEGŁEJ
Katarzyna Smolarek

46506150 1142600595916245 769376110415708160 nUczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w dniu 15.11.2018 r. udali się do Teatru Powszechnego w Radomiu. Podziwiali znakomitą adaptację wielkiej powieści Fiodora Dostojewskiego, arcydzieło światowej literatury - „Zbrodnię i karę". Przez pryzmat losów ubogiego studenta, Rodiona Romanowicza Raskolnikowa, podejmowali rozważania na temat piątego przykazania - „nie zabijaj". Uczniowie zachwycili się niebanalnym, trzymającym w napięciu spektaklem o uniwersalnym przesłaniu. Przebyli intrygującą i niepowtarzalną podróż w głąb ludzkich przeżyć. Była to prawdziwa teatralna uczta.

Admin

Szanowni Państwo,

słuchacze KKZ 2A i 2B - osoby zainteresowane kontynuacją dalszej nauki na poziomie technika grodnika proszone są o składanie wniosków na KKZ R.18 do sekretariatu ds. słuchaczy.

Planowany termin rozpoczęcia kursu 15 grudnia 2018 r.

Copyright © 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.